Išmaniosios technologijos ir medžiagos taikomojoje fizikoje

Tyrimų kryptys

Tikslai, kurių siekia šios temos mokslininkų grupė:

• Ištirti SbSClxI1-x kristalų elektrines ir optines savybes.
  • Ištirti struktūrinius ir elektrinius pasikeitimus stibio chalkohalogeniduose esant aukštam slėgiui.
  • Sukurti ir ištirti naujas pjezomechanines sistemas, skirtas supermažų gabaritų skraidantiems įrenginiams (dronams), panaudojant netradicines naujas “sumanias” medžiagas bei technologijas.
  • Sukurti bei ištirti naujas ultragarsines sistemas ir jų pagrindu sukurti levitacijos įrenginio, banginės pavaros fotokameroms, vandens užteržtumo šalinimo prietaiso prototipus.
  • Sukurti naujus nanojunginius, magnetinius ir fluorescencinius biomarkerius, ankstyvai ir greitai odos vėžio diagnostikai. Naujųjų medžiagų pagrindas būtų netoksiškas dendrimeras, į kurį būtų įterptas nanodeimantas.
  • Ištirti nanodeimantų savybes sergančių vėžinių ląstelių bimodaliniam vaizdinimui (t.y.fluorescenciniam ir magnetiniam) ir  vaistų pernašos aptikimui.

Klasterio nariai

• Mokslininkų grupės vadovas doc. dr. Regimantas Bareikis (VDU Švietimo akademija)
  • prof. habil. dr. Piotr Vasiljev (VDU Švietimo akademija)
  • prof. habil. dr. Donatas Rimantas Vaišnoras (VDU Švietimo akademija)