Instrumentinės analizės metodų vystymas ir jų taikymas molekulinei biologinių objektų, sintetinių produktų ir aplinkos analizei

Tyrimų kryptys

Pagrindiniai mokslininkų grupės siekiami tikslai yra cheminės analizės metodų kūrimas ir vystymas taikant pažangias technologijas ir tarpdisciplininę kompetenciją, cheminės analizės metodų miniatiūrizavimas ir integravimas, sorbcinių medžiagų sintezė, įvertinimas ir taikymas chromatografijoje, elektrochromatografijoje ir kietafazėje ekstrakcijoje, nanostruktūrinių medžiagų sintezė, charakterizavimas ir panaudojimas analizei.

Mokslininkai atlieka biologinių objektų, aplinkos objektų ir sintetinių produktų analizę, biologinių skysčių tiesioginę analizę, panaudojant integruotus bandinio paruošimo ir mikroanalizės metodus. Klasterio dalyviai tiria vaistinių augalų biotechnologiją ir sudėtį, atlieka augalų antrinių metabolitų analizę, epigenetinius tyrimus, įvertina augalų ekstraktų antioksidacines savybes.

Klasterio nariai

• Mokslininkų grupės vadovas prof. habil. dr. Audrius Maruška (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • Klasterio tarybos narė doc. dr. Olga Kornyšova (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • Klasterio tarybos narys prof. dr. Rimantas Venskutonis (KTU Chemijos technologijos fakultetas)