VDU MF Naujųjų medijų meno bakalauro baigiamųjų darbų paroda „(DAUGIA)sluoksniška“
Nuo birželio 9 d. VDU menų galerijoje „101“ ir Menų fakultete (Muitinės g. 7, Kaunas) veikia Naujųjų medijų meno programos bakalauro baigiamųjų darbų paroda „(DAUGIA)sluoksniška“.
Ši baigiamųjų darbų paroda kviečia į (daugia)sluoksnę kelionę per skirtingus meninius naratyvus, kur susitinka, kertasi ir persipina individualios pradedančių kūrėjų vizijos. Kiekvienas darbas atveria savitą pasaulį – vieni jų remiasi apčiuopiama realybe, kiti ją tirpdo, permąsto ar kuria naujai.
Parodoje susiduria priešingybės: dokumentika ir fikcija, išorinis pasaulis ir vidinės būsenos. Šios priešpriešos ir jų jungtys kuria daugiasluoksnę erdvę, kurioje lankytojas kviečiamas ne tik stebėti, bet ir įsitraukti, permąstyti savo patirtį bei santykį su realybe.
Tai paroda apie realybes – ne vieną, bet daug. Apie tai, kaip menas gali tapti erdve, kurioje skirtingi matymai sugyvena, kuria dialogą ar prieštarauja vieni kitiems.
Bakalauro baigiamuosius darbus pristato:
Gabija Armonaitė, Edvardas Bagdonas, Joranas Bružinskas, Dovydas Bučas, Giedrė Čėsnaitė, Jonas Dirsė, Matas Januškauskas, Kajus Jurevičius, Simas Kačiušis, Gabrielius Laurinaitis, Aistė Mikalauskaitė, Neringa Olekaitė, Karolina Pravdinskaitė, Urtė Serapinaitė, Patricija Sutkutė, Erikas Svirskas, Gabrielė Marija Valaitytė, Ieva Vasiliauskaitė, Augūna Vilčinskaitė.
Vizualo ir parodos teksto autorė Urtė Serapinaitė.
Paroda veiks iki birželio 20 d.
VDU menų galerijos „101“ darbo laikas: I–V, 10:00–18:00 val.
Olfaktorinio meno parodos „Įkvėpimas“ atidarymas
Gegužės 28 d. 17:30 val. VDU menų galerijoje „101“ (Muitinės g. 7, Kaunas) vyks olfaktorinio meno parodos „Įkvėpimas“ (kuratorė Saulė Vyšniauskaitė) atidarymas ir susitikimas su autoriais.
Kūrybinės parodos ekspozicijoje pagrindiniai eksponatai yra kvapų meno kūriniai, kurių kompoziciją ir sukūrimą įkvėpė vizualaus meno darbai. Kvapų ir vizualiojo meno sinergija yra pagrindinė šios parodos idėja. Ekspozicijoje lankytojai kviečiami užuosti olfaktorinio meno kūrėjų interpretacijas, kurios atspindi paveikslo būseną, emocijas, spalvas, formas, ritmiškumą, padeda įžvelgti ir pajausti dailės kūrinių gylį, simboliką ar nuotaiką. Tokiu būdu ši paroda perkelia lankytojus į kitą pojūčių lygmenį, kai vizualusis menas susijungia su olfaktoriniu – kvapų menu. Tokia perspektyva atveria naujas meno suvokimo ir patyrimo kryptis. Tai papildo ir išplečia vizualaus meno tyrinėjimo lauką bei padeda perkelti žvilgsnį į kitus vaizduojamuosius elementus, kurie galbūt iki tol buvo paslėpti.
Dauguma parodos pasirinktų olfaktorinio meno kūrinių – tai vizualaus meno inspiracijos, kurios yra gerai žinomų klasikų kūriniai bei šiuolaikinio meno lietuvių autorių paveikslai ir grafikos darbai.
Paroda galerijoje veiks iki birželio 4 d. (iki 12:00 val.)
Olfaktorinio meno kūrėjai, kurių darbus galėsite užuosti:
Laimė Kiškūnė,
Jolanta Cinaitienė,
Eglė Jonaitytė,
Giedrė Juozapavičienė,
Justina Šyvokienė,
Inga Petravičiūtė,
Saulė Vyšniauskaitė.
Vizualųjį meną atstovauja:
Algė Julija,
Asta Keraitienė,
Saulė Pipirė.
Grafinio dizaino autorė Saulė Vyšniauskaitė. Vizuale naudojama moteris iš John William Waterhouse paveikslo „Rožės siela“.
Informuojame, kad renginyje gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.
