Visos naujienos

Pastelinių spalvų Achilo gėlė: ką žinote apie kraujažoles?

Ne tik kuklus pievų ar pakelių augalas, bet ir daili prašmatniausių gėlynų puošmena. Ilgą laiką jos buvo vertinamos dėl vaistinių ir prieskoninių savybių. O štai gėlynuose kraujažolėms išpopuliarėti prireikė laiko. 1902 m. išvesta žema (apie 20 cm aukščio), pilkšvai žaliais lapais ir šviesiai geltonais žiedais Achillea×lewisii „King Edward“, tapo pirmuoju kraujažolių veislių hitu; ji ir dabar, po daugiau kaip šimto metų, tebėra auginama ir mėgstama Europoje. Šiuo metu Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode Kaune daugiamečių augalų gėlynuose auginama per dvidešimt kraujažolių veislių, stebinančių lankytojus įvairove ir neįprastais ryškiaspalviais žiedynais.

Spalį startuoja doktorantūros studijų kokybės apklausa

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Doktorantūros mokykla informuoja apie 2021 m. spalio 10 d. – lapkričio 10 d. vyksiančią visų mokslo krypčių doktorantūros studijų kokybės apklausą bei kviečia visus universitete studijuojančius doktorantus aktyviai dalyvauti.

Internete – naujas VDU dėstytojų laidų ciklas „Laisvai ir kritiškai“

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Filosofijos katedros dėstytojai prof. dr. Gintautas Mažeikis ir doc. dr. Tomas Kavaliauskas pristato naują pokalbių laidų ciklą „Laisvai ir kritiškai“. Pasak idėjos autorių, laida „Laisvai ir kritiškai“ sukurta siekiant diskutuoti aktualiomis, aštriomis ir opiomis visuomenei temomis, aptarti jas laisvai, bet kritiškai.

Kompiuterinio raštingumo testas jo nelaikusiems

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų pirmakursiai turi laikyti kompiuterinio raštingumo testą pagal bendrojo išsilavinimo standarto reikalavimus. Jo nelaikę arba neišlaikę studentai privalo pirmame arba antrame semestre pasirinkti ir studijuoti Kompiuterinio raštingumo dalyką iš B grupės pasirenkamų dalykų grupės. Išlaikiusieji kompiuterinio raštingumo testą atleidžiami nuo B grupės „Kompiuterinio raštingumo“ dalyko.

„Ką pasėsi…2021“: kvapą gniaužiančios inovacijos tvaresnei Lietuvai

Rugsėjo 23 – 25 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA)  vyks jubiliejinė 25-oji žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... “. Daugelio šalies gyventojų ir ypač agroverslo bendruomenės pasiilgtas didžiausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio renginys lankytojus žada stebinti unikaliais eksponatais, inovacijomis, taip patvirtindamas, kad penktadalį šalies eksporto generuojantis Lietuvos žemės ūkis šiandien jau  stovi ant pasaulio pažangiausiųjų pakylos.

VDU vyks atsisveikinimas su prof. Broniumi Vaškeliu

Rugsėjo 27–28 dienomis vyks žymaus mokslininko, mecenato, Vytauto Didžiojo universiteto rektoriaus emerito, garbės profesoriaus Broniaus Vaškelio (1922–2021) laidotuvių ceremonija.