Visos naujienos

Kaip paruošti jauną žmogų nuolat besikeičiančiam pasauliui?

„Gyvename nuolatinių pokyčių ir transformacijų eroje: technologijos vystosi neįtikėtinu greičiu, keičiasi visuomenė, tuo pačiu ir pati universiteto idėja. Nors visuomenėje vyrauja įsitikinimas, kad gerovę ir ekonominį saugumą užtikrina tik siauros vieno dalyko studijos, visuomet bus tokių žmonių, kurių netenkina siauros programos, žmonių, kurie ieško ir kuria. Tad sistema turi suteikti studentams galimybę patiems konstruoti mokymosi programas, o ne įsprausti juos į siaurus rėmus“, – teigė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius prof. Juozas Augutis penktadienį vykusiame tarptautiniame forume „Universiteto idėjos transformacija: koks vaidmuo tenka Artes liberales studijoms?“.

Lenkijos Prezidentas A. Duda: „Rusijos pasaulis“ mums nereikalingas

„Mes nenorime „Rusijos pasaulio“ daugiau niekada, mums jis nereikalingas. Mes turime savo kultūrą, savo tradicijas. Šiandienos iššūkis ES – iš tiesų atverti duris Ukrainai ir Moldovai“, – sakė Lenkijos Respublikos Prezidentas Andrzej Duda, dalyvaudamas diskusijoje su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda, kuri vyko tarptautinio forumo „Europos idėja“ metu Vytauto Didžiojo universitete (VDU).

Gėlo vandens trūkumas ir potvyniai pasaulyje kelia vis daugiau iššūkių

Sparčiai augant pasaulio gyventojų skaičiui, didėjant aplinkos užterštumui, vykstant karo veiksmams, kyla vis daugiau su vandens saugumu susijusių iššūkių. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) mokslininkai kalba apie visame pasaulyje kylančias problemas, nuo švaraus geriamojo vandens nepriteklių išgyvenančių Afrikos šalių, ginkluotų kovų dėl vandens, verslo ir visuomenės interesų konfliktų, iki karo veiksmų ir Ukrainos hidroelektrinės sprogdinimo sukeltų padarinių.

„EDIHLT“ skaitmeninės transformacijos mokymai

Gegužės mėnesį maloniai kviečiame verslo ir viešojo sektoriaus darbuotojus kelti kompetencijas skaitmeninės transformacijos mokymuose „E-DIH.LT“. Šie mokymai suteiks galimybę Vakarų ir Vidurio Lietuvos regiono agro-maisto, energetikos ir pramonės įmonėms bei valdžios institucijoms integruoti aplinkosaugos, skaitmeninius ir visuomeninius sprendimus į savo pagrindinius verslo modelius.

VDU atkūrimo 35-mečio proga – tarptautinis forumas

3527 1

„Gyvename nuolatinių pokyčių eroje: keičiasi technologijos, keičiasi visuomenė, keičiasi ir pati universiteto idėja. Nors gyvename nenuspėjamomis sąlygomis, nuolat išgyvename krizes, kurioms spręsti reikalingas tarpdiscipliniškumas, platus išsilavinimas, tačiau vyrauja įsitikinimas, kad klestėjimą ar bent jau ekonominį saugumą užtikrina tik siauros vienos srities studijos. Ką turėtų daryti universitetai: tenkinti trumpalaikius visuomenės poreikius ar tapti vedliais, padedančiais pasiekti pilnavertišką, toliaregišką pažangą?“, – klausia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius prof. Juozas Augutis, pristatydamas balandžio 26 d. vyksiantį tarptautinį akademinį forumą „Universiteto idėjos transformacija: koks vaidmuo tenka Artes liberales studijoms?“.

„Europos idėjos“ forume – Lietuvos ir Lenkijos prezidentai

Balandžio 26 d., penktadienį, 14.15–16 val., VDU Didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks tarptautinis forumas „Europos idėja“ („Idea of Europe“), kuris suburs žemyno valstybių vadovus, politikus, intelektualus ir mokslininkus. Tarp renginio dalyvių – ir Lietuvos bei Lenkijos prezidentai.