Jubiliejinė „Adamkiada“ VDU Prezidento Valdo Adamkaus centre
Birželio 7 d., šeštadienį, VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre vyks jubiliejinė 10-oji sporto ir meno šventė „Adamkiada“, suburianti ponios Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo globotų mokyklų mokinius iš visos Lietuvos. Tai unikali platforma, kurioje jaunieji talentai gali atsiskleisti ne tik sporto varžybose, bet ir meninėse veiklose.
Dalyviai savo jėgas išbandys J. E. Prezidento Valdo Adamkaus jaunystėje pamėgtose sporto rungtyse: trumpo nuotolio bėgime, šuolyje į tolį, futbolo, krepšinio varžybose galės varžytis ir demonstruoti savo fizinį pasirengimą bei komandinę dvasią. Taip pat vyks tradicinis dailės pleneras, dainų konkursas, kitos iniciatyvos, suteiksiančios galimybę jauniesiems menininkams išreikšti save ir pristatyti savo kūrybą.
„Nepastebėjau, kad taip greitai dešimtmetis prabėgo, per tą dešimt metų išaugo nauja karta ir tai kartai turėtų būti malonūs prisiminimai jų augimo, jų tobulėjimo. Ir tikiu, kad ta tradicija išsilaikys dar ne vienus metus ir šios olimpiados trauka jaunimui bus ir toliau ta plačiąja prasme jungtis, tobulėti ir išlaikyti tą lietuvišką dvasią mūsų pačių tarpe“, – sakė renginio globėjas Prezidentas Valdas Adamkus.
Pasak šios iniciatyvos sumanytojo, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos direktoriaus Valdo Valvonio, „Adamkiada“ tapo ne tik sporto ir meno švente, bet ir svarbia tradicija, vienijančia jaunus žmones, skatinančia jų augimą ir įkvepiančia naujiems pasiekimams: „Šis jubiliejus – puiki proga prisiminti nueitą kelią ir energingai žvelgti į ateitį.“
„Adamkiada“ – nėra tik sporto varžybų renginys, tai idėja, kuri vienija Lietuvos regionus bendram tikslui, paties J.E. Prezidento Valdo Adamkaus įkvėpimas skatina siekti regionų vaikus siekti asmeninių tikslų bet kurioje srityje.
„Labai simboliška, kad jau tradicija tapęs unikalus renginys, tęsiant ponios Almos Adamkienės filantropines idėjas bei Prezidento Valdo Adamkaus aistrą sportui atrado savo namus ir jau antrus metus bus organizuojamas VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre, kuriame treniruojasi pasaulio ir Europos čempionai bei olimpiečiai. Prisidėti prie tokios kilnios misijos organizuojant šį renginį mums yra garbė ir Universiteto vykdomų veiklų, skirtų regionų vaikams tęstinumas“, – teigė VDU Studijų prorektorė dr. Simona Pilkienė.
Šiemet prie šios iniciatyvos jungiasi Paryžiaus olimpinių žaidynių 3×3 bronzos laimėtojai, kitų sporto šakų olimpinių žaidynių dalyviai, Kauno krepšinio klubo „Žalgiris“ bei futbolo klubo „Žalgiris“ atstovai bei didžiulė gausa partnerių ir rėmėjų, kuriuos vienija tos pačios vertybės ir socialinės atsakomybės misija.
Renginio metu bus galima ne tik stebėti jaunuolių varžytuves ir kūrybinius pasirodymus, bet ir dalyvauti įvairiose interaktyviose veiklose, susipažinti su šventės partneriais bei rėmėjais.
VDU Kultūros dienos. Gyvo garso koncertas „Music Lab“
2025 gegužės 23 d. (penktadienį) 17 val. kviečiame į Menų fakulteto „Muzikos produkcijos“ programos studentų ir jų svečių gyvo garso koncertą „Music Lab“, kuris vyks VDU Menų fakulteto kiemelyje (Muitinės g. 7, Kaunas).
Muzikuos ir savo kūrybą pristatys „Muzikos produkcijos“ programos pirmo kurso studentai Airinga Šapalaitė, Aistis Rimša Emilis Kazlauskas, antro kurso studentai Kristupas Januševičius, Goda Jurkauskaitė, Aistė Rasimavičiūtė, trečio kurso studentai Eglė Arbutavičiūtė, Lidija Bakutytė, Matas Čėsna, Jonas Pakutka, Deividas Šriupša, Džiugas Tvaravičius, Agnė Vaitkevičiūtė, Dominykas Venckevičius, Regimantas Žukas.
