Laisvalaikis

sportas

Šiuolaikiškas, atviras pozityviai kaitai, puoselėjantis kūno kultūros vertybes sporto centras.

vduradijas

Erdvė, kurioje studentams suteikiama idėjų, kūrybos ir saviraiškos laisvė.

muzikos akademijos orkestras

Iki šiol vienintelis kamerinis orkestras Kaune siekiantis plėsti klasikinės muzikos kultūrą laikinojoje sostinėje.

menųcentras

Erdvė, kurioje studentams suteikiama idėjų, kūrybos ir saviraiškos laisvė.

Kaunas Lietuvos kontekste išsiskiria kaip gyvas miestas, kuriantis šiuolaikinę Lietuvos kultūrą ir suliejantis ją su europiniu ir pasaulio patyrimu tokią, kokia ji yra dabar. Todėl universitetas, vystydamas dialogą su miestu, Lietuva ir pasauliu, renkasi universalią kultūros, suteikiančios spontanišką prasmės pojūtį ir noro būti čia ir dabar, kalbą.

Naujienos

Prezidento A. Smetonos tragiškas gyvenimas JAV 1941-1944 metais

1940 m. pasitraukęs iš Lietuvos, po ilgų kelionių, prezidentas A. Smetona su šeima Niujorką pasiekė 1941-ųjų kovo 10 dieną. Čia jis buvo garbingai sutiktas JAV lietuvių tautininkų. „Deja, JAV lietuvių katalikų ir ypač socialistų vadovai, jau nekalbant apie komunistuojančius lietuvius, nebuvo draugiškai jo atžvilgiu nusiteikę. Tai, be jokios abejonės, apsunkino jo tolimesnį gyvenimą Jungtinėse Amerikos Valstijose“, – teigia VDU Švietimo akademijos profesorius ir VDU Lietuvių išeivijos instituto mokslininkas Juozas Skirius. Profesoriaus teigimu, A. Smetonos atvykimas iš tiesų pagilino prieštaravimus tarp skirtingų lietuvių išeivijos srovių.

Gamtos trapumą įkūnijo sniego orangutanai VDU Botanikos sode

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode „apsigyveno“ beveik dviejų metrų aukščio orangutanė mama Eglė, švelniai glaudžianti prie savęs mažylį Ąžuolą: tokią sniego skulptūrą sukūrė Lietuvoje gyvenantis belgų skulptorius René Maria N. Maes. Idėjos iniciatoriai – profesorės Birutės Galdikas fondo savanoriai, tokia menine akcija ne tik siunčiantys aplinkosauginę žinutę, bet ir paminintys šios garsios lietuvių kilmės mokslininkės, VDU garbės daktarės 50 metų veiklos sukaktį.

Pagal kokius kriterijus sprendžiama, ką pagerbti Vilniaus gatvėse?

„2021-aisiais pasaulis mini Andrejaus Sacharovo gimimo šimtąsias metines – A. Sacharovas buvo mokslininkas, humanistas ir žmogaus teisių gynėjas, laikomas vienu iš XX amžiaus moralinių lyderių. Tačiau, nepaisant jo nuopelnų ir reikšmingo apsilankymo Vilniuje, garsusis Nobelio taikos premijos laureatas iki šiol nesulaukė tinkamo įvertinimo mūsų šalyje“, – rašo VDU ir VU garbės daktaras, Vilniaus garbės pilietis prof. Tomas Venclova, VDU A. Sacharovo demokratijos plėtros tyrimų centro vadovas prof. Robertas van Vorenas bei VDU A. Sacharovo demokratijos plėtros tyrimų centro praktikantė Neringa Gališanskytė.

VDU rektoriaus sveikinimas Vasario 16-osios proga

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektoriaus prof. Juozo Augučio sveikinimas universiteto bendruomenei Vasario 16-osios proga.

VDU istorikas: Vasario 16-osios signatarai buvo išskirtiniai žmonės

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) istorikas doc. dr. Rūstis Kamuntavičius sako, kad nors kalbame apie Vasario 16-ąją, jos signatarus, tačiau jei objektyviai pažiūrėtume, kiek apie juos žinome, kiek atsimename, kiek nagrinėjame jų darbus, skaitome jų knygas ar esame įprasminę vietas, kur jie augo ar dirbo – turėtų apimti gėdos jausmas. „Lyg tai jie didvyriai, bet paklausus konkrečiau, kokie jie, stoja nejauki tyla. Pavyzdžiui, Steponas Kairys – mūsų socialdemokratijos pradininkas, socialdemokratas klasikine, gražia prasme. Kiek žmonių žino ir yra skaitę jo įdomių, kartais keistų, bet dažnai savo metui naujoviškų tekstų?“ – retoriškai klausia istorikas.

Įvykiai