Visos naujienos

Senato posėdyje VDU minėjo Lietuvos ir universiteto gimtadienį

Vasario 15 d. VDU vyko iškilmingas Senato posėdis. Jo metu buvo minimas 97-asis universiteto gimtadienis ir 101-oji Lietuvos valstybės atkūrimo sukaktis.

VDU Intelektualių sistemų laboratorija – tarptautiniame tinkle CLAIRE

VDU įsteigta Intelektualių sistemų laboratorija buvo priimta į Europos dirbtinio intelekto laboratorijų konfederaciją CLAIRE, kurioje įvairiausių sričių ekspertai siekia inovacijų taikydami dirbtinį intelektą. Laboratorija, kuriai vadovauja VDU Informatikos fakulteto docentas dr. Darius Amilevičius, yra vienintelė Lietuvos atstovė konfederacijoje.

VDU prof. T. Krilavičius – EK dirbtuvėse apie dirbtinį intelektą

VDU Informatikos fakulteto Taikomosios informatikos katedros vedėjas, profesorius Tomas Krilavičius buvo pakviestas dalintis patirtimi dirbtuvėse apie dirbtinį intelektą ir finansų sektorių, kurias Briuselyje (Belgija) organizuoja Europos Komisijos (EK) Aukšto lygio ekspertų grupė dirbtinio intelekto (DI) klausimais.

Draugai verslininkai: idėjų įgyvendinimas – kaip automobilių lenktynės

Jonas Paulauskas ir Paulius Paražinskas yra Verslo praktikų centro (VPC) alumnai, kurie šiuo metu sėkmingai vysto verslą Tenerifės saloje, Ispanijoje – gamina virtualios realybės lenktynių simuliatorius. Šiuos vaikinus galima pavadinti tikrais bebaimiais, kurie tikslo siekia bet kokia kaina ir savo veiksmais įrodo, jog sunkiai dirbant ir labai norint net pati nerealiausia idėja gali virsti tikrove.

Meilės dieną pražydo leopardinis amorfofalas

Vasario 14-ąją, meilės ir romantikos dieną, VDU Botanikos sode Kaune pražydo neromantiškai vadinami augalai. Lavongėlėmis, velnio liežuviais, gyvatės palmėmis vadinami leopardiniai amorfofalai (Amorphophallus konjac) egzotikos mėgėjus traukia dėl savo neįprastos formos ir specifinio, nemalonaus,  pūvančią mėsą primenančio kvapo.

Stojamieji egzaminai į menų studijas VDU

Šiemet stojimų maratonas prasideda anksčiau – stojantieji į VDU Naujųjų medijų meną ir Atlikimo meną per LAMA BPO sistemą stojamuosius egzaminus gali rinktis laikyti pavasario egzaminų sesijos metu.