Tarptautiškas

Nuo pat atkūrimo Vytauto Didžiojo universitetas ypatingą dėmesį skiria tarptautiškumo plėtotei. 1989 m. tai buvo Lietuvos išeivijos atstovų, sugrįžusių iš naujo įpūsti Kauno intelektualinio ir kultūrinio gyvenimo židinį, paskaitos. Šiandien tai – bendravimas su šimtais universitetų ir tyrimų centrų, studentų bei darbuotojų mainai ir tarptautinių projektų vykdymas žengiant koja kojon su nenustojančia augti pasaulio akademine bendruomene.

Atpažįstamas ir vertinamas

Ne tik Lietuvos, bet ir pasauliniame kontekste VDU atpažįstamas kaip moderni aukštoji mokykla, atitinkanti šiandieninius kokybės standartus. Tai liudija pasaulio aukštųjų mokyklų reitingo „QS World University Rankings 2013/2014“ rezultatai: VDU jame pateko tarp 700–800 geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų. Aukštais balais už pasiekimus įvairiose srityse universitetas įvertintas ir atliekant „QS Stars“ aukštojo mokslo kokybės auditą. Sužinok daugiau.

Atvirumas idėjoms ir pasauliui

Atvirumas idėjoms ir pasauliui – tai siekis ir nuostata kiekvieną peržengusį universiteto slenkstį skatinti plėsti akiratį, įkvėpti naujų minčių ir drąsos veikti. VDU išsiskiria savo ugdymo filosofija – ypatingu dėmesiu skirtingų kultūrų studijoms. Tik atsiveriant ir pažįstant jas plečiama erudicija, puoselėjamas etinis ir kritinis požiūris, gerinami komunikaciniai gebėjimai tobulinant save kaip daugiakalbio pasaulio pilietį. Sužinok daugiau.

Tarptautiniai ryšiai

VDU bendradarbiauja su 250 „LLP / Erasmus“ programos partnerių iš 30 Europos šalių, dvišalėmis sutartimis yra užmezgęs ryšius su daugiau nei 120 universitetų 40 pasaulio valstybių, taip pat priklauso 19 Senojo žemyno universitetų vienijančiam „Campus Europae“ tinklui. Sužinok daugiau.

30 dėstomų kalbų

Siekiant atsiverti, bendrauti, užmegzti empatinį ryšį su visu pasauliu, užsienio kalbų mokėjimas tampa būtina sąlyga. VDU, skirtingai nei daugelis kitų aukštojo mokslo institucijų, studentams leidžia mokytis visų 30 dėstomų kalbų – pasirinkimas nėra ribojamas specialybės studijų programų. Joks kitas universitetas Lietuvoje nesudaro galimybės laisvai pasirinkti Europos Sąjungoje reikalingas italų, ispanų, prancūzų, vokiečių ar vis daugiau studentų pritraukiančias kinų, japonų, korėjiečių, norvegų bei daugelį kitų kalbų. Norintiems gilinti kalbos įgūdžius konkrečioje srityje, siūloma net 18 skirtingų anglų kalbos kursų, pritaikytų politikos, verslo, teisės ir kitose srityse besiruošiantiems dirbti studentams. Būsimieji ekonomistai, vadybininkai, administratoriai ir visi norintys taip pat gali studijuoti profesinei veiklai skirtą vokiečių bei verslo rusų kalbas. Taip pat suteikiama galimybė rinktis kursus, kuriuose pažindinama su arabų, islamo, Antikos, turkų bei kitomis kultūromis ir jų kalbomis. Sužinok daugiau.