Kokybė ir pripažinimas
Kokybės užtikrinimo sistema
VDU kokybės užtikrinimo sistema apima visas kokybės gerinimo veiklas. Tai – tikslingas ir kryptingas strateginio kokybės valdymo, studijų ir mokymosi, mokslo ir meno veiklos, doktorantūros studijų bei jas palaikančių procesų planavimas, įgyvendinimas, įvertinimas ir tobulinimas siekiant atitikties aukštojo mokslo prioritetams, teisiniams reikalavimams ir socialinių dalininkų poreikiams.
Užtikrinant Universiteto kokybę vadovaujamasi instituciniais, nacionaliniais ir tarptautiniais studijų, mokslo ir meno veiklos prioritetais, teisiniais reikalavimais, socialinių dalininkų nuomone ir pasiūlymais, išorinių vertintojų rekomendacijomis ir gerosios patirties pavyzdžiais. Universiteto kokybės užtikrinimas orientuotas į kokybės kultūros plėtotę, kai veiklos atitikimas aukščiausiems kokybės reikalavimams yra bendras visos VDU bendruomenės interesas ir siekis; nuolat atliekama veiklos stebėsena, analizuojama informacija, atsakingai projektuojami pokyčiai.
VDU kokybės užtikrinimo sistemą pagrindžianti samprata, principai, atsakomybės, procesai ir su jais susiję dokumentai bei rodikliai susistemintai pateikti Universiteto Kokybės vadove (santrauka).
Tarptautinis pripažinimas ir institucinis vertinimas
Žurnalo „Times Higher Education” (THE) pasaulinis universitetų reitingas
2022 m. žurnalo „Times Higher Education“ (THE) paskelbtame augančios ekonomikos šalių universitetų reitinge „Emerging Economies“ VDU buvo skirta 401-500 vieta. Tarp penkių Lietuvos universitetų, patekusių į reitingą, VDU užėmė pirmąją vietą pagal tarptautiškumą – šioje reitingo kategorijoje jam skirta net 76 balai. Bendrame THE pasauliniame universitetų reitinge 2024 m. VDU taip pat buvo nepralenkiamas tarp visų reitinge vertintų Lietuvos universitetų tarptautinės perspektyvos kategorijoje, kur jam skirta 61,9 taško. Universitetas THE reitinge taip pat yra gavęs aukštus įvertinimus atskirose studijų srityse – pedagogikos, gyvybės ir socialinių mokslų.
Pasaulinis inovatyvių universitetų reitingas „World’s Universities with Real Impact“ (WURI)
2020 m. Vytauto Didžiojo universitetas pirmą kartą pateko ir į pasaulinį inovatyvių universitetų reitingą „World’s Universities with Real Impact“ (WURI) – čia jam skirta aukšta 41 vieta verslumo kategorijoje. Tai pirmasis pasaulinis universitetų reitingas, kuris buvo sukurtas siekiant palaikyti ir įvertinti universitetų lanksčias, novatoriškas pastangas, atliepiančias industrijų ir visuomenės poreikius. WURI reitingas įvertina geriausius universitetus keturiose kategorijose: industrinis taikymas, verslumo dvasia, etinė vertė ir studentų mobilumas bei atvirumas.
Pasaulinis universitetų reitingas „QS World University Rankings“
2024 m. QS reitinge VDU ženkliai pagerino ir išsaugojo aukštus rodiklius, ypač tarptautiškumo srityje, kur pagal studentų bei dėstytojų iš užsienio skaičių VDU išliko lyderiu visoje Lietuvoje, o pagal bendrą taškų kiekį tarp šalies universitetų pakilo į 2-ąją vietą. Bendrame reitinge VDU iškopė šimtu pozicijų aukščiau – iš 800–850 iki 741–750 vietos. Geriausią rezultatą universitetas pasiekė pagal užsienio studentų skaičių: užėmė 304 vietą tarp visų pasaulio universitetų, išlikdamas nepralenkiamu Lietuvoje.