Džiaugiamės studentų bendradarbiavimu tarp skirtingų studijų programų. „Kūrybinių industrijų“ studentė Karolina Lebednykaitė, bendradarbiaudama su „Muzikos produkcijos“ studentais Otilija Žikas ir Emiliu Kazlausku, pristatys savo naują kūrinį – dainą „Pagunda“.
Koncertą 17 val. tradiciškai pradės bendri Muzikos akademijos ir „Muzikos produkcijos“ studentų darbai, atliekami styginių kvarteto. Šiais metais kvartetą sudaro Alanas Užemeckas, Gabija Simutytė, Martyna Kalendraitė ir Kristina Zubrickaitė, kurie atliks „Muzikos produkcijos“ trečio kurso studento Deivido Šriupšos kompoziciją „Embers in Frost“. Džiaugiamės, kad koncerto programoje skamba ir kitų universiteto fakultetų studentų kūryba – šiemet bus atlikta Socialinių mokslų fakulteto absolvento Tado Petrulio kompozicija „Atradimų sala“.
Be individualių pasirodymų nuo 18 val. koncerto programoje skambės ir didesnės apimties ansambliai bei roko grupės. Vienas iš naujausių projektų – antrakursių bendradarbiavimas, kuriame dalyvauja Anastasiia Tsukur, Simas Akucevičius, Kristupas Januševičius ir universiteto svečias Martynas Pinaitis. Taip pat koncertuos grupės „Ketera“ ir „Retnea“, pristatydamos originalias kompozicijas ir energingą sceninę programą. Šios grupės pasirodys scenoje apie 19:30.
Šių metų koncertas turės ir tarptautinį akcentą – scenoje pasirodys Erasmus programos partneriai iš Linnaeus universiteto (Švedija) Filip Orrhult ir Krenar Sejdiu. Jie kartu su mūsų pirmo kurso studentais Ignu Ragaliausku ir Martynu Busliumi sukūrė bendrą dainą „Plains“, kurią atliks koncerto metu. Filipas ir Krenaras šiuo metu atlieka studijų praktiką Lietuvoje, kurios metu, vadovaujant kompozitoriui Titui Petrikiui, įgyvendino šį kūrybinį projektą kaip praktikos pagrindą.
„Music Lab“ koncerto pabaiga, prasidėsianti nuo 21 valandos, bus ramesnio skambesio, tačiau turiniu – ne mažiau įtraukianti. Trečio kurso studentai pristatys savo semestro kompozicijos darbus, kuriuose skambės didesnės apimties kūriniai, atliekami scenoje, vaizdo klipuose ar performanso formomis. Šie pasirodymai atskleidžia jaunųjų kūrėjų kūrybiškumą, konceptualų mąstymą ir pasirengimą dirbti įvairiuose muzikos stiliuose bei formatuose.
Anot koncerto kuratoriaus, „Muzikos produkcijos“ programos vadovo ir kompozitoriaus Tito Petrikio, „Music Lab“ – tai tarsi mini muzikos festivalis, kuriame susirenka muzikos mylėtojai ir atsiranda galimybė atrasti naujus talentus. „Džiaugiamės, kad studentai aktyviai įsitraukia į programos veiklas. Ypač smagu matyti šį koncertą kaip startinį jų šuolį į didžiąsias scenas bei kūrybinius projektus. Tai byloja ir mūsų absolventų sėkminga kūrybinė veikla – tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. To jiems ir nuoširdžiai linkime,“ – sako Titas Petrikis.
Koncertas nemokamas. Kviečiame dalyvauti!
Informuojame, kad renginyje gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.
Paralimpinių pamokų diena
Jau birželio 12 dieną įvyksianti Paralimpinių pamokų diena bus pirmas toks renginys šalies žmonių su negalia sporto istorijoje. Daugiau nei du šimtai vaikų su negalia iš visos Lietuvos Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Valdo Adamkaus sporto centre išbandys dešimtis rungčių, renginio organizatoriams talkins gausus būrys savanorių.
Paralimpinių pamokų diena vyks pirmą kartą. Renginį, skirtą sudominti sportu vaikus su negalia, rengia Lietuvos paralimpinis komitetas. Renginio partneris – Vytauto Didžiojo universitetas.
„Siekdami vieno strateginių Lietuvos paralimpinio komiteto tikslų – kuo didesnio žmonių su negalia įsitraukimo į sportą, kreipiame dėmesį į jaunimą, kurį norime sudominti sportu. Kartu su šalyje veikiančiais žmonių su negalia sporto klubais, paralimpiečiais ir judėjimo rėmėjais, partneriais renginyje sieksime sudominti jaunąją kartą sportu, kad vaikai „užsikabintų“ ir kad fizinis aktyvumas taptų jų kasdiene rutina“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.
