VDU ir Kaunas

Dažna šalis turi vieną ar kelis jaukius miestus, kurie išaugo, suklestėjo juose įsikūrus universitetams. Ir šiandien šie miestai traukia savo išskirtinai kūrybine, jaunatviškumu pulsuojančia akademine atmosfera, intelektualumo aura. Jungtinėje Karalystėje tokiu akademinės dvasios perlu laikomas Oksfordas, Italijoje – Bolonija, Lenkijoje – Krokuva, Estijoje – Tartu. Svarbų mūsų šalies istorijos tarpsnį buvęs laikinąja sostine Kaunas gali būti vadinamas akademiškiausiu Lietuvos miestu.

Kaunas – šiuolaikiškas bei įdomus miestas, garsus savo intelektualia atmosfera, draugiškais žmonėmis, tarpukario istoriniu ir architektūros paveldu, turiningu kultūriniu gyvenimu, skirtingų kultūrų tradicijomis. Tai miestas, į kurį studijuoti, gyventi ir dirbti kasmet atvyksta tūkstančiai jaunų žmonių iš visos Lietuvos bei užsienio. Svečius bei turistus Kaunas patraukia savo visame pasaulyje garsiais muzikos, šokio, vizualinio meno festivaliais, netradiciniais projektais, muziejų kolekcijomis, meno galerijomis, įspūdinga įvairaus laikotarpio bei stilių architektūra.

Prieš 30 metų VDU sugrįžo ir yra labai svarbus Kauno miesto intelektualinio gyvenimo variklis. Kauno akademinis, meninis, kultūrinis bei teatrinis gyvenimas – gyvas, įvairus ir patrauklus. Tai miestas, į kurį studijuoti, gyventi ir dirbti kasmet atvyksta tūkstančiai jaunų žmonių iš visos Lietuvos bei užsienio. Svečius bei turistus Kaunas patraukia savo visame pasaulyje garsiais muzikos, šokio, vizualinio meno festivaliais, netradiciniais projektais, muziejų kolekcijomis, meno galerijomis, įspūdinga įvairaus laikotarpio bei stilių architektūra.