Korėjos kultūros klubas „Hallyu“

Terminas „Hallyu“ (kor. 한류; Korėjos banga) pradėtas vartoti nuo 1999-ųjų norint apibūdinti sparčiai populiarėjančios Korėjos populiariosios kultūros fenomeną. Ši banga greit pasklido po visą pasaulį, o 2000–2005 m. pasiekė ir Lietuvą. Taigi, Hallyu mylėtojai nusprendė įkurti pirmąjį Lietuvoje Korėjos kultūros klubą, kurio dėka galėtų suteikti progą žmonėms geriau pažinti šią šalį bei suburti žmones su panašiais interesais.

„Hallyu“ klubas buvo įkurtas 2010 m. vasario 17 d., o 2019 m. vasario 27 d. „Hallyu“ organizacijos steigimas patvirtintas oficialiai. Mokslo metų laikotarpiu klubas 2–3 kartus per mėnesį organizuoja renginius, per kuriuos suteikia progą pažinti Korėjos šiuolaikinę bei senąją kultūrą, visuomenę, menus, istoriją, tradicijas, kinematografiją, kalbą, naujausias tendencijas. Taip pat rengia filmų peržiūras, protmūšius, aktyvius užsiėmimus ir tradicinių rankdarbių pamokėles. Renginiai vyksta ketvirtadienių vakarais, yra nemokami ir visuomet atviri visiems, norintiems artimiau susipažinti su „Ryto ramumos“ šalimi. „Hallyu“ bendradarbiauja su kitais VDU Azijos klubais ir yra aktyviai įsitraukęs į VDU Azijos savaitės renginių organizavimą.

Norint tapti klubo nariu ir prisidėti prie renginių organizavimo, tereikia susisiekti su klubu arba tiesiog atvykti į klubo organizuojamą renginį. Nariai visuomet skatinami pasidalinti idėjomis, kuriomis galėtų paįvairinti klubo veiklą.