Visos naujienos

Tarptautinėje konferencijoje VDU aptars dezinformacijos grėsmes

7

Kovo 12 d. nuo 9:15 val. vyks nuotolinė mokslinė konferencija „Intelligent and Autonomous: Emergent Digital Technologies and the Challenges of Disinformation, Security and Regulation“, kurią organizuoja Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Teisės fakultetas ir Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto (PMDF) Viešosios komunikacijos katedra.

Tėvystė per karantiną: išaugę reikalavimai ir būtinybė rūpintis savimi

61

„Tyrimai rodo, kad tėvų patiriamas stresas dėl pandemijos sukelia neigiamų pasekmių jų tėvystei, o tai padidina riziką šiurkščiam elgesiui su vaikais. Užsienyje atlikti tyrimai atskleidžia, kad šiuo metu išaugo tėvų nerimo lygis, dalis jų patiria miego sutrikimus, daugėja tėvų, patiriančių depresijos simptomus, o visa tai mažina galimybes tėvams atliepti vaikų poreikius.Labai svarbu atkreipti dėmesį ir į socialinę izoliaciją, kuri apriboja priėjimą prie švietimo ir kitų paslaugų, kurios ankščiau suteikdavo palaikymą, dabar jų netekimas sukelia stresą nemažai daliai šeimų. Užsienio mokslininkai jau drąsiai teigia, kad socialinė izoliacija didina imlumą stresui, kas daro kenksmingą įtaką psichinei bei fizinei sveikatai“, – teigia VDU Socialinio darbo katedros docentė dr. J. Vyšniauskytė-Rimkienė.

Kvietimas teikti straipsnius specialiam „Darbai ir dienos” numeriui

120

2021 m. gegužės 21 d. minėsime žmogaus teisių aktyvisto, Nobelio taikos premijos laureato Andrejaus Sacharovo 100-metų gimimo jubiliejų. Šia proga, siekdamas pagarsinti ir įprasminti jubiliato nuopelnus, VDU Andrejaus Sacharovo Demokratijos plėtros tyrimų centras, bendradarbiaudamas su „Darbais ir Dienomis“, inicijuoja kvietimą specialiam leidinio numeriui. 

Lietuvos studentų sąjungai vadovaus VDU studentas Vytautas Kučinskas

185

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) išrinko naują organizacijos vadovą – juo tapo LSS valdybos narys ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) taikomosios informatikos magistro studentas Vytautas Kučinskas.

Trišalis bendradarbiavimas kloja pamatą ateities turizmo industrijoms

79

Ne paslaptis, kad šiandieninė šalies švietimo politika nėra palanki visiems, norintiesiems studijuoti. Ir kol vyksta aštrios politinės diskusijos dėl studijų krepšelių skaičiaus, studijų kainų ir specialistų poreikio, regionų savivalda, verslas ir akademinė bendruomenė imasi bendrų veiksmų rengiant specialistus, kurių regionams labiausiai trūksta ir kurie gebės vietose kurti didžiausią pridėtinę vertę.

Sugriovė mitus: agrosektorius kuria pažangius ateities sprendimus

61

Šiuolaikinis Lietuvos žemės ūkis laužo stereotipus: įprastus metodus ir priemones keičia GPS sistemos, dirbtinis intelektas ir interneto ryšys. Tai savo pavyzdžiu patvirtina agroverslo, miškininkystės, inžinerijos, finansų ir išmaniųjų technologijų sričių profesionalai, kurie savo sėkmės istorijomis pasidalino VDU ŽŪA organizuotoje diskusijoje „Tapk vienu iš kuriančių pokyčius“.