Laisvalaikis

sportas

Šiuolaikiškas, atviras pozityviai kaitai, puoselėjantis kūno kultūros vertybes sporto centras.

vduradijas

Erdvė, kurioje studentams suteikiama idėjų, kūrybos ir saviraiškos laisvė.

muzikos akademijos orkestras

Iki šiol vienintelis kamerinis orkestras Kaune siekiantis plėsti klasikinės muzikos kultūrą laikinojoje sostinėje.

menųcentras

Erdvė, kurioje studentams suteikiama idėjų, kūrybos ir saviraiškos laisvė.

Kaunas Lietuvos kontekste išsiskiria kaip gyvas miestas, kuriantis šiuolaikinę Lietuvos kultūrą ir suliejantis ją su europiniu ir pasaulio patyrimu tokią, kokia ji yra dabar. Todėl universitetas, vystydamas dialogą su miestu, Lietuva ir pasauliu, renkasi universalią kultūros, suteikiančios spontanišką prasmės pojūtį ir noro būti čia ir dabar, kalbą.

Naujienos

VDU ŠA sporto mokslo tyrimų laboratorijoje – galimybė atlikti tyrimus

Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje (VDU ŠA) įsikūrusi Sporto mokslo tyrimų laboratorija kviečia VDU bendruomenės narius naudotis teikiamomis paslaugomis. Laboratorijoje vykdomi didelio meistriškumo sportininkų rengimo valdymo tyrimai, atliekamas fizinių ir funkcinių galių ugdymo monitoringas, taip pat testuojami ir mėgėjai sportininkai, sporto mokyklų sportininkai. Vyksta konsultacinė veikla, bendradarbiavimas su sporto mokyklomis ir sporto šakų federacijomis.

Vietoje medicinos studijų – teatras ir akademinis darbas

Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorei, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) dėstytojai, televizijos serialų įgarsintojai Godai Piktytei savo profesiją bei gyvenimo būdą apibrėžti vienu žodžiu sunku. Daugiau nei dešimtmetį intensyvų paros laiką Goda paskirsto teatrui, televizijai ir akademinei veiklai universitete. Vienas pagrindinių aktorės gyvenimo principų – nuolatinis augimas, mokymasis ir tobulėjimas. „Šiandien džiaugiuosi, jog kažkada išdrįsau mesti medicinos studijas ir nusprendžiau siekti savo svajonės – tapti aktore. Viename spektaklyje mano personažė sako: „Mūsų svajonės yra mūsų darbas, kurį mes žūtbūt turime padaryti gerai.“ Tai stengiuosi atlikti visus savo darbus gerai, nes galiu drąsiai pasakyti – dirbu tai, kas patinka širdžiai“, – sako aktorė ir dėstytoja Goda Piktytė.

VDU Botanikos sode vasaros pradžią skelbia pirmosios rožės

Jei tikrąjį pavasarį VDU Botanikos sode Kaune žymi pražydusios tulpės, tai tikrosios vasaros pradžios simboliu galima laikyti išsiskleidusias pirmąsias rožes: čia, didžiausiame šalies rožyne, iš viso auginama per pusantro tūkstančio rožių rūšių ir veislių. Iš jų pirmosios pražysta vienos įdomiausių ir toli gražu ne kiekvienam pažįstamos tankiadyglio erškėčio hibridų grupės rožės (angl. Hybrid Spinosissima Group), pasižyminčios ne tik svyrančiomis, kerinčių spalvų žiedais aplipusiomis šakomis, bet ir dideliu atsparumu šalčiams.

Pedagogas: „Mokykloje visų pirma turėtų būti auginamas žmogus“

„Manau, nuo pat pradinių klasių mokiniams būtina dalyvauti meno erdvėse, teatro, šokio, dailės, muzikos pamokose, juk teatras ar šokis suteikia drąsos, išlaisvina moksleivius, padeda išugdyti tarpasmeninius komunikacijos gebėjimus, kurie praverčia darbo rinkoje. Beje, nemažai negandų visame pasaulyje kyla iš paprasčiausios atjautos stokos. Teatro pamokose atjautos ugdymas ir puoselėjimas – vienas esminių vektorių“, – teigia VDU Vaidybos studijų absolventas ir Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos teatro mokytojas M. Gargasas.

VDU Kamerinis orkestras neįprastu laiku pradeda dešimtąjį sezoną

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kamerinis orkestras nestandartiniu laiku skelbia apie dešimtojo sezono pradžią. Laikinosios sostinės gyventojų ir miesto svečių pamėgtas orkestras džiaugiasi galėdamas grįžti prie darbų ir vėl stebinti muzikos išsiilgusius klausytojus. Novatoriškų sprendimų nuolat ieškantis VDU Kamerinis orkestras jubiliejinį sezoną pradeda pristatydamas albumą „Fraktalas“ ir jam skirtą koncertą.

Įvykiai