Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas

Trumpa istorija

Miguelio de Cervanteso klubas siekia populiarinti ispanų kalbą ir kultūrą Lietuvoje, visuomenę supažindinant su ispanakalbių šalių ir tautų istorija, kultūra, literatūra ir tradicijomis. Klubas veiklą pradėjo 2011 m. balandžio 18 d. Tuomet dar Pablo Neruda vardu pasivadinusi organizacija surengė pirmąjį renginį, kurio metu pristatytos ispanų tradicijos švenčiant Didžiąją savaitę (ispaniškai la Semana Santa). Tų pačių metų rudenį klubui buvo suteiktas Miguelio de Cervanteso vardas ir pradėta aktyvi veikla. 2012 m. balandžio 18 d. VDU rektorius patvirtino Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubo įstatus ir klubui suteikė Vytauto Didžiojo universiteto organizacijos statusą.

Miguelio de Cervanteso klubo vykdomos veiklos

  • „Primavera en Español“ – tęstinis, trečius metus kartu su VDU Užsienio kalbų institutu rengiamas projektas. Šis kelias savaites trunkantis festivalis pritraukia itin daug ispanų kultūros mylėtojų iš visos Lietuvos. 2012 m. renginiai buvo orientuoti į Ispanijos gamtinės, kalbinės ir kultūrinės įvairovės pristatymą. Projekto veiklas įgyvendina ne tik klubo nariai –kasmet prisideda ir iš Ispanijos į VDU studijuoti atvykę „Erasmus“ mainų programų studentai. „Primavera en Español“ iniciatyvą taip pat palaiko Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje.
  • 2012 m. gruodžio mėnesį vyko susitikimas-diskusija „Ispanijos regioninis multikultūralizmas. Katalonija“ su tuometiniu Kauno „Žalgirio“ treneriu ir rašytoju Joanu Plaza. Po šio renginio klubas ir toliau tęsia draugystę su J. Plaza, planuojami nauji susitikimai.
  • Tradicija tapęs renginys „Studijos Ispanijoje: ką reikėtų žinoti“. Daugelis M. de Cervanteso klubo narių yra studijavę pagal „Erasmus“ mainų programą Ispanijoje, todėl gali suteikti daug naudingos informacijos visiems, kurie taip pat planuoja pasinaudoti šia galimybe.

Nuolat vyksta klubo narių susibūrimai, kuriuose galima ne tik šauniai praleisti laiką, atrasti naujų draugų, bet ir kartu tobulinti ispanų kalbos žinias. Organizuojamos ispaniškų filmų peržiūros, poezijos bei šokių pamokų vakarai.

Susidomėjai? Tapk nariu!

Esate įsimylėję ispanų kalbą? Turite neįgyvendintų idėjų? Ieškote bendraminčių? Jei į šiuos klausimus galite drąsiai atsakyti „sí“ (ispaniškai taip), Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas kviečia nedvejoti ir prisijungti. Rašykite el. paštu m.cervantesoklubas@gmail.com. ¡Te esperamos!