Visos naujienos

VDU tiesia pagalbos ranką ukrainiečiams ir kviečia visus prisidėti

8368 2

VDU, tęsdamas iniciatyvą, skirtą palaikyti Rytų partnerystės šalims, tiesia pagalbos ranką ukrainiečiams. 2020 m. VDU įkurtas paramos fondas, skirtas studentams, nukentėjusiems nuo valdžios represijų Baltarusijoje, nuo šiol rems ir studentus, kurie nukentėjo dėl karinių veiksmų Ukrainoje. Universitetas taip pat yra pasiruošęs priimti nuo karo bėgančius studentus ir dėstytojus iš Ukrainos ir, kaip ir kitos aukštosios mokyklos Lietuvoje, nutraukia ryšius su Rusijos ir Baltarusijos aukštojo mokslo institucijomis.

Nauja „Kauno literatūros savaitės“ iniciatyva – „Šetenių skaitymai“

Nobelio premijos laureatui Česlovui Milošui gimtinė Šeteniuose (Kėdainių raj.), kuriuose jis „pramoko keturių pasaulio šalių“, visą gyvenimą buvo esminis atskaitos taškas. Literatūros festivalis „Kauno literatūros savaitė“, kurį rengia Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), kviečia pažvelgti į dabartį iš šios perspektyvos ir skelbia naują iniciatyvą – „Šetenių skaitymus“.

Jaunieji tyrėjai gilinosi į religinės įvairovės ir migracijos tyrimus

Birželio 29 d. – liepos 3 d. Vytauto Didžiojo universitete vyko COST veiksmo COREnet doktorantų vasaros stovykla, kurios tema „Migracijos ir religinės įvairovės tyrimai: teorijos, metodai ir praktika.“

VDU – vienvaldis lyderis Lietuvoje pagal studentų sporto pasiekimus

Lietuvos studentų sporto asociacija paskelbė šio sportinio sezono universitetų iškovotų medalių suvestinę – ji parodė, kad Lietuvos studentų čempionatuose pastaraisiais mokslo metais reikšmingiausių rezultatų pasiekė Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) iškovodamas 37 aukso, 16 sidabro ir 9 bronzos medalius. VDU pirmą kartą tapo vienvaldžiu lyderiu tarp universitetų šioje srityje. Pasak universiteto Sporto centro vadovo, doc. dr. Vlado Juknevičiaus, tai yra kryptingo, nuoseklaus darbo rezultatas, o ateityje universitetas planuoja dar labiau prisidėti prie Lietuvos sporto lygio kėlimo – ne tik per Sporto centro veiklas, bet ir vykdant studijų programas, skirtas sportininkų ir trenerių rengimui.

VDU studentai, besidomintys istorija, kviečiami dalyvauti viktorinoje

LRT TV laida „Istorijos detektyvai“ organizuoja viktoriną, į kurią dalyvauti kviečia Lietuvos istorija besidominčius Vytauto Didžiojo universiteto studentus.

VDU atstovai dalyvavo Europos aljansų susitikime Versalyje

Birželio 30 d., Versalio mieste, Prancūzijoje, vyko Europos universitetų susitikimas ("Campus of European Universities"), kuriame dalyvavo VDU rektorius prof. dr. Juozas Augutis ir kiti „Transform4Europe“ Europos universiteto atstovai. Šis aukščiausio lygio renginys sukvietė apie 600 dalyvių iš keturiasdešimt vieno Europos universiteto bei užbaigė Prancūzijos pirmininkavimo ES Tarybai renginių ciklą.