VDU pristatė tarptautines mados dizaino studijas

Gegužės 10 d., šeštadienį, naujose VDU Menų fakulteto patalpose (Muitinės g. 7) pristatyta nauja VDU bakalauro studijų programa „Mados dizainas“ (Fashion Design), įgyvendinama kartu su Centriniu Lankašyro universitetu (University of Central Lancashire, UCLan).

VDU Menų fakultetas džiaugiasi įsiliejęs į Kauno senamiesčio menų ir dizaino aplinką. Naujos fakulteto patalpos buvo atidarytos pristatant naująją VDU ir UCLan „Mados dizaino“ programą.

Remiantis struktūruota britų mokymo strategija, universitete bus siūlomos aktualios mados dizaino studijos, kurios suteiks visus įgūdžius, reikalingus gero dizaino kūrimui ir įgyvendinimui: konteksto tyrimai ir analizė, eskizavimas, projektavimas, kirpimas, modeliavimas, siuvimas, profesionalus gaminio pristatymas, darbų rinkinio (angl. portfolio) kūrimas. Programoje dėstys garsūs Lietuvos mados dizaineriai, sėkmingai vystantys savo verslą bei bendradarbiaujantys su vietos ir užsienio aprangos kompanijomis.

Mados industrijoms įgaunant pagreitį Lietuvoje, VDU tikisi, kad pavyks pakeisti mūsų valstybės įvaizdį – būsime vertinami ne kaip „siuvykla“, o kaip intelektualaus mados dizaino šalis. Šiemet „Dizaino savaitėje“ pristatyti šios programos dėstytojų – Agnės Kuzmickaitės, Agnės Biskytės, Ritos Kazokaitės – sukurti mados dizaino gaminiai, jų kolekcijų pristatymo akimirkos, kūrybinio proceso (eskizavimo, programavimo) akimirkos.

VDU kartu su UCLan vykdys dvi naujas studijų programas – „Mados dizainą“ ir „Muzikos produkciją“. Programų trukmė – 3,5 m. Baigus programą absolventai gaus VDU ir UCLan bakalauro studijų diplomus. Stojimas į Mados dizaino programą vykdomas per LAMA BPO sistemą, tuo tarpu priėmimas į Muzikos produkcijos programą vyks Vytauto Didžiojo universitete.

Luko Motiejūno (l.motiejunas@vkt.vdu.lt) videoreportažas