13 – Sporto veiklas renginyje pristatys 13 šalyje veikiančių organizacijų, dauguma jų žmonių su negalia sporto klubai, siūlantys galimybes negalią turintiems asmenims sportuoti ir gyventi aktyviai.
„Sportas ne tik gerina sveikatą, savijautą, bet ir nustato tikslus, kurie žmogaus gyvenime yra ypatingai svarbūs. Džiaugiuosi, kad mūsų ir kiti klubai turės galimybę papasakoti vaikams apie sportą, pakviesti išbandyti jėgas, smagiai ir aktyviai praleisti laiką. Neabejoju, kad vaikams patiks, kad jie norės ir toliau sportuoti. Kas žino, gal kažkas iš jų taps paralimpiečiais“, – sakė Europos žmonių su negalia vicečempionas, sprinteris ir klubo „Paradoksas“ įkūrėjas Danas Sodaitis.
16 – Paralimpinių pamokų dienoje savo dalyvius turės bent 16 Lietuvos miestų: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Jonava, Utena, Švenčionys, Kaišiadorys, Akmenė, Rokiškis, Kupiškis, Prienai, Pasvalys, Kazlų Rūda.
„Džiaugiamės plačia geografija ir aktyvia dalyvių registracija, kuri vis dar vyksta. Susidomėjimas rodo tokių renginių poreikį, domėjimąsi galimybėmis sportuoti. Tai labai svarbu ir smagu. Norime, kad šis renginys taptų tradicinis ir augtų, kad Paralimpinių pamokų diena sukviestų vaikus su negalia į sporto šventę kiekvienais metais“, – sakė paralimpinis čempionas M. Bilius.
23 – Renginyje bus pristatytos net 23 žmonių su negalia sporto šakos ir rungtys, tarp kurių – vežimėlių tenisas, vežimėlių krepšinis, vežimėlių rankinis, vežimėlių badmintonas, bėgimas su triračiais, bočia, golbolas, šaudymas iš pneumatinio ginklo, šaudymas iš lanko, stalo tenisas, aklųjų ir silpnaregių tenisas, karate, disko metimas, rutulio stūmimas, stalo tenisas, šoudaunas.
„Dauguma sporto šakų yra įtrauktos į vasaros paralimpinių žaidynių programą, kitos pretenduoja jomis tapti. Visos įdomios ir įtraukiančios. Sporto galimybes pristatys žmonių su negalia sporto klubai, jiems atstovaujantys paraatletai. Vaikai, jų mokytojai turės galimybę ne tik išmėginti sporto šakas, tačiau ir pasikeisti su klubais kontaktais, prisijungti prie klubų ir pradėti sportuoti reguliariai“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto generalinė sekretorė Asta Narmontė.
30 – Planuojama, kad Paralimpinių pamokų dienos dalyviams talkins bent trys dešimtys savanorių, kurių daugumą sudarys renginio partnerio – Vytauto Didžiojo universiteto – studentai.
„Labai smagu, kad Vytauto Didžiojo universitetas gali priimti tokį prasmingą renginį, kad infrastruktūra čia yra pritaikyta negalią turintiems žmonėms. Didžiuojamės būdami Paralimpinių pamokų dienos partneriais, universiteto bendruomenė noriai įsitraukia į pasirengimą ir savanorystę“, – sakė VDU Sporto ir fizinio ugdymo katedros vedėja, doc. dr. Aušra Lisinskienė.
73 – Vyriausiai renginio savanorei Staselei Jakuntavičienei – 73 metai. Kaunietė prisidėti prie renginio nutarė paskatinta sūnaus Deivido Jakuntavičiaus, VDU studijuojančio būsimo trenerio.
„Savanorystei ir tarnystei amžiaus cenzo nėra. Renginyje jus su šypsena, energija ir empatiškumu pasitiks 73-ųjų metų senjorė Staselė. Susitikime”, – kvietė Deividas Jakuntavičius.
200 – Dalyvauti renginyje užsiregistravo jau 200 vaikų su negalia iš visos Lietuvos.
„Registracija dar vyksta, o dalyvių skaičius jau dabar pranoksta mūsų pradinius lūkesčius. Pasirengimo darbai vyksta dideliu tempu, siekiame, kad dalyviai laiką praleistų įdomiai ir kokybiškai, kad tai būtų jų startas sporte, pradžia. Nespėjusius užsiregistruoti kviečiame tai daryti čia. Susitiksime jau birželio 12 d. 10 val. VDU Valdo Adamkaus sporto centre, Akademijos miestelyje, Kauno rajone“, – kvietė A. Narmontė.
