loader image

Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis AVANTI

Avanti - fb cover

8 – asis tarptautinis kamerinės muzikos festivalis ,,Avanti” šiemet išsikėlė ambicingą tikslą – pirmą kartą Lietuvoje sukviesti profesionalius Lietuvos kamerinius orkestrus į vieną renginį. Festivalis 2019 metų pavasarį taps ,,kamerinių orkestrų festivaliu”. Siekis – leisti publikai išgirsti ir įvertinti Lietuvos kamerinius orkestrus ir jų parengtas išskirtines kamerinės muzikos programas. Skirtingų Lietuvos regionų kameriniai orkestrai atlieka ir savo krašto kompozitorių kūrinių sklaidą, taigi dar vienas festivalio tikslas – pristatyti skirtingų regionų Lietuvos kompozitorių muziką: Klaipėdos kamerinis orkestras atliks programą pristatydamas iškilaus Klaipėdos kompozitoriaus Eduardo Balsio kūrybą – 2019m. minint 100 – ąsias kompozitoriaus gimimo metines, Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras pristatys sostinės regiono kompozitorius, Kauno VDU kamerinis orkestras – žymių Kauno kompozitorių kūrybą (Juozo Naujalio – minint 150 – ąsias kompozitoriaus gimimo metines ir Giedriaus Kuprevičiaus – kompozitoriaus 75 – ojo jubiliejaus proga).

Kadangi festivalis kasmet ieško kuo išskirtinesnių kamerinių sudėčių, skambesio įvairovės (2018 m. festivalis pristatė šveicarų šiuolaikinės muzikos kompozitoriaus Fabian Müller pasaulinę premjerą – koncertą violončelei, fortepijonui keturioms rankoms ir kameriniam orkestrui, 2017 m. – premjerą Lietuvoje – lenkų kompozitoriaus Mikolaj Majkusiak ,,Rhythm games” akordeonui, mušamiesiems ir kameriniui orkestrui, Liutauto Janušaičio dvigubo albumo ,,Two different sides” pristatymo Lietuvoje koncertą (greta kamerinio orkestro ir saksofonininko L.Janušaičio pasirodė džiazo atlikėjai), pirmą kartą Kaune suskambo Arvydo Malcio ,,Vox clamantis in deserto” (,,Šaukiantis balsas dykumoje”), 2016 m. premjerą Lietuvoje – Brazilų kompozitoriaus Andre Mehmari koncertą ,,Strambotti” klarnetui, akordeonui ir styginių orkestrui ir t.t.) Šiais metais festivalio solistais taps Baltijos gitarų kvartetas (skambės Chris Ruebens siuita ,,Paprasto žmogaus istorijos’ gitarų kvartetui ir kameriniam orkestrui ir kt.) ir valstybinis choras ,,Vilnius” (skambės J.MacMillan’s ,,Seven Last Words from the Cross”).

VDU Kamerinis orkestras ir festivalis ,,Avanti” – neatsiejami vienas nuo kito. Festivalio programoje orkestras kasmet atlieka intriguojančias kamerinės muzikos pasaulines naujienas, taip gaudamas galimybę realizuoti savo idėjas, ieškoti ir eksperimentuoti. 2019 m. tikslas – pakviesti kolegas kamerinius orkestrus ir surengti išskirtinį kamerinės muzikos festivalį. Tai neabejotinai skatina atlikėjų tobulėjimą profesinėje srityje ir dovanoja klausytojams naujus muzikinius atradimus, vykdo kamerinės muzikos sklaidą šalyje. Viena iš festivalio siekiamybių – svečiai iš užienio, kasmet į festivalį atvežantys savo aplinkos kultūrinę įvairovę ir pasidalinantys ja su Kaune kuriančiais menininkais muzikuojant kartu vienoje scenoje. Festivalyje jau dalyvavo atlikėjai iš JAV, Italijos, Pietų Korėjos, Šveicarijos, Kanados, Rumunijos, Austrijos, Jungtinės Karalystės, Ukrainos, Rusijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos. Šiais metais festivalyje dalyvaus atlikėjai iš Kinijos ir Belgijos.

Daugiau informacijos apie festivalį rasite puslapyje kamerinisorkestras.vdu.lt. ir Facebook paskyroje Festivalis Avanti.

Organizatorius Vytauto Didžiojo universitetas. Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba.