Laisvalaikis

sportas

Šiuolaikiškas, atviras pozityviai kaitai, puoselėjantis kūno kultūros vertybes sporto centras.

vduradijas

Erdvė, kurioje studentams suteikiama idėjų, kūrybos ir saviraiškos laisvė.

muzikos akademijos orkestras

Iki šiol vienintelis kamerinis orkestras Kaune siekiantis plėsti klasikinės muzikos kultūrą laikinojoje sostinėje.

menųcentras

Erdvė, kurioje studentams suteikiama idėjų, kūrybos ir saviraiškos laisvė.

Kaunas Lietuvos kontekste išsiskiria kaip gyvas miestas, kuriantis šiuolaikinę Lietuvos kultūrą ir suliejantis ją su europiniu ir pasaulio patyrimu tokią, kokia ji yra dabar. Todėl universitetas, vystydamas dialogą su miestu, Lietuva ir pasauliu, renkasi universalią kultūros, suteikiančios spontanišką prasmės pojūtį ir noro būti čia ir dabar, kalbą.

Naujienos

Litvakų kultūros forume – apie meno vaidmenį sudėtingoje istorijoje

„Lietuvos žydai yra neatsiejama Lietuvos tapatybės dalis. Mūsų žodynas, mūsų virtuvė ir kitos sritys yra neatsiejamai susijusios su žydiška kultūra. Holokausto tragedija ne tik sunaikino 90 procentų mūsų kaimynų – žydų. Ji paliko tokį trauminį pėdsaką mūsų kolektyvinėje sąmonėje, kurio dar iki galo nesuvokiame. Juk buvo sunaikinta dalis mūsų tapatybės, mūsų istorijos. Todėl kalbėti apie litvakus pirmiausia yra svarbu mums, norintiems geriau suprasti savo istoriją ir save pačius joje“, – tikina dr. Daiva Price, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) dėstytoja, menotyrininkė, „Kaunas 2022“ programos „Atminties biuras“ ir Litvakų kultūros forumo kuratorė. Litvakų kultūros forumą rugsėjo 29–30 dienomis Kaune organizuoja „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ir „Atminties biuras“. Renginys pakvies aptarti ne tik litvakiškosios tapatybės bruožus, bet ir meno vaidmenį kalbant apie sudėtingą istoriją.

Laidoje „Laisvai ir kritiškai“ – apie metinę EK pirmininkės kalbą

Kviečiame žiūrėti naują laidos „Laisvai ir kritiškai“ epizodą, kuriame laidos vedėjai, prof. dr. Gintautas Mažeikis ir doc. dr. Tomas Kavaliauskas, kalbina Europos Komisijos Lietuvoje vadovą Marių Vaščegą apie Europos Komisijos Pirmininkės Ursula von der Leyen metinę kalbą, kurioje daug dėmesio Ukrainai, migracijai, ES sienoms, energetikos klausimams.

Svetlanai Aleksijevič  – VDU Garbės daktaro vardas

Rugsėjo 21 d., trečiadienį, 14 val. VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas) Iškilmingo Vytauto Didžiojo universiteto Senato posėdžio metu Nobelio literatūros premijos laureatei Svetlanai Aleksijevič (Svetlana Alexievich) bus įteiktos VDU Garbės daktaro regalijos. Rugsėjo 22 d., ketvirtadienį, 18 val. Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks S. Aleksijevič susitikimas su visuomene. Šis susitikimas – VDU organizuojamo tarptautinio rašytojų ir knygų festivalio „Kauno literatūros savaitė“ naujojo rudens renginių ciklo „Šetenių skaitymai“ dalis.

Piknike analizuos Europos socialinio tyrimo duomenis

Rugsėjo 29 d. 16 val. Europos socialinį tyrimą (EST) įgyvendinanti Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkų komanda  kviečia į kasmetinį renginį „EST piknikas IV – 2022“. Šių metų pikniko tema – „Kas aktualu Europai ir Lietuvai: EST duomenys“. Renginyje kviesime diskutuoti aktualiomis Europos socialinio tyrimo duomenimis paremtų mokslinių pranešimų temomis, aptarti, kuo jos svarbios Europos šalims ir Lietuvai.

VDU kolekcijoje – įvairių šalių kolegų dovanotos retos chrizantemos

Chrizantemų kolekcija Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode Kaune pradėta kaupti prieš keletą metų: tai lauke žiemojantys daugiamečiai augalai, kurių veislės praktiškai visos atkeliavo iš kitų šalių botanikos sodų, padovanotos komandiruočių metu užmegztų tarpasmeninių ir tarpinstitucinių ryšių dėka.

Įvykiai