Mokslas

Naujienos

Svečiai iš Kanados Monctono universiteto skaitys paskaitas VDU

Spalio 23–25 dienomis VDU lankysis svečiai iš Kanados Monctono universiteto: prof. Pierre-Marcel Desjardins ir doc. dr. Christophe Traisnel. Svečiai ne tik aptars universitetų bendradarbiavimo klausimus, bet ir skaitys viešas paskaitas VDU studentams spalio 24 d., trečiadienį, 13.15–14.45 val., VDU mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23-106).

Konferencijoje – bažnyčios santykiai su valstybe ir visuomene šalyje

Spalio 25 d. VDU mokslinių tyrimų klasteris „Bažnyčios santykiai su valstybe ir visuomene Lietuvoje“ organizuoja tradicinę kