Visos naujienos

Ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ apdovanota VDU profesorė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanota ir VDU Tarptautinių ryšių prorektorė, Lietuvių kalbos katedros profesorė, aktyvi lituanistikos plėtros puoselėtoja užsienyje prof. dr. Ineta Dabašinskienė.

VDU absolventams gyvoje ceremonijoje buvo įteikti diplomai

1047 4

Liepos 1-3 dienomis Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyko tradiciniai šventiniai diplomų įteikimo renginiai, kurių metu bendruomenė išlydėjo 2,3 tūkst. alumnų.

VDU Botanikos sode pagerbė žiniuonės E. Šimkūnaitės atminimą

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode tęsiamas švietėjiškų, nekomercinių renginių ciklas, skirtas vaistininkės, etnobotanikės, Lietuvos nacionalinio kultūrinio paveldo puoselėtojos habilituotos gamtos mokslų daktarės Eugenijos Šimkūnaitės veiklai paminėti.

Motociklininkas A. Gelažninkas: mokytis niekada nevėlu

Vienas greičiausių Lietuvos motosporto lenktynininkų, Dakaro ralio dalyvis Arūnas Gelažninkas gyvena permainomis. Visi puikiai žino, jog sportinė karjera tęsiasi ne amžinai, tad Arūnas jau dabar svarsto apie tolimesnį savo profesinį kelią – „Mokomojo dalyko pedagogikos: fizinio ir sveikatos ugdymo“ studijas Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje bei savo vardo mokyklos įkūrimą.

Karininkas, majoras L. Česūnas – apie pedagogo profesiją

„Mokėti ir mokėti mokyti“ – toks moto lydi Lietuvos kariuomenės karininką, majorą Lauryną Česūną. Šiuo metu karininkas baigia pedagogikos studijas Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje. Studijuodamas Laurynas pamatė, kaip rengiami šiuolaikiniai mokytojai. Pats majoras tarnauja Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Lyderystės ir metodinio rengimo centre, tad savo gyvenimo neįsivaizduoja be mokymo. „Tai, ką gavau per pedagogikos paskaitas, aš iš karto pritaikiau savo paskaitų metu, rengdamas būsimus karininkus – juk viena svarbiausių karininko funkcijų yra mokyti kitus, jis – mokytojas, auklėtojas, vadas, ir, žinoma, žmogus. Į žodį „Žmogus“, telpa labai daug kompetencijų. Tol, kol vadai dirbs su žmonėmis, o ne su karo mašinomis, robotizuotomis sistemomis, tol labai svarbu tinkamai ugdyti būsimų karininkų lyderystės kompetencijas“, – sako majoras Laurynas Česūnas.

Vytauto Didžiojo universitetas skelbia konkursą rektoriaus pareigoms

VDU Taryba skelbia viešą tarptautinį konkursą universiteto rektoriaus pareigoms užimti. Rektorius universitete renkamas 5 metų kadencijai, vadovaujantis LR mokslo ir studijų įstatymu, VDU statutu ir VDU Tarybos patvirtinta rinkimų organizavimo tvarka. Pretendentų dokumentai bus priimami nuo liepos 27 d. iki rugpjūčio 27 d. 15 val.