ESN VMU

ESN logo

ESN – kas tai?

Erasmus studentų tinklas (angl. „Erasmus Student Network“) – viena iš didžiausių tarpdisciplininių studentų asociacijų Europoje, įkurta dar 1989-ais metais. Organizacijos padaliniai veikia daugiau nei 500 aukštojo mokslo institucijose 40 Europos šalių, tarp jų ir Lietuvoje. ESN organizacijos narių tikslas – palaikyti ir vystyti studentų mainus, rūpintis užsienio studentais visą studijavimo užsienyje laikotarpį, padėti lengviau adaptuotis naujoje aplinkoje, ugdyti kultūrinę savimonę bei pakantumą aplinkiniams. Tinklas veikia vadovaudamasis principu „Studentai padeda studentams“.

ESN VMU – kas? kur? kada?

Tarptautinės ESN organizacijos padalinys Vytauto Didžiojo universitete įkurtas 2009 m. gegužę iš studijų mainų grįžusių VDU studentų iniciatyva. 2012 m. gruodžio 19 dieną vykusiame VDU Rektorato posėdyje ESN VMU buvo suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto organizacijos statusas.

ESN VMU tikslai:

•    skatinti VDU akademinės bendruomenės savanoriškumą ir aktyvų pilietiškumą, tobulėjimą įvairiose srityse;
•    puoselėti žmogiškąsias vertybes ir tradicijas;
•    gerinti tarptautinių studentų socialinę, kultūrinę ir praktinę integraciją VDU, Kaune ir visoje Lietuvos Respublikoje;
•    padėti reintegruotis į VDU grįžusiems universiteto studentams, kurie dalyvavo studijų arba praktikos mainų programose;
•    ugdyti vietinių ir tarptautinių studentų abipusės pagarbos, kultūrinio supratingumo, tolerancijos vertybes;
•    turtinti vietinę bendruomenę tarptautinių studentų patirtimis.

Kaip tapti ESN VMU nariu

Susidomėjai organizacijos veikla? Rašyk adresu vmu@esnlithuania.org ir tapk vis didėjančios ESN VMU šeimos nariu! It’s time to ESN your life!

ESN VMU vykdoma veikla ir projektai

Per organizacijos gyvavimo laikotarpį įgyvendinta gausybė projektų, įvairių renginių bei iniciatyvų, skirtų ne tik Vytauto Didžiojo universitete vizituojantiems užsienio studentams, bet ir visai Kauno miesto bendruomenei.

  • Glaudžiai bendradarbiaudami su VDU Tarptautinių ryšių departamentas, ESN VMU nariai prisidėjo prie Švietimo mainų paramos fondo inicijuoto projekto „Erasmus Lietuvos mokykloms“ įgyvendinimo. Projektas, kuris apėmė 12 mokyklas visoje Lietuvoje, siekė skatinti toleranciją, tarpkultūrinį supratingumą bei tarptautinį pažinimą.
  • „Kultūriniai vakarai“ – tradicija tapę, jau penkis semestrus iš eilės organizuoti renginiai, skirti visai Kauno miesto bendruomenei. Pagrindinis iniciatyvos tikslas – supažindinti Kauno miesto gyventojus su įvairiomis pasaulio kultūromis, sudaryti sąlygas geriau pažinti skirtingų šalių atstovus bei patiems „sulaužyti“ susiformavusius stereotipus. 2011 m. pavasarį Granadoje (Ispanija) vykusio „Erasmus“ studentų tinklo kasmetinio visuotinio susirinkimo metu, ESN VMU renginių ciklas „Kultūriniai vakarai“ buvo apdovanotas kaip geriausias visame „Erasmus“ studentų tinkle įgyvendintas projektas.
  • „ESN Lietuva“ kartu su „Invest in Lithuania“ organizuoja projektą „Multilingual Lithuania“. Jo metu VDU užsienio studentai universitete rengia savo gimtosios kalbos pamokas. Projektas sulaukė ypatingo dėmesio tiek iš užsienio, tiek iš VDU studentų. Praėjusį sezoną VDU studentai buvo kviečiami nemokamai mokytis vienos iš net 15 užsienio kalbų.
  • „Erasmus Forest“ – tarptautinis ESN renginys, prie kurio prisidėjo ir Lietuvos bei užsienio studentai, sodindami „Erasmus mišką“. Šios akcijos metu pasodinta net 500 medelių!
  • ESN VMU ir LSMUL Kauno klinikų Kraujo centras teigia – „Būk didvyriu – tai tavo kraujyje“. Jau tris kartus  sėkmingai organizuota kraujo donorystės akcija skatina VDU akademinę bendruomenę būti neabejingais ir nepaisant tautybės, rasės ar kitų skirtumų tapti neatlygintinais kraujo donorais.
  • Senelių namų lankymas – tai dar viena „Social Erasmus“ projekto akcija, kurios metu ESN VMU nariai kartu su užsienio studentais lankosi senelių namuose. Šios akcijos tikslas yra parodyti dėmesį senelių namų gyventojams bei supažindinti juos su kitų šalių kultūromis surengiant talentų pasirodymus.
  • Užsienio studentų kultūrinei integracijai organizuojamos „Muziejų dienos“, kurių metu aplankomi įvairūs muziejai Kaune. Taip pat, bendradarbiaujant su kitomis sekcijomis Kaune, rengiamos ekskursijos į Vilnių, Trakus, pajūrį, Rygą bei Sankt Peterburgą.