Informuojame, kad renginyje gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.
VDU Kultūros dienos. Hinriikkos Lindqvist paskaita „Šiauriniai peizažai: šiuolaikinė Šiaurės šalių dramaturgija“
Gegužės 20 d., antradienį, 15:00-16:30 val., VDU Menų fakultete (Muitinės g. 7-106) kviečiame į Hinriikkos Lindqvist paskaitą anglų k. „Šiauriniai peizažai: šiuolaikinė Šiaurės šalių dramaturgija“.
Hinriikka Lindqvist, dramos agentė iš Suomijos, šiuo metu einanti didžiausios Suomijoje dramos agentūros „Nordic Drama Corner“ vykdomosios direktorės pareigas, pristatys, kas naujo vyksta Suomijos, Norvegijos, Švedijos ir kitų Šiaurės šalių dramaturgijoje.
Paskaitoje bus pristatytos šiuolaikinės Šiaurės Europos regione parašytos ir pastatytos pjesės. Sužinosite, kas šiuo metu populiaru, kaip rasti pjesių pagal dominančius kriterijus, ką būtina perskaityti, norint susidaryti šio regiono dramaturgijos bendrą vaizdą.
Renginyje galima dalyvauti ir nuotoliu, per „Teams“.
***
Šis renginys yra VDU Kultūros dienų dalis.
Gegužės 19–23 d. VDU Menų fakultetas jau devintą kartą kviečia į tradicinį meno ir kultūros festivalį VDU Kultūros dienos. Pasitelkę ankstesnių metų patirtį, renginio organizatoriai parengė plačią meno ir kultūros renginių programą, atvirą įvairiai publikai: nuo menininkų iki moksleivių ar studentų, nuo kultūros profesionalų iki menu ir kultūra besidominčių miestiečių bei miesto svečių. Visą savaitę įvairiose VDU erdvėse vyks atviros dėstytojų paskaitos, studentų kūrybiniai projektai, bendros dėstytojų, studentų ir absolventų parodos ir koncertai, susitikimai su menininkais, diskusijos, kūrybinės dirbtuvės jaunimui bei moksleiviams. Kiekvieną VDU Kultūros dienų rytą ir popietę Menų fakulteto auditorijos bus atviros visiems, norintiems trumpam pasijusti studentais ir paklausyti paskaitų apie meną arba sudalyvauti studentų kūrybos pristatymuose. Vakarais festivalio lankytojų lauks įvairūs meno ir kultūros renginiai, tarp jų – koncertai, parodos, filmų peržiūros, diskusijos ir susitikimai su kūrėjais.
Kviečiame pasinerti į meno ir kultūros savaitę. Visi renginiai – nemokami.
Informuojame, kad renginiuose gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginių nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.
VDU Kultūros dienos. Filmas „Gardutė“
Gegužės 19 d. (pirmadienį) 18 val. VDU Didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28, Kaunas) VDU Kultūros dienas atidarys naujausias režisierės Eglės Vertelytės filmas „Gardutė“ (2024 m.).
Renginys – nemokamas.
Eglės Vertelytės režisuota kulinarinė komedija „Gardutė“ VDU Kultūros dienų atidarymui pasirinkta neatsitiktinai – filmo garso takelį kūrė kompozitorius, Menų fakulteto profesorius Titas Petrikis. Prie projekto prisidėjo ir „Muzikos produkcijos“ programos absolventas Jonas Matusevičius-Palmės žiedas, kuris atliko muzikos suvedimo darbus filme skambančioje dainoje I Am Falling For You.
Už muziką šiam filmui kompozitorius Titas Petrikis yra nominuotas Metų geriausio kompozitoriaus darbo kategorijoje Lietuvos kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė 2025“.
Po filmo vyks diskusija-susitikimas su filmo režisiere Egle Vertelyte ir filmo kompozitoriumi Titu Petrikiu. Diskusiją moderuos Menų fakulteto docentas, kino kritikas Gediminas Jankauskas.
Apie filmą „Gardutė“
Pirmoji lietuviška kulinarinė komedija „Gardutė“ – nuotaikinga istorija apie dviejų draugių avantiūrą aukštos klasės maisto gamybos TV realybės šou.
Entuziastinga kaimo mergina Saulė (A. Ravdo) ir kukli vieniša mama Ona (E. Ozarinskaitė) – aistringos virėjos, įstrigusios Kauno valgykloje „Gardutė“. Vieną dieną Saulė be Onos sutikimo jas įtraukia į kulinarinį realybės šou, kurio pagrindinis prizas – nuosavas restoranas. Saulė meluoja komisijai apie savo kilmę ir teigia, kad jos abi yra kvalifikuotos šefės iš restorano „La Gardutė“.
