ELSA VDU

  • Adresas: Jonavos g. 66–107, Kaunas
  • El. paštas vdu@lt.elsa.org
  • Instagram elsa_vdu
  • Facebook ELSA VDU
  • Prezidentė Ieva Sinevičiūtė
  • Tel. nr. +37060250713

ELSA (The European Law Students’​ Association) – didžiausia pasaulyje nepriklausoma, nepolitinė, ne pelno siekianti teisės studentų ir jaunųjų teisininkų organizacija, vienijanti daugiau kaip 60 000 narių 43-iose Europos valstybėse, įsteigta 1981-aisiais.

Europos studentų teisininkų asociacijos Lietuvos nacionalinės grupės ELSA Lietuva Vytauto Didžiojo universiteto filialas (ELSA VDU) – tarptautinio tinklo narės ELSA Lietuva filialas.

Vizija

Teisingas pasaulis, kuriame gerbiamas žmogaus orumas ir kultūrinis savitumas.

ELSA siekia

  • skatinti ir plėtoti Lietuvos teisės studentų ir jaunųjų teisininkų tarptautinį bendradarbiavimą, gausinti akademines žinias, ugdyti tarpusavio supratimą, iniciatyvą bei atsakomybę
  • kurti platų organizuojamų renginių spektrą, suteikiantį studentams teisininkams ir jauniesiems teisininkams teisinių žinių, profesinių įgūdžių bei skatinantį visuomenės teisinį švietimą
  • teisinės visuomenės ir kitų socialinių grupių tarpusavio supratimo ir tolerancijos

ELSA veiklos kryptys

Akademinė veikla (AA)

Tai viena fundamentaliausių ELSA veiklos krypčių. Akademinę veiklą galima laikyti teisinės informacijos sklaida ir konkrečiu įnašu į teisinio švietimo sritį. Tai galimybė teisės studentams ne tik pritaikyti įgytas žinias praktikoje, bet ir organizuoti akademinius konkursus.

Žymiausi ELSA Lietuva akademinės veiklos konkursai, kuriuose galima dalyvauti būnant ELSA VDU nariu:

Moksleivių teisinio švietimo programa (MTŠP) – skirta supažindinti Lietuvos moksleivius su teise, teisės mokslu bei ugdyti ir skatinti kiekvieno pilietiškumą, priminti apie žmogaus teises ir laisves. Ši programa susideda iš teisės studentų dėstomo paskaitų ciklo, žinių patikrinimo testo bei teisminės inscenizacijos, kurios metu teismo salėn stoja geriausiai programoje pasirodę moksleiviai.

Consensus – naujas ELSA Lietuva konkursas, pradėtas organizuoti nuo 2021 metų. Tai proga studentams įgytas sutarčių teisės teorines žinias pritaikyti praktikoje. Konkurso metu dalyviai demonstruoja savo gebėjimus raštu bei gyvose derybose inscenizacijos metu. Konkurse studentai dalyvauja poromis. Konkursas vyksta dviem turais, visi dalyviai yra vertinami teisės profesionalų.

STart – tai daugiausiai pasiruošimo ir pastangų reikalaujantis teisminės inscenizacijos konkursas, vykstantis beveik du mėnesius. Teisės studentai, dirbdami komandomis, šio konkurso metu turi galimybę tapti savo šalies atstovais, dalintis ieškiniais ir atsiliepimais ir konkurso dieną teisminės inscenizacijos metu yra vertinami Lietuvoje gerbiamų teisės specialistų.

Seminarai ir konferencijos (S&C)

Tai ELSA veiklos kryptis, suteikianti teisės studentams galimybę pasisemti teorinių žinių bei diskutuoti įvairiais teisiniais ir visai visuomenei opiais klausimais. Seminarų ir konferencijų veiklos kryptį sudaro seminarai, konferencijos, kultūriniai mainai, žiemos ir vasaros teisės mokyklos visame ELSA tinkle, ELSA delegacijos į įvairias Europos institucijas, tokias kaip UNESCO, UN ECOSOC, UNCITRAL, UNODC, Council of Europe ir kt.

Profesinis tobulėjimas (PD)

Labiausiai tarptautinę organizacijos dimensiją atspindinti ELSA veikla,  kurios metu organizuojamos teisės studentų stažuotės užsienyje ir Lietuvoje. Ši programa suteikia galimybę visiems ELSA nariams susipažinti su įvairių šalių teisės sistemomis ir skatina informacijos ir patirties sklaidą Europoje.

Informacija siekiantiems tapti ELSA VDU nariais

ELSA VDU nariais gali tapti ne vyresni nei 29 metų Vytauto Didžiojo universiteto teisės studentai ir jį baigę jaunieji teisininkai. Taikomas metinis nario mokestis.

Asmuo, norintis tapti ELSA VDU nariu, turi susisiekti aukščiau pateiktais asociacijos prezidento(-ės) kontaktais (telefono numeriu arba el. paštu vdu@lt.elsa.org).

Turite idėjų renginiams, klausimų ar domitės ELSA VDU veikla? Drąsiai kreipkitės!