VDU Statutas apibūdina pagrindinius studijų kokybės principus siekiant sistemingo studijų kokybės užtikrinimo.
VDU Studijų reguliaminas nusako studijų kokybės procesus ir atsakomybės už studijų kokybės užtikrinimą pasidalijimą.
VDU Studijų kokybės užtikrinimo tvarkos aprašas detaliau apibūdina studijų kokybės užtikrinimo procesus ir priemones planuojant, vykdant ir atnaujinant studijas.
VDU Grįžtamojo ryšio studijų kokybei tobulinti tvarkos aprašas reglamentuoja grįžtamojo ryšio iš socialinių dalininkų surinkimo ir duomenų panaudojimo procesą studijų kokybės įvertinimo ir tobulinimo tikslais.
VDU Studijų dalykų atestavimo tvarkos aprašas nustato dalykų atitikties studijų programos tikslams ir rezultatams, studijų proceso ir vertinimo sistemos reikalavimams įvertinimą pagal nustatytus kriterijus.
VDU atliekamos šios universitetinės studijų kokybės apklausos vidiniam įvertinimui:
- kassemestrinė studentų apklausa apie dėstymo ir studijavimo kokybę studijų dalykuose;
- pirmo kurso studentų apklausa apie studijų pasirinkimo priežastis ir lūkesčius, jų nuomonę apie studijas, studentų užimtumą;
- studijas baigiančių studentų apklausa apie studijų programų, praktikų kokybę, baigiamųjų darbų rengimo ir gynimo procesus Universitete bei studijas baigiančiųjų karjeros planus;
- studijas nutraukusių studentų apklausa apie studijų nutraukimo priežastis;
- studijos absolventų požiūriu įvertinant studijų kokybę bei asmeninį indėlį į rezultatus;
- studentų apklausa apie praktikų kokybę;
- studentų apklausa apie studijų programos kokybę;
- dėstytojams skirta universitetinė apklausa apie dėstymą ir profesinį tobulėjimą, studentų įsitraukimą į studijas, dėstymui sudaromas darbo sąlygas Universitete.
Universiteto ir jo padalinių administracija, dėstytojai ir studentai taip pat atlieka kitas, jų studijų poreikius atitinkančias studijų kokybės apklausas.
VDU vykdomų apklausų rezultatai ir kitais šaltiniais surinkta informacija panaudojama tobulinant studijų kokybę. Su Universiteto studentais ir dėstytojais vyksta diskusijos apie grįžtamojo ryšio rezultatus, jie taip pat aptariami rektorato, dekanatų, akademijų ir kituose posėdžiuose, viešinami įvairiais informacijos sklaidos būdais. Padalinių vadovai pasitelkia apklausų rezultatus priimant sprendimus dėl veiklų planavimo ir įgyvendinimo. Studijų programų komitetams vidinio studijų kokybės vertinimo informacija naudinga planuojant studijų programų tobulinimą. Dėstytojams ir studentams grįžtamojo ryšio informacija aktuali siekiant gerinti dėstymo ir studijavimo kokybę.
Siekiant užtikrinti sistemingą studijų kokybės tobulinimą, rengiami studijų programų tobulinimo planai ir vykdoma jų įgyvendinimo stebėsena. Studijų programų komitetai kasmet identifikuoja studijų programų tobulintinas sritis, numato tobulinimo veiksmus, juos susieja su išorinio studijų vertinimo ir apklausų rezultatais, atlieka atsakomybių ir laiko išteklių paskirstymą, įvertina anksčiau numatytų tobulinimo veiksmų įgyvendinimą. Tai padeda siekti kryptingo studijų veiklų planavimo, įgyvendinimo ir gerinimo.
Studijų kokybės tobulinimo stebėseną taip pat atlieka fakultetų, akademijų tarybos ir VDU Studijų kokybės skyrius. Tarybos svarsto studijų krypčių klausimus ir priima sprendimus dėl krypčių tobulinimo. Studijų kokybės skyrius pateikia įžvalgas ir rekomendacijas studijų programų ir krypčių kokybei tobulinti.
Išorinis studijų krypčių vertinimas, padedantis aukštosioms mokykloms efektyviau vykdyti studijų kokybės procesus ir tobulinti studijas, yra atliekamas vadovaujantis 2019 m. liepos 17 d. patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu Nr. V-835 „Dėl Studijų išorinio vertinimo ir akreditavimo tvarkos aprašo, vertinamųjų sričių ir rodiklių patvirtinimo“.
Studijų krypčių kokybė vertinama balais (5 balų vertinimo sistema) pagal 7 vertinamąsias sritis: studijų tikslai, rezultatai ir turinys; mokslo (meno) ir studijų veiklos sąsajos; studentų priėmimas ir parama; studijavimas, studijų pasiekimai ir absolventų užimtumas; dėstytojai; studijų materialieji ištekliai; studijų kokybės valdymas ir viešinimas.
Studijų krypčių, kuriose VDU vykdo studijų programas, akreditavimo terminas yra numatytas iki artimiausio studijų krypties vertinimo pagal SKVC direktoriaus 2019 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. V-149 patvirtintą Studijų krypčių išorinio vertinimo planą. Ekspertų jau įvertintose studijų kryptyse vykdomų programų akreditavimo terminai ir vertinimo išvados yra viešinami atskirai prie kiekvienos VDU studijų programos. Su studijų krypčių akreditavimo sprendimais ir vertinimo išvadomis taip pat galima susipažinti čia:
Energijos inžinerija (E13): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Istorija (N08): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Lingvistika (N01): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Literatūrologija (N02): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Menotyra (N15): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Mechanikos inžinerija (E06): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Muzika (P03): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Pasiekimų sportas (R01): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Regiono studijos (N06): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Religijos studijos (N13): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Rinkodara (L05): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Sociologija (J03): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Teologija (N11): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Transporto inžinerija (E12): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados
Žurnalistika (J12): akreditavimo sprendimas ir vertinimo išvados