Nors iš pradžių į „Gardutės“ komandą visi žiūri kaip į pokštą, paprasti, bet puikūs receptai padeda joms tapti žiūrovų numylėtinėmis. Nepaisant patiriamos sėkmės, įtampa tarp draugių pradeda augti, Onai susilaukiant vis daugiau žiūrovų ir teisėjo Emanuelio (L. Pobedonoscevas) dėmesio. Konkurso įžymybė, virtuvės šefė Bruknė (L. Rastokaitė) pasinaudoja proga ir bando jas dar labiau supriešinti. Ar Onos ir Saulės draugystė atlaikys šį išbandymą?
Interviu su filmo režisiere E. Vertelyte
***
Šis renginys yra VDU Kultūros dienų dalis.
Gegužės 19–23 d. VDU Menų fakultetas jau devintą kartą kviečia į tradicinį meno ir kultūros festivalį VDU Kultūros dienos. Pasitelkę ankstesnių metų patirtį, renginio organizatoriai parengė plačią meno ir kultūros renginių programą, atvirą įvairiai publikai: nuo menininkų iki moksleivių ar studentų, nuo kultūros profesionalų iki menu ir kultūra besidominčių miestiečių bei miesto svečių. Visą savaitę įvairiose VDU erdvėse vyks atviros dėstytojų paskaitos, studentų kūrybiniai projektai, bendros dėstytojų, studentų ir absolventų parodos ir koncertai, susitikimai su menininkais, diskusijos, kūrybinės dirbtuvės jaunimui bei moksleiviams. Kiekvieną VDU Kultūros dienų rytą ir popietę Menų fakulteto auditorijos bus atviros visiems, norintiems trumpam pasijusti studentais ir paklausyti paskaitų apie meną arba sudalyvauti studentų kūrybos pristatymuose. Vakarais festivalio lankytojų lauks įvairūs meno ir kultūros renginiai, tarp jų – koncertai, parodos, filmų peržiūros, diskusijos ir susitikimai su kūrėjais.
Kviečiame pasinerti į meno ir kultūros savaitę. Visi renginiai – nemokami.
Informuojame, kad renginiuose gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginių nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.
VDU Kultūros dienos. Koncertas „M. Ravelio kūrybos kaleidoskopas“
Gegužės 21 d. (trečiadienį) 18 val. VDU Muzikos akademijos koncertų salėje (V. Čepinskio g. 5, Kaunas) vyks VDU Muzikos akademijos dėstytojų, studentų ir absolventų koncertas „M. Ravelio kūrybos kaleidoskopas“.
Kviečiame pasinerti į poetišką, spalvomis ir emocijomis prisodrintą Maurice‘o Ravelio muzikos pasaulį: ten, kur klasikinė forma susitinka su impresionistine vaizduote, o garsas virsta vaizdu. Vakaro programoje – subtilios fortepijono miniatiūros, temperamentingi smuiko ir fortepijono duetai bei elegantiškas vokalinis ciklas. Leiskitės į kelionę per Ravelio pasaulį – tarp tylos ir skambesio, atminties ir sapno.
Koncerto programa
- Maurice Ravel. „Pavane pour une infante défunte” (Pavana mirusiai princesei)
- Maurice Ravel. „Pièce en forme de habanera” smuikui ir fortepijonui (Habanera)
- Maurice Ravel. „Jeux d’eau” (Vandens žaismas)
- Maurice Ravel. Vokalinis ciklas „Don Quichotte à Dulcinée” (Don Kichotas Dulsinėjai)
- Maurice Ravel. Sonatina fortepijonui
- Maurice Ravel. Sonata smuikui ir fortepijonui
- Maurice Ravel. Tzigane smuikui ir fortepijonui (Čigonė)
Atlikėjai
- Anolita Tumosaitė (smuikas) – VDU Muzikos akademijos docentė
- Kotryna Kaklauskaitė (fortepijonas) – VDU Muzikos akademijos lektorė
- Aistė Mikutytė (smuikas) – VDU Muzikos akademijos absolventė
- Lukas Katinas (baritonas) – VDU Muzikos akademijos absolventas
- Mykhailo Ihnatov (fortepijonas) – VDU Muzikos akademijos, (lekt. Kotrynos Kaklauskaitės) studentas
- Rene Marines (fortepijonas) – VDU Muzikos akademijos, (prof. Alexander Paley) studentas
- Shuyuan Liu (fortepijonas) – VDU Muzikos akademijos, (prof. Roberto Bliškevičiaus) studentas
Renginys – nemokamas.