2024 m. QS Europos universitetų reitinge („Europe University Rankings“) VDU vėl gerino savo pasiekimus: pakilo aukštyn iš 284 į 267 vietą bendrame reitinge, o Šiaurės Europoje – iš 105 į 99 vietą. Iš viso reitinge buvo įvertintos 685 aukštojo mokslo institucijos Europoje. Vertinant atskiras reitingo kategorijas, VDU itin gerai pasirodė pagal studentų ir darbuotojų santykį, kur jam buvo skirta septinta vieta visoje Europoje, taip pat – 43 vieta atvykstančių mainų studentų kategorijoje ir 152 vieta pagal užsienio studentų įvairovę.
Lyginant su kitais Lietuvos universitetais, VDU užėmė pirmąją vietą net keturiose kategorijose. Kaip ir praėjusių metų reitinge, universitetas išlaikė pirmąją vietą pagal studentų ir darbuotojų proporciją. Iš penktosios vietos į pirmąją VDU pakilo pagal vidutinį mokslinių darbų citavimų skaičių, iš ketvirtosios į pirmąją – pagal užsienio darbuotojų proporciją, o iš antrosios į pirmąją – pagal užsienio studentų įvairovę.
Antroji vieta tarp šalies universitetų VDU buvo skirta pagal akademinę reputaciją (pernai – trečia vieta) ir proporciją tarp darbuotojų ir mokslo darbų skaičiaus (pernai – šešta vieta). Trečioji vieta VDU skirta pagal darbdavių reputaciją, atvykstančius mainų studentus ir tarptautinį mokslinių tyrimų tinklą.
Pasaulinis universitetų reitingas „QS World University Rankings by Subject 2024“
Pasaulio universitetų dalykiniame reitinge „QS World University Rankings by Subject 2024“ Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) toliau demonstruoja sėkmingus rezultatus: daugumoje vertintų sričių VDU buvo skirtas daugiau nei 40 taškų siekiantis įvertinimas, o geresni įvertinimai nei praėjusiais metais buvo skirti net šešiolikai iš vertintų siaurų VDU studijų krypčių.
Tarp plačiųjų dalykų sričių, VDU sulaukė aukščiausio įvertinimo menų ir humanitarinių mokslų srityje, kur universitetui buvo skirta 58,1 taško (praėjusiais metais – 53,2). Kitoms vertintoms plačiosioms sritims taip pat buvo skirti aukšti įvertinimai, siekę daugiau nei 40 taškų.
Tarp siaurųjų dalykų sričių, iš viso įvertinimai buvo skirti 38 VDU vykdomų studijų kryptims, iš jų 24-ioms buvo skirtas daugiau nei 40 taškų įvertinimas. Žemės ūkio ir miškininkystės srityje VDU skirta 351–400 vieta ir 51,6 taškų. Ypač geri įvertinimai taip pat buvo skirti edukologijos (53,4 tšk.), teisės (51 tšk.), verslo vadybos ir administravimo (48,9 tšk.), muzikos (48,7 tšk.), kalbotyros (48,7 tšk.) ir kitoms dalykinėms sritims.
Tarptautinis universitetų reitingas „U-Multirank“
Didžiausiame tarptautiniame universitetų reitinge „U-Multirank“ 2022 m. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) surinko aukščiausius įvertinimus („gerai“ ir „labai gerai“) net 16 kategorijų – taip ženkliai pagerindamas praėjusių metų rezultatus. Geriausiai įvertinti VDU pasiekimai moksliškumo, absolventų steigiamų įmonių, studentų mobilumo ir kitose kategorijose.
„U-Multirank“ reitingas vertino pasaulio universitetų studijas, mokslą, žinių perdavimą, tarptautiškumą ir regioniškumą iš viso 48 kategorijose. Geriausius balus (A, arba „labai gerai“) VDU gavo už rodiklius, kuriais buvo vertinamas investavimas į skaitmeninį švietimą, dėstytojų pedagoginiai įgūdžiai, absolventų įsteigtos įmonės, meninė produkcija, tarpdisciplininės publikacijos, atviros prieigos publikacijos, lyčių pusiausvyra, moterų proporcija tarp mokslinės produkcijos autorių, studentų mobilumas ir užsienio kilmės akademinių darbuotojų dalis.
