Instrumentinės analizės metodų vystymas ir jų taikymas molekulinei biologinių objektų, sintetinių produktų ir aplinkos analizei

Tyrimų kryptys

Pagrindiniai mokslininkų grupės siekiami tikslai yra cheminės analizės metodų kūrimas ir vystymas taikant pažangias technologijas ir tarpdisciplininę kompetenciją, cheminės analizės metodų miniatiūrizavimas ir integravimas, portabilios, autonominės įrangos ir programinės įrangos analizei kūrimas ir taikymas, sorbcinių medžiagų sintezė, įvertinimas ir taikymas chromatografijoje, elektrochromatografijoje ir kietafazėje ekstrakcijoje, nanostruktūrinių medžiagų sintezė, charakterizavimas ir panaudojimas analizei.

Mokslininkai atlieka biologinių objektų, aplinkos objektų ir sintetinių produktų analizę, biologinių skysčių tiesioginę analizę, panaudojant integruotus bandinio paruošimo ir mikroanalizės metodus. Klasterio dalyviai tiria vaistinių augalų biotechnologiją ir sudėtį, atlieka augalų antrinių metabolitų analizę, epigenetinius tyrimus, įvertina augalų ekstraktų antioksidacines savybes. Atlieka biotechnologinius tyrimus aplinkos taršai mažinti, atlieka mikroorganizmų sintetinančių bakteriocinus, tam tikrus fermentus, paiešką ir įvertinimą, tiria (fermentuotų) augalinių priedų naudojimą maisto gaminiams, antivirusinių, priešvėžinių, antibakterinių, antioksidacinių fitojunginių paiešką ir savybių tyrimus.

Klasterio nariai

• Mokslininkų grupės vadovas prof. habil. dr. Audrius Maruška (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • Klasterio tarybos narė doc. dr. Olga Kornyšova (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • Klasterio tarybos narys prof. dr. Rimantas Venskutonis (KTU Chemijos technologijos fakultetas)
  • Klasterio tarybos narys prof. habil. dr. Boguslaw Buszewski (Nicolaus Copernicus University Chemijos fakultetas)
  • Klasterio tarybos narė prof. habil. dr. Vida Motiekaitytė (MRU Politikos ir vadybos fakultetas)
  • Klasterio tarybos narys prof. habil. dr. Algis Raila
  • Klasterio tarybos narys prof. dr. Vitalis Briedis (LSMU Farmacijos fakultetas)
  • Klasterio tarybos narė doc. dr. Loreta Kubilienė (LSMU Farmacijos fakultetas)
  • Klasterio tarybos narė doc. dr. Vilma Kaškonienė (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • Klasterio tarybos narė prof. dr. Ona Ragažinskienė (VDU Botanikos sodas)
  • dr. Nicola Tiso (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • dr. Rūta Mickienė (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • dr. Vaida Šėžienė (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • dr. Tomas Makaravičius (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • dr. Tomas Drevinskas (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • dr. Mantas Stankevičius (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • prof. dr. Mihkel Kaljurand (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • dr. Paulius Kaškonas (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • prof. habil. dr. Donatas Levišauskas (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • Kristina Bimbiraitė-Survilienė (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • dr. Jurgita Mikašaukaitė (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • dr. Karolina Barčauskaitė (VDU alumni)
  • dr. Ilona Kėrienė
  • Sigita Bogačiovienė (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • Žydrūnas Stanius (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • Vita Tumosaitė (VDU Gamtos mokslų fakultetas)
  • Gediminas Dūda (VDU Gamtos mokslų fakultetas)

Doktorantai

Apgintos daktaro disertacijos klasterio tematika

• Jurgita Mikašauskaitė. Kreozotu impregnuotų panaudotų medinių pabėgių mikoremediacijos ir fitoremediacijos tyrimai. Kaunas: VDU, 2018.
  • Mantas Stankevičius. Kapiliarinės elektroforezės apjungimas su reakcijos detekcija junginių, mažinančių oksidacinį stresą, įvertinimui. Kaunas: VDU, 2016.
  • Tomas Drevinskas. Bekontakčių kapiliarinio formato detektorių kūrimas ir panaudojimas cheminei ir aplinkos analizei. Kaunas: VDU, 2015.
  • Anna Rocco. Enantiomerų skirstymas skysčių nanochromatografijos būdu. Kaunas: VDU, 2013.
  • Vilma Ratautaitė. Ištisinių polimerinių sorbentų, skirtų kapiliarinei chromatografijai, morfologijos reguliavimas. Kaunas: VDU, 2009.
  • Vilma Kaškonienė. Skirtingos botaninės kilmės medaus sudėties ypatumai ir savybės. Kaunas: VDU, 2008.
  • Reda Jarmalavičienė. Ištisinės ribotai pasiekiamos fazės kapiliarinei chromatografijai. Kaunas: VDU, 2008.