***
Šis renginys yra VDU Kultūros dienų dalis.
Gegužės 19–23 d. VDU Menų fakultetas jau devintą kartą kviečia į tradicinį meno ir kultūros festivalį VDU Kultūros dienos. Pasitelkę ankstesnių metų patirtį, renginio organizatoriai parengė plačią meno ir kultūros renginių programą, atvirą įvairiai publikai: nuo menininkų iki moksleivių ar studentų, nuo kultūros profesionalų iki menu ir kultūra besidominčių miestiečių bei miesto svečių. Visą savaitę įvairiose VDU erdvėse vyks atviros dėstytojų paskaitos, studentų kūrybiniai projektai, bendros dėstytojų, studentų ir absolventų parodos ir koncertai, susitikimai su menininkais, diskusijos, kūrybinės dirbtuvės jaunimui bei moksleiviams. Kiekvieną VDU Kultūros dienų rytą ir popietę Menų fakulteto auditorijos bus atviros visiems, norintiems trumpam pasijusti studentais ir paklausyti paskaitų apie meną arba sudalyvauti studentų kūrybos pristatymuose. Vakarais festivalio lankytojų lauks įvairūs meno ir kultūros renginiai, tarp jų – koncertai, parodos, filmų peržiūros, diskusijos ir susitikimai su kūrėjais.
Kviečiame pasinerti į meno ir kultūros savaitę. Visi renginiai – nemokami.
Informuojame, kad renginiuose gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginių nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.
VDU Kultūros dienos. „Naujųjų medijų meno“ studentų fotografijų paroda
Gegužės 22 d. (ketvirtadienį), 17 val. VDU menų galerijoje „101“ vyks „Naujųjų medijų meno“ programos studentų fotografijų parodos atidarymas.
Šiuo renginiu kasmet pažymima „Naujųjų medijų meno“ programos studijų dalyko „Kūrybinė fotografija“ pabaiga. Šio kurso metu studentai, kartu su dėstytojais – prof. Romualdu Požerskiu ir doc. dr. Tomu Pabedinsku – tyrinėja šiuolaikinės fotografijos kryptis, plečia savo individualias kūrybiškumo ribas, siekia išgryninti konceptualias kūrybinės idėjas, ieško netradicinių fotografijos formų ir jos jungčių su kitomis medijomis. „Dėstytojams tai taip pat atradimų kelias – bendradarbiaudami su studentais siekiame suprasti, kas aktualu jauniausiai kūrėjų kartai, kuo jiems svarbios turtingos Lietuvos fotografijos tradicijos. Studentų požiūriu įvairovėje kiekvienais metais gimsta įdomių kūrinių, vertų platesnio žiūrovų rato dėmesio“, – sako dėstytojas, Šiuolaikinių menų katedros vedėjas doc. dr. T. Pabedinskas.
Kviečiame apsilankyti parodoje ir atrasti jaunųjų kūrėjų darbus, o parodos atidarymo metu –susitikti su autoriais ir pasidalinti įspūdžiais bei mintimis apie fotografiją šiandien.
Parodos autoriai: Jorūnas Balandis, Mantas Česnaitis, Titas Glotnis, Viktorija Imbrasaitė, Benas Jucevičius, Skirmantė Karečkaitė, Dominyka Kerpytė, Dovydas Kuzmičius, Jūra Lazauskaitė, Kristina Lazauskaitė, Domantas Malčiauskas, Mindaugas Posėčnas, Aušrinė Sinušaitė, Neda Šlapelytė, Vygantas Stikleris, Nojus Šumskas, Augustė Trinskytė, Justė Venckutė.
Parodos kuratoriai: prof. Romualdas Požerskis, doc. dr. Tomas Pabedinskas, Milda Gineikaitė, Matas Gineika.
***
Šis renginys yra VDU Kultūros dienų dalis.
Gegužės 19–23 d. VDU Menų fakultetas jau devintą kartą kviečia į tradicinį meno ir kultūros festivalį VDU Kultūros dienos. Pasitelkę ankstesnių metų patirtį, renginio organizatoriai parengė plačią meno ir kultūros renginių programą, atvirą įvairiai publikai: nuo menininkų iki moksleivių ar studentų, nuo kultūros profesionalų iki menu ir kultūra besidominčių miestiečių bei miesto svečių. Visą savaitę įvairiose VDU erdvėse vyks atviros dėstytojų paskaitos, studentų kūrybiniai projektai, bendros dėstytojų, studentų ir absolventų parodos ir koncertai, susitikimai su menininkais, diskusijos, kūrybinės dirbtuvės jaunimui bei moksleiviams. Kiekvieną VDU Kultūros dienų rytą ir popietę Menų fakulteto auditorijos bus atviros visiems, norintiems trumpam pasijusti studentais ir paklausyti paskaitų apie meną arba sudalyvauti studentų kūrybos pristatymuose. Vakarais festivalio lankytojų lauks įvairūs meno ir kultūros renginiai, tarp jų – koncertai, parodos, filmų peržiūros, diskusijos ir susitikimai su kūrėjais.