Vertinimas „gerai“ (B) universitetui buvo skirtas už profesines publikacijas, bakalauro ir magistrantūros studijų programas užsienio kalba, bendras regionines publikacijas bei numatytu laiku bakalauro ir magistrantūros studijas baigusių studentų procentą.
Lietuvos universitetų reitingas žurnale „Reitingai“
Žurnalo „Reitingai“ paskelbtame 2024 m. valstybinių universitetų reitinge VDU skirta aukšta antroji vieta Lietuvoje pagal mokslo, meno, sporto ir akademinio personalo rodiklius. Bendrame reitinge VDU užėmė ketvirtąją vietą.
Reitinge VDU užėmė antrąją vietą šalyje pagal mokslo, meno ir (arba) sporto veiklą bei aukščiausius akademinio personalo pasiekimus (8,89 taškų). Ši kriterijų grupė vertino visų mokslo ir meno sričių įskaitytų formaliojo vertinimo mokslo darbų rezultatus bei personalo 2014–2024 m. gautų Nacionalinių meno premijų, kitų reikšmingų įvertinimų dalį, tenkančią akademiniam darbuotojui.
Antroji vieta universitetui skirta ir esamo bei būsimo akademinio personalo kategorijoje (3,34 taško). Šioje kriterijų grupėje įvertintas dėstytojų iki 35 m., mokslo daktarų, pripažintų menininkų santykis su visais dėstytojais, mokslo daktaro disertacijas 2023 m. apsigynusiųjų santykis su visais 2019 m. įstojusiais į doktorantūrą. VDU užėmė konkurencingas aukštas vietas ir pagal kitus reitinge vertintus kriterijus. Reitingo rengėjai atkreipė dėmesį, kad skirtumai tarp 2–5 vietą užėmusių universitetų yra labai nežymūs, juos galima laikyti lygiaverčiais.
Europos universitetų asociacijos (EUA) ekspertų VDU veiklos vertinimas
2014 m. vyko VDU inicijuotas Europos universitetų asociacijos (EUA) ekspertų išorinis vertinimas, kurio metu EUA tarptautiniai ekspertai pateikė savo įžvalgas apie VDU veiklą. Vertinimo ekspertai itin pozityviai atsiliepė apie Universiteto atvirumą naujoms idėjoms, teigiamai įvertino įgyvendinamas studijų ir tyrimų naujoves ir pabrėžė, kad Universitete vykstantys procesai patvirtina puikias sąlygas kaitai bei tobulėjimui. Ekspertai siūlė ateityje sustiprinti VDU strategijos įgyvendinimo stebėseną, ieškoti papildomų pajamų šaltinių, paįvairinti paramos studentams teikimo būdus, plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą studijose ir tyrimuose.
Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) ekspertų VDU veiklos vertinimas
Studijų kokybės ir vertinimo centro (SKVC) ekspertų VDU veiklos vertinimas
2023 m. VDU išorinio institucinio vertinimo metu Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) sudaryta tarptautinių ekspertų grupė VDU atliekamas veiklas įvertino labai gerai, priėmė sprendimą Vytauto Didžiojo universiteto veiklą įvertinti teigiamai ir akreditavo Universitetą maksimaliam septynerių metų laikotarpiui. Ekspertai vertinimo išvadose pripažino, kad universitetas ne tik išsiskiria visoje Europoje savo siūlomų studijų lankstumu, bet ir pasižymi plačiomis tarptautinėmis veiklomis, aukšta mokslinių tyrimų ir infrastruktūros kokybe. Pasak ekspertų grupės, vykdydamas susijungimą su Aleksandro Stulginskio ir Lietuvos edukologijos universitetais, VDU labai gerai išplėtojo efektyvius valdymo procesus, o universiteto strateginis planas deramai atspindi jo misiją. Būdamas aktyvus Europos universitetų aljanso „Transform4Europe“ narys, VDU sėkmingai siekia pripažinimo kaip tarptautinio lygmens tyrimus vykdantis universitetas.
