Tarptautiškas

Tarptautiškumas – Vytauto Didžiojo universiteto vizitinė kortelė. Vizituojantys dėstytojai, stažuotės, studentų mainai, su užsienio partneriais vykdomi bendri tyrimai ir jungtinės studijų programos įtvirtina VDU kaip tarptautiškumo lyderį tarp visų Lietuvos universitetų – šią lyderystę kasmet liudija ir įvairūs nacionaliniai bei tarptautiniai universitetų reitingai. Tobulėjant, perimant gerąsias praktikas, universitetas žengia koja kojon su lyderiaujančiomis aukštosiomis mokyklomis ir tarptautinėmis organizacijomis. Didelis pasiekimas – tvarūs ryšiai su pažangiausių švietimo srityje šalių, tokių kaip Suomija ar Pietų Korėja, aukštosiomis mokyklomis ar JAV universitetais, taip pat UNESCO.

Šiandien VDU bendradarbiauja su šimtais universitetų ir tyrimų centrų, vykdo studentų bei darbuotojų mainus, tarptautinius projektus. Platų tarptautinės partnerystės tinklą planuojama efektyviai išnaudoti visų mokslo sričių stiprinimui, ypač edukologijos – pritraukiant geriausius pasaulio mokslininkus iš Turku, Harvardo, Lozanos, Dublino, Tartu universitetų.

Atpažįstamas ir vertinamas

Ne tik Lietuvos, bet ir pasauliniame kontekste VDU atpažįstamas kaip moderni aukštoji mokykla, atitinkanti aukščiausius kokybės standartus. Tai liudija ir VDU patekimas tarp 3 proc. geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų reitinge „QS World University Rankings“, aukšta 74 vieta QS kylančių Europos ir Azijos universitetų reitinge bei net šešiolikoje kategorijų pelnyti aukščiausi įvertinimai džiausiame tarptautiniame universitetų reitinge „U-Multirank“. Nacionaliniuose reitinguose VDU taip pat nuolat išlieka lyderiaujančiose pozicijose – 2018 m. žurnalo „Reitingai“ universitetų reitinge VDU yra tarptautiškumo lyderis Lietuvoje (10,11 taško), o bendrame reitinge užėmė trečiąją vietą. Sužinok daugiau.

Tarptautiniai ryšiai

VDU bendradarbiauja su daugiau nei 330 „Erasmus+“ programos partnerių iš 50 šalių, dvišalėmis sutartimis yra užmezgęs ryšius su daugiau nei 200 universitetų 42 pasaulio valstybėse, taip pat priklauso 19 Senojo žemyno universitetų vienijančiam „Campus Europae“ tinklui, EUA, EAIE, BSRUN, „GreenLight“ ir kitoms tarptautinėms asociacijoms. Sužinok daugiau.

30 dėstomų kalbų

Siekiant atsiverti, bendrauti, užmegzti empatinį ryšį su visu pasauliu, užsienio kalbų mokėjimas tampa būtina sąlyga. VDU, skirtingai nei daugelis kitų aukštojo mokslo institucijų, studentams leidžia mokytis visų 30 dėstomų kalbų – pasirinkimas nėra ribojamas specialybės studijų programų. Joks kitas universitetas Lietuvoje nesudaro galimybės laisvai pasirinkti Europos Sąjungoje reikalingas italų, ispanų, prancūzų, vokiečių ar vis daugiau studentų pritraukiančias kinų, japonų, korėjiečių, norvegų bei daugelį kitų kalbų. Norintiems gilinti kalbos įgūdžius konkrečioje srityje, siūloma net 18 skirtingų anglų kalbos kursų, pritaikytų politikos, verslo, teisės ir kitose srityse besiruošiantiems dirbti studentams. Būsimieji ekonomistai, vadybininkai, administratoriai ir visi norintys taip pat gali studijuoti profesinei veiklai skirtą vokiečių bei verslo rusų kalbas. Taip pat suteikiama galimybė rinktis kursus, kuriuose pažindinama su arabų, islamo, Antikos, turkų bei kitomis kultūromis ir jų kalbomis. Sužinok daugiau.