Kviečiame pasinerti į meno ir kultūros savaitę. Visi renginiai – nemokami.
Informuojame, kad renginiuose gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginių nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.
VDU Kultūros dienos. Diskusija „Menas kaip ginklas: ar įmanomas šiuolaikinis patriotinis menas?“
Kritiškais laikais patriotinis menas, pavyzdžiui kariniai plakatai, monumentalioji skulptūra ar herojiniai filmai atlieka labai svarbią socialinę funkciją: formuoja kolektyvinį identitetą bei lojalumą savo šaliai, taip pat stiprina visuomenės solidarumą ir piliečių priklausomybės jausmą. Toks patriotizmo puoselėjimas yra visuomenės saugumo klausimas.
Tačiau pernelyg atviras patriotizmas tampa propaganda, kurios poveikiu buvo paremti visi totalitariniai ir autokratiniai XX-ojo amžiaus politiniai režimai. Propaganda eksploatuoja ir manipuliuoja emocijomis kritinio proto sąskaita, ji iškreipia arba supaprastina realybę ir atrodo sunkiai suderinama suindividualizmu, kritine diskusija ir kultūros autonomija – šiuolaikinių demokratinių visuomenių vertybėmis.
Taigi, ar patriotizmo poreikis reiškia, kad privalome prisiminti užmirštas propagandines, nacionalistines schemas, įvaizdžius, technikas? Ar šiuolaikinė Vakarų ir Lietuvos kultūra turi kokių nors kitų būdų priešintis brutaliai militaristinei ir ekonominei prievartai (pirmiausia iš Rusijos pusės) ir auginti visuomenės atsparumą? Koks būtų šiuolaikinis patriotinis menas?
Diskusijos dalyviai:
- Simonas Kairys| Lietuvos Respublikos seimo narys, Ateities bei Švietimo ir mokslo komitetų narys, 2020-2024 Lietuvos Respublikos kultūros ministras;
- Mantvidas Žalėnas| Kino prodiuseris, reklamos įmonės „Cinema Ads“ vadovas, VDU Menų fakulteto absolventas;
- Ina Pukelytė| Rašytoja, teatro prodiuserė, VDU Menų fakulteto Teatrologijos katedros docentė, teatro istorikė, monografijos„Karas ir kultūra: Lietuvos teatras nacių okupacijos laikotarpiu“ (2024) autorė.
Diskusijos moderatorius:
- Edgaras Klivis| teatrologas, VDU Menų fakulteto docentas, Teatrologijos katedros vedėjas, teatrologas, Nacionalinio Kauno dramos teatro meno vadovas.
***
Šis renginys yra VDU Kultūros dienų dalis.
Gegužės 19–23 d. VDU Menų fakultetas jau devintą kartą kviečia į tradicinį meno ir kultūros festivalį VDU Kultūros dienos. Pasitelkę ankstesnių metų patirtį, renginio organizatoriai parengė plačią meno ir kultūros renginių programą, atvirą įvairiai publikai: nuo menininkų iki moksleivių ar studentų, nuo kultūros profesionalų iki menu ir kultūra besidominčių miestiečių bei miesto svečių. Visą savaitę įvairiose VDU erdvėse vyks atviros dėstytojų paskaitos, studentų kūrybiniai projektai, bendros dėstytojų, studentų ir absolventų parodos ir koncertai, susitikimai su menininkais, diskusijos, kūrybinės dirbtuvės jaunimui bei moksleiviams. Kiekvieną VDU Kultūros dienų rytą ir popietę Menų fakulteto auditorijos bus atviros visiems, norintiems trumpam pasijusti studentais ir paklausyti paskaitų apie meną arba sudalyvauti studentų kūrybos pristatymuose. Vakarais festivalio lankytojų lauks įvairūs meno ir kultūros renginiai, tarp jų – koncertai, parodos, filmų peržiūros, diskusijos ir susitikimai su kūrėjais.
Kviečiame pasinerti į meno ir kultūros savaitę. Visi renginiai – nemokami.
Informuojame, kad renginiuose gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginių nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.