Ekspertai skyrė VDU įvertinimą „labai gerai“ valdymo, studijų ir mokslo (meno) bei įtakos regioninei ir nacionalinei plėtrai kategorijose, o vertinimą „gerai“ – kokybės užtikrinimo kategorijoje. VDU buvo įvertintas už aiškią valdymo struktūrą, kuri leido efektyviai reaguoti į pandemiją, karą Ukrainoje ir kt. netikėtus įvykius, už žmogiškųjų išteklių valdymo politiką, kuri palaiko dalyvavimo kultūrą, ir nuolatinius infrastruktūros atnaujinimus, pavyzdžiui, aukščiausių standartų aplinką: VDU Sporto centrą, biblioteką, Pedagogų rengimo centrą ir kt.
Aukštų įvertinimų taip pat sulaukė plačios VDU paslaugos, skirtos darbuotojams ir studentams, efektyvus kokybės užtikrinimas remiantis nacionaliniais ir tarptautiniais prioritetais, Akademinės etikos kodeksas ir Ukrainos centras, kuriame per metus apsilankė 24 tūkst. ukrainiečių. Ekspertai įvertino, jog VDU siūlo lanksčias studijas, paremtas liberaliaisiais menais, kurios išskiria universitetą iš kitų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Universitetas teikia puikias tarptautines galimybes visai bendruomenei. Labai gerai buvo įvertinta ir VDU įtaka regioninei bei nacionalinei plėtrai, išskiriant glaudų universiteto bendradarbiavimą su socialiniais partneriais vykdant veiklas ir studijas, pavyzdžiui, rengiant Nacionalinį žmogaus teisių forumą.
Ekspertai taip pat pateikė rekomendacijų, kaip būtų galima tobulinti Universiteto valdymą, plėtoti studijas ir mokslo tiriamąsias veiklas bei poveikį regionų ir visos šalies raidai. Pavyzdžiui, patariama papildyti universiteto strateginį planą atsižvelgiant į jau įvykdytas veiklas ir naudoti labiau koncentruotą formulavimą, mažiau rodiklių, skirtų strateginių tikslų vykdymui, taip pat – skatinti darbuotojų dalyvavimą Profesinių kompetencijų vystymo centro veiklose ir kt.
Tarptautinių ekspertų išvados ir rekomendacijos aptartos VDU Rektorato, Senato ir Tarybos posėdžių metu bei Universiteto padalinių susirinkimuose. Remiantis ekspertų rekomendacijomis parengtas VDU veiklos gerinimo planas. Siekiant veiksmingai įgyvendinti vertintojų rekomendacijas, plane numatytos veiklos tobulinimo priemonės integruojamos į akademinių ir neakademinių padalinių veiklas. Šio plano įgyvendinimo stebėsena vykdoma kasmet, atitinkamuose VDU padaliniuose peržiūrint atliktus veiksmus ir juos apibendrinant metinėse veiklos ataskaitose.
Studijų kokybės užtikrinimas
Vidinio studijų kokybės užtikrinimo reglamentavimas
VDU Statutas apibūdina pagrindinius studijų kokybės principus siekiant sistemingo studijų kokybės užtikrinimo.
VDU Studijų reguliaminas nusako studijų kokybės procesus ir atsakomybės už studijų kokybės užtikrinimą pasidalijimą.
VDU Studijų kokybės užtikrinimo tvarkos aprašas detaliau apibūdina studijų kokybės užtikrinimo procesus ir priemones, atsakomybių pasidalijimą planuojant, vykdant, įvertinant ir atnaujinant studijas.
VDU Grįžtamojo ryšio studijų kokybei tobulinti tvarkos aprašas reglamentuoja grįžtamojo ryšio iš socialinių dalininkų surinkimo ir duomenų panaudojimo procesą studijų kokybės įvertinimo ir tobulinimo tikslais.
