Laisvalaikis

sportas

Šiuolaikiškas, atviras pozityviai kaitai, puoselėjantis kūno kultūros vertybes sporto centras.

vduradijas

Erdvė, kurioje studentams suteikiama idėjų, kūrybos ir saviraiškos laisvė.

muzikos akademijos orkestras

Iki šiol vienintelis kamerinis orkestras Kaune siekiantis plėsti klasikinės muzikos kultūrą laikinojoje sostinėje.

menųcentras

Erdvė, kurioje studentams suteikiama idėjų, kūrybos ir saviraiškos laisvė.

Kaunas Lietuvos kontekste išsiskiria kaip gyvas miestas, kuriantis šiuolaikinę Lietuvos kultūrą ir suliejantis ją su europiniu ir pasaulio patyrimu tokią, kokia ji yra dabar. Todėl universitetas, vystydamas dialogą su miestu, Lietuva ir pasauliu, renkasi universalią kultūros, suteikiančios spontanišką prasmės pojūtį ir noro būti čia ir dabar, kalbą.

Naujienos

Liūdime dėl avangardo krikštatėvio Jono Meko netekties

VDU bendruomenė liūdi dėl išeivijos menininko, „amerikietiškojo avangardo krikštatėvio“, vieno garsiausių pasaulio lietuvių Jono Meko netekties. J. Mekas turėjo milžinišką įtaką kino raidai, tačiau neapsiribojo vien filmų kūryba – rašė poeziją, kuravo festivalius, leido ir redagavo žurnalus. 1997-aisiais jam VDU suteikė Garbės daktaro vardą. 

VDU Intelektualių sistemų laboratorijoje – dirbtinio intelekto tyrimai

VDU, vykdantis daugiausiai dirbtinio intelekto (DI) tyrimų Lietuvoje, įsteigė Intelektualių sistemų laboratoriją. Tarp svarbiausių laboratorijos tikslų – tarpdisciplininiai DI tyrimai, bendradarbiavimas su verslo ir viešojo sektoriaus organizacijomis, verslo ir mokslo projektų vykdymas, bendradarbiavimas su aukščiausio lygio DI tarptautinėmis organizacijomis ir dalyvavimas naujos kartos  mokytojų rengime.

Šiandien VDU – Kazio Almeno atsiminimų knygos pristatymas

Sausio 14 d. (pirmadienį) 17 val. vyks rašytojo Kazio Almeno atsiminimų knygos „Anuomet“ pristatyme. Dalyvaus prof. Egidijus Aleksandravičius, prof. Dalia Kuizinienė,  Žygimantas Menčenkovas. Renginys vyks Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje muziejuje (S. Daukanto g. 25, III aukštas).  

Tarp gyvosios istorijos ir atminties: kaip laisvę suprantame šiandien?

„Būni ten, kur turi būti, ir nekyla jokių abejonių, – pasakojimą apie Sausio 13-osios įvykius pradeda VDU Istorijos katedros profesorius Jonas Vaičenonis. – Tuomet buvau studentas, kuris savo akimis stebėjo, kaip šalis atkuria savo nepriklausomybę ir visomis išgalėmis bando išsaugoti savo valstybingumą ir kurti naują Lietuvą“.

Apie Lietuvos fotografiją – prestižiniame mokslo žurnale

Jungtinėje Karalystėje Routledge leidyklos leidžiamame moksliniame žurnale photographies publikuotas Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros vedėjo doc. dr. Tomo Pabedinsko straipsnis „The Incompatible Mythologies of Nationhood: Andrew Miksys’ Disko series“.

Visos naujienos

Įvykiai

Visi įvykiai