Visos naujienos

VDU Menų fakulteto atstovų vizitas Austrijoje

9

Gegužės 11-17 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros studentai ir dėstytojai dalyvavo „Erasmus+“ mišrios intensyvios programos (angl. – Blended Intensive Programme) mainuose Privačiame universitetiniame pedagogikos koledže „Augustinum“, Graco mieste, Austrijoje. Viešnagės metu buvo keičiamasi patirtimi menų ir pedagogikos srityse ne tik su kolegomis iš Austrijos, bet ir iš Belgijos bei Norvegijos aukštųjų mokyklų.

Barokas atgijo Vytauto Didžiojo universitete

16

Lietuvos Respublikos Seimas 2024 m. kviečia prisiminti LDK didikus Pacus – šiemet minimos LDK didžiojo etmono Mykolo Kazimiero Paco 400-osios gimimo metinės. 2025-uosius LR Seimas skelbia Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus ir Baroko literatūros metais. Todėl balandžio mėnesį Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Humanitarinių mokslų fakultetas ir studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ skyrė Baroko epochai atminti: organizuotas renginių ciklas „Mėnuo, skirtas Lietuvos Barokui“, kurio metu siekta aktualizuoti istorines, kultūrines ir literatūrines šios turtingos epochos tradicijas. Universiteto bendruomenė buvo kviečiama į keturis renginius: pokalbį „Visas pasaulis vaidina“, retorinę akciją „Baroko kūrėjų pašnekesiai“, VDU poetų Triumfo arką ir literatūrinį banketą „Baroko ir Romantizmo kokteilis“.

VDU kviečia teikti paraiškas Erasmus+ dėstymo vizitams

22

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Tarptautinių ryšių departamentas kviečia universiteto dėstytojus teikti paraiškas Erasmus+ dėstymo vizitams ES/EEE ir ne ES/EEE šalyse.

laisvai ir kritiškai

Laidoje „Laisvai ir kritiškai“ – apie Rusijos gynybos ministrą

11

Kviečiame žiūrėti naujausią laidos „Laisvai ir kritiškai“ epizodą, kuriame jos vedėjai, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Socialinės ir politinės kritikos centro vyriausiasis mokslinis darbuotojas Tomas Kavaliauskas ir prof. Gintautas Mažeikis, diskutuoja apie Rusijos gynybos ministro A. Belousovo priklausymą stačiatikių brolijai ir apie šventą griovį, kuriame išsigelbės rusų tikintieji karo metu.

Įgalinantis švietimas: VDU tarptautinė darbuotojų savaitė 2024

30

2024 m. balandžio 22-26 d. Vytauto Didžiojo universitete vyko „Erasmus+“ tarptautinė darbuotojų savaitė. 112 pedagogų ir neakademinio personalo atstovų iš 41 šalies viešėjo VDU, kur praleido savaitę, kupiną mokymų, prezentacijų, bendravimo, tinklaveikos bei gilinimosi į mūsų šalies kultūrą. Susirinko delegatai(-ės) iš Japonijos, Ukrainos, Argentinos, Taivano, Kazachstano, Indonezijos, Kenijos, Albanijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Pietų Korėjos, Italijos, Turkijos, Vokietijos, Ispanijos, Portugalijos, Lenkijos, Mauricijaus, Tanzanijos, Armėnijos, Malaizijos, Brazilijos, Moldovos ir daugelio kitų šalių.

„EDIHLT“ mokymai verslo ir viešajam sektoriui

25

Birželio mėnesį maloniai kviečiame verslo ir viešojo sektoriaus darbuotojus kelti kompetencijas skaitmeninės transformacijos mokymuose „E-DIH.LT“. Šie mokymai suteiks galimybę Vakarų ir Vidurio Lietuvos regiono agro-maisto, energetikos ir pramonės įmonėms bei valdžios institucijoms integruoti aplinkosaugos, skaitmeninius ir visuomeninius sprendimus į savo pagrindinius verslo modelius.