VDU Studijų dalykų atestavimo tvarkos aprašas nustato dalykų atitikties studijų programos tikslams ir rezultatams, studijų proceso ir vertinimo sistemos reikalavimams įvertinimą pagal nustatytus kriterijus.
VDU nuotolinių ir mišriųjų nuotolinių studijų organizavimo tvarkos aprašas reglamentuoja studijų dalykų tinkamumo nuotolinėms ir mišrioms nuotolinėms studijoms įvertinimą ir atestavimą.
VDU Kokybės vadovas susistemintai pristato kokybės užtikrinimo sampratą, principus, atsakomybes, procesus ir su jais susijusius dokumentus bei rodiklius siekiant nuolat gerinti kokybę.
Studijų kokybės apklausos
VDU atliekamos šios universitetinės studijų kokybės apklausos vidiniam įvertinimui:
- kassemestrinė studentų apklausa apie dėstymo ir studijavimo kokybę studijų dalykuose (rezultatai: 2022–2023 m. m. pavasaris; 2022–2023 m. m. ruduo; 2021–2022 m. m. pavasaris; 2021–2022 m. m. ruduo; 2020–2021 m. m. pavasaris; 2020–2021 m. m. ruduo);
- pirmo kurso studentų apklausa apie studijų pasirinkimo priežastis ir lūkesčius, jų nuomonę apie studijas, užimtumą (rezultatai: 2022–2023 m. m.; 2021–2022 m. m.; 2020–2021 m. m.);
- studijas baigiančiųjų studentų apklausa apie studijų programų, praktikų kokybę, baigiamųjų darbų rengimo ir gynimo procesus Universitete bei karjeros planus (rezultatai apie studijas: 2022-2023 m. m.; 2021–2022 m. m.; 2020–2021 m. m.);
- studijas nutraukusių studentų apklausa apie studijų nutraukimo priežastis (rezultatai: 2023 m.; 2022 m.; 2021 m.; 2020 m.);
- dėstytojų apklausa apie dėstymą ir profesinį tobulėjimą, studentų įsitraukimą į studijas, dėstymui sudaromas darbo sąlygas Universitete (rezultatai: 2022-2023 m. m.; 2021–2022 m. m.; 2020–2021 m. m.);
- absolventų apklausa apie pabaigtas studijas, įsitvirtinimą darbo rinkoje ir karjerą (rezultatai apie studijas: 2022-2023 m. m.; 2021–2022 m. m.; 2020–2021 m. m.);
- studijų praktikų kokybės apklausa ir apibendrinanti studijų programų kokybės apklausa atliekama atsižvelgiant į akademinių padalinių poreikį ir pagal planą, suderintą su studijų programos (krypties) komitetu. Pirmosios apklausos paskirtis – įvertinti studentų nuomonę apie praktikos organizavimą, koordinavimą, priežiūrą bei naudą, gilinant specialybės žinias ir gebėjimus, antrosios – nustatyti studentų požiūrį į jų studijuojamosios programos kokybę, įvertinant specialybės dalykų dėstymą, studijavimą, praktikos organizavimą, materialinius išteklius, skirtus studijoms
Universiteto padaliniai atlieka ir kitas apklausas, siekiant surinkti informaciją iš socialinių dalininkų įvairiais klausimais. Pavyzdžiui, darbdavių apklausos vykdomos siekiant nustatyti praktiką atlikusių studentų ir absolventų pasirengimą dirbti, absolventų prisitaikymą darbo rinkoje, ir pan.
