Kauno Baziliskas

Niekas negirdėjo, ar Kaune egzistavo baziliskas, tačiau mes pamėginsime jo paieškoti.

Baziliskas – tai Vilniaus paslaptis, mitinė būtybė. Mes manome, kad ir Kaune yra paslapčių, todėl ir Kaune yra… baziliskas. Jis kitoks  nei Vilniaus. Kauno Baziliskas – klubas, kuris ieško šiame mieste vartų į Lietuvos praeitį ir istoriją, o Lietuva – tai vartai į Europos ir pasaulio istoriją. Kodėl baziliskas? Jis saugo įėjimą į požemius, tarsi įėjimą į mūsų pasąmonę, į praeities istorijos labirintus, kurie nepastebimai ir šiandien daro mums įtaką.

Klubo tikslas – organizuoti keliones, ekspedicijas į bazilisko pėdomis pažymėtas Kauno vietas, surasti tokias vietas Lietuvoje ir, jei pavyks, plačiajame pasaulyje. Rengti paskaitas ir susitikimus bičiuliams bei bendraminčiams. Sugrįžtant į praeitį, nukeliauti į ateitį vaizduotėje ir tikrovėje.

Legendos pasakoja, kad bazilisko žvilgsnis mirtinas. Dėl to, jei staiga iš rūsio išlįstų Baziliskas, daugelis vilniečių nešiodavosi veidrodėlius. Mūsų klubas labai laukia prelegentų. Kiekvienam jų būtinai padovanosime veidrodėlį. Klubas atviras visiems studentams ir kauniečiams, taip pat bendraminčiams.