Trumpieji kursai ir vasaros mokyklos

Dėmesio! Skelbiama registracija į nuotolinius ir kontaktinius Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursus! Daugiau informacijos adresu bsu.vdu.lt

Puiki galimybė užsienio studentams ir partneriams pažinti VDU – tai trumpieji užsakomieji vasaros kursai, kurių metu studentai gali ugdyti įvairius savo įgūdžius, mokytis lietuvių kalbos ir pažinti Lietuvą.

Tačiau nemažiau svarbios ir mūsų studentų galimybės lavintis užsienyje.

Trumpieji kursaiTrumpieji kursai užsienyjeUžsakomieji kursai

Apie programas 2021 metais pranešime netrukus!

Mūsų pasiryžimą organizuoti „Baltic Summer University“ įkvepia nuostabūs žmonės, kurie nusprendžia vasarą išvykti į užsienį ir mokytis naujų dalykų. Ir mes norime su jais susipažinti!

Negana to – tikime, jog esame visiškai pasiruošę pasiūlyti nepaprastą vasaros patirtį, tad žengiame į sceną ir prisistatome!

Taigi, kas tas Baltijos vasaros universitetas?

  • Kursai kuriuos dėsto puikiausi savo sričių specialistai
  • Turininga ir spalvinga programa, pilna paskaitų, praktinių veiklių, kelionių, vakarėlių, susitikimų su įdomiais žmonėmis ir dar daug visko – kai ką sugalvojame kartu su jumis jums jau atvykus!
  • Kultūrinės ir socialinės veiklos, pažintis su žmonėmis iš apytiksliai 30 šalių – galbūt čia sutiksite savo geriausią draugą iš kito pasaulio krašto?
  • Geriausias metas pamatyti Lietuvą – neįtikėtinai žalią, šiltą ir beveik be lietaus (o jei ir lis – visi žino, kad vasaros lietus yra pats geriausias)
  • Kursų vieta – Kaunas – Lietuvos širdis, kalvų, laiptų, gatvės meno, kultūros, modernistinės architektūros, krepšinio mylėtojų, įkvėpėjų, rutinos nekentėjų miestas.
  • Asmenukės prie Eifelio bokšto ar išradingosios nuotraukos su prilaikomu Pizos bokštu kelia žiovulį – Europa turi pasiūlyti tokią pritrenkiamą ir įspūdingą įvairovę nuostabiausių vietų – nuo Kryžių kalno iki Kuršių nerijos – plėskite savo pažinimo ribas!
  • Atsakinga koordinatorių komanda, padėsianti užtikrinti, kad ši vasara būtų vienas džiaugsmas: mes kelsime telefono ragelį ir naktį, rasime ir grąžinsim į saugų prieglobstį pasimetusiuosius (nors to dažnai neprireikia, bet ką gali žinoti), patarsim kuo tik galėsim ir dar šaltibarščiais pavaišinsime!

Jei ši programa Jums neskamba kaip nuostabus planas vasarai, nusipelnęs Jūsų dėmesio, tai pasiduodam, nežinom kas galėtų Jus sudominti. Parašykit mums ką įdomiau veiksit tuo metu.

O jei sudominom – tai prisijunkit prie mūsų jau šią vasarą!

Startuojam: 2021 metais.

Kur: Kaune, Lietuvoje, nuotoliniu būdu.

Ką veiksim: programų sąrašas bus atnaujinamas artimiausiu metu.

Trumpieji  vasaros ir žiemos kursai VDU ŠA 

Netrukus paskelbsime daugiau informacijos apie priėmimą į Žiemos kursus.

Puiki dėstytojų komanda laukia atvykstančių studentų mokytis lietuvių kalbos. Kalbos mokoma pradedančiųjų, pažengusiųjų ir mokančiųjų grupėse. Dėstomoji kalba – lietuvių, išskyrus gramatikos paaiškinimus anglų arba rusų kalba pradedantiesiems.
Pažengusiųjų ir mokančiųjų grupėms skaitoma Lietuvos istorijos, šalityros, etninės kultūros paskaitų, apžvelgiamas socialinis ir politinis gyvenimas. Rengiama kultūrinė programa.

Kodėl reikia  mokytis lietuvių kalbos ir  dar kartą apie lietuvių kalbą.

Lietuvių kalba yra labai sena. Ja kalba apie 4 milijonus žmonių. Ji panaši į sanskritą (klasikinę indų kalbą), senovės lotynų ir graikų kalbas. Tai seniausia išlikusi indoeuropiečių kalba, išlaikiusi daugiausia fonetinių ir morfologinių prokalbės, iš kurios išsirutuliojo dauguma Europos kalbų, ypatybių. Senovės baltai gyveno sėsliai ir nebuvo linkę maišytis su kitomis tautomis, todėl ir išlaikė archajišką kalbos modelį. Pasaulyje yra apie 7000 gyvų kalbų. Jos pagal panašumą ir giminystės ryšius (bendrą kilmę) skirstomos į kalbų šeimas. Lietuvių kalba priskiriama gausiausiai pasaulyje indoeuropiečių kalbų šeimai, baltų kalbų grupei. Tai reiškia, kad šiandieninėmis indoeuropiečių kalbomis kalbančiųjų protėviai kažkada bendravo viena kalba – indoeuropiečių prokalbe.

Balsinga ir maloni ausiai, dėl savo konservatyvumo lietuvių kalba gali pasirodyti esanti tikra proto mankšta. Ji neturi artikelių – žodžių ryšiai sakinyje reiškiami kaitant galūnes. Išmokti skaityti lietuviškai nėra sunku – iš esmės skaitoma taip, kaip rašoma, reikia tik žinoti, kokį garsą žymi viena ar kita raidė.

Daugiau informacijos suteikti gali kursų koordinatorė Vilma Leonavičienė (Vilma.Leonaviciene@vdu.lt)

Informacija ruošiama.

Informacija ruošiama.

Kontaktai