Trumpalaikiai kursai ir mokyklos užsienyje

Dėmesio! Vytauto Didžiojo universitetas skelbia naują galimybę VDU studentams išvykti į mokamus trumpalaikius kursus ir vasaros/žiemos mokyklas užsienyje su VDU mobilumo stipendija.

Trumpalaikiai kursai ir vasaros/žiemos mokyklos užsienyje – tai išskirtiniai pasiūlymai, kurių dėka VDU studentai gali ugdyti įvairius asmeninius įgūdžius, įgyti papildomų akademinių žinių ir kreditų, mokytis užsienio kalbų ir pažinti kitas kultūras.

VDU studentai yra kviečiami:

 1. Susipažinti su užsienyje siūlomais trumalaikiais kursais ir vasaros/žiemos mokyklomis:
 2. Išsirinkti labiausiai dominančius mokamus kursus/mokyklas užsienyje iš siūlomų sąrašo arba susirasti kitus kursus, kurie suteikia kreditus.
 3. Atkreipti dėmesį ar:
  • kursai yra mokami;
  • kursų laikotarpis užsienyje nesikerta su VDU studijų laikotarpiu;
  • ar užteks laiko užpildyti reikiamus dokumentus (patikrinti priimančios institucijos skelbiamus terminus angl. Application Deadline).
 4. Užpildyti el. konkurso anketą (angl. Outgoing-Application for Short Term Courses and Summer/Winter Schools), pagrindžiant savo motyvaciją.

Studentų anketos primamos iki kiekvieno mėnesio 15 dienos.
Stipendijų skaičius yra ribotas. Pasibaigus finansavimui, konkursas bus stabdomas.

VDU atrankos komisija įvertina studentų akademinius rezultatus ir pateiktas anketas. Atrankos rezultatai paskelbiami kito mėnesio viduryje.

Naudinga informacija

VDU mobilumo stipendijaAtrankaInformacija atrinktiems studentams

VDU mobilumo stipendija

Vytauto Didžiojo universitetas, siekdamas paskatinti studentų mobilumą, 2022 m. skelbia naują galimybę VDU studentams išvykti trumpalaikiams kursams ir vasaros/žiemos mokykloms užsienyje su VDU mobilumo stipendija.

Stipendijos

Kursų tipas

Stipendijos dydis*

Mokami fiziniai trumpalaikiai kursai ir vasaros/žiemos mokyklos, suteikiantys kreditus, kuriems priimanti institucija neskiria stipendijos. 600 Eur
Virtualiai organizuojami mokami trumpalaikiai kursai ir vasaros/žiemos mokyklos, suteikiantys kreditus. Ne daugiau kaip 600 Eur

* Stipendija išmokama vieną kartą.

Išsamią informaciją apie stipendijų skyrimo tvarką galite rasti VDU mobilumo stipendijų skyrimo tvarkos apraše.

VDU mobilumo stipendijų konkursas yra atviras visus metus, tačiau stipendijų skaičius yra ribotas. Pasibaigus finansavimui, konkursas bus stabdomas.

Konkurse gali dalyvauti gerai besimokantys, neturintys akademinių skolų, I-IV kurso bakalauro, I-II kurso magistrantūros, I-IV kurso vientisųjų, I-III kurso doktorantūros nuolatinių ir ištęstinių studijų studentai.

Konkurse dalvaujantys kandidatai vertinami pagal žemiau pateikiamus kriterijus:

 • Dviejų paskutinių semestrų mokymosi rezultatai, kurių vidurkis aukštesnis nei 8 balai. Visų pakopų pirmojo kurso studentams: pirmojo semestro mokymosi rezultatai (jeigu studentas dalyvauja konkurse I-ame semestre – stojimo į VDU balas);
 • Geras, ne žemesnis kaip B2, anglų kalbos arba kitos šalies, į kurią vykstama, kalbos mokėjimas;
 • Studento motyvacija;
 • Papildoma akademinės, profesinės ar visuomeninės veiklos patirtis užsienyje ir Lietuvoje;
 • Prioritetas teikiamas pirmą kartą konkurse dalyvaujantiems studentams.

Išsamią informaciją apie studentų atranką ir stipendijų mokėjimo tvarką galite rasti VDU mobilumo stipendijų skyrimo tvarkos  apraše.

Paskelbus atrankos rezultatus su kandidatais susisiekia VDU Tarptautinių ryšių departamento (TRD) koordinatorė, kuri suteikia visą informaciją apie svarbius mobilumo dokumentus prieš mobilumo laikotarpį, kursų metu bei pasibaigus mobilumo laikotarpiui:

TRD koordinatorė padeda atrinktiems studentams teisingai ir laiku pateikti dokumentus priimančiai aukštojo mokslo institucijai. Tuo tarpu studentas savarankiškai įsipareigoja:

 • Užpildyti prašymą kursams užsienyje, gauti parašus ant dokumento el.paštu, padedant fakulteto koordinatoriui, ir dokumentą atsiųsti el.paštu TRD koordinatorei:
 • Užpildyti asmens duomenų formą - angl. Outgoing-Personal Data Form - Study Exchange, reikalingą finansinės sutarties parengimui.
 • Gavus priėmimo laišką (ang. Acceptance Letter) iš priimančios institucijos, jį nusiųsti el.paštu TRD koordinatorei ir susitarti dėl VDU mobilumo stipendijos sutarties pasirašymo.

Kursų/mokyklos laikotarpio užsienyje pabaigoje studentas įsipareigoja:

 • Paprašykite, kad užsienio koordinatorius išduotų kursų/mokyklos baigimo ir kreditų suteikimo sertifikatą su pažymėtomis kursų datomis ir nusiųskite (pristatykite) jį TRD koordinatorei;
 • Užpildykite atsiliepimą apie mainų programą ir pasidalinkite nuotraukomis iš kursų/mokyklos užsienyje laikotarpio jas atsiunčiant el. paštu Juste.Lenortaviciene@vdu.lt. Jums sutikus, jūsų patirtys būtų pasidalintos su būsimais mainų studentais paviešinant jas TRD svetainėje.
 • Apsilankykite pas fakulteto koordinatorių ir aptakite kreditų įskaitymo procedūrą, kad išklausyti kursai atsispindėtų jūsų diplomo priedėlyje.

Kontaktai