Studijų kokybės tobulinimas
VDU vykdomų apklausų rezultatai, kitais šaltiniais surinkta socialinių dalininkų nuomonė bei įvairius studijų rodiklius apimanti informacija panaudojama tobulinant studijų kokybę. Su Universiteto studentais ir dėstytojais vyksta diskusijos apie studijų gerinimo galimybes, jos taip pat aptariamos Senato, Rektorato, dekanatų, akademijų ir kituose posėdžiuose. Padalinių vadovai pasitelkia surinktą studijų informaciją priimant sprendimus dėl veiklų planavimo ir įgyvendinimo. Studijų programų komitetams vidinio studijų kokybės vertinimo informacija naudinga planuojant studijų programų tobulinimą, dėstytojams ir studentams ši informacija aktuali gerinant dėstymo ir studijavimo kokybę.
Siekiant užtikrinti sistemingą studijų kokybės gerinimą, rengiami studijų programų tobulinimo planai ir vykdoma jų įgyvendinimo stebėsena. Studijų programų komitetai kasmet identifikuoja studijų programų tobulintinas sritis, numato tobulinimo veiksmus, juos susieja su išorinio ir vidinio studijų vertinimo rezultatais, atlieka atsakomybių ir laiko išteklių paskirstymą, įvertina anksčiau numatytų tobulinimo veiksmų įgyvendinimą. Tai padeda siekti kryptingo studijų veiklų planavimo, įgyvendinimo ir gerinimo.
Studijų kokybės tobulinimo stebėseną taip pat atlieka fakultetų, akademijų tarybos ir VDU Studijų kokybės skyrius. Tarybos svarsto studijų krypčių klausimus ir priima sprendimus dėl krypčių tobulinimo. Studijų kokybės skyrius pateikia įžvalgas ir rekomendacijas studijų programų ir krypčių kokybei tobulinti.
Išorinis studijų krypčių vertinimas ir akreditavimas
Išorinis studijų krypčių vertinimas, kurio pagrindu akredituojamos studijų kryptys, pradėtas vykdyti 2020 m. Studijų krypčių kokybė vertinama balais (5 balų vertinimo sistema) pagal 7 vertinamąsias sritis: studijų tikslai, rezultatai ir turinys; mokslo (meno) ir studijų veiklos sąsajos; studentų priėmimas ir parama; studijavimas, studijų pasiekimai ir absolventų užimtumas; dėstytojai; studijų materialieji ištekliai; studijų kokybės valdymas ir viešinimas.
Šiuo metu visų studijų krypčių, kuriose VDU vykdo studijų programas, akreditavimo terminas yra numatytas iki artimiausio studijų krypties vertinimo pagal SKVC direktoriaus 2019 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. V-149 patvirtintą Studijų krypčių išorinio vertinimo planą. Su ekspertų jau įvertintų VDU studijų krypčių akreditavimo sprendimais ir vertinimo išvadomis galima susipažinti čia:
Antropologija (J05): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Aplinkos inžinerija (E03): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Aplinkotyra (C04): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Biologija (D01): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Biotechnologijos (F05): akreditavimo sprendimas (I pakopa, II pakopa) ir vertinimo išvados
Ekologija (D07): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Energijos inžinerija (E13): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Filologija pagal kalbą (lietuvių) (N04): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Filologija pagal kalbą (užsienio) (N04): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Finansai (L03): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Gamtos išteklių technologijos (F01): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Istorija (N08): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Lingvistika (N01): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Literatūrologija (N02): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Maisto studijos (I06): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Mechanikos inžinerija (E06): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Medijų menas (P07): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Menotyra (N15): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Miškininkystė (I03): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Muzika (P03): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Paveldo studijos (N12): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Regiono studijos (N06): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Religijos studijos (N13): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Rinkodara (L05): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Sociologija (J03): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Statybos inžinerija (E05): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Teologija (N11): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Transporto inžinerija (E12): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Vadyba (L02): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Verslas (L01): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Viešasis administravimas (L07): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Žurnalistika (J12): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
2021 m. akredituoja nauja VDU vykdoma studijų kryptis –
Pasiekimų sportas (R01): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Akredituotos informatikos studijų krypties studijų programos –
Informatikos sistemos: vertinimo išvados
Multimedijos ir interneto technologijos: vertinimo išvados
Taikomoji informatika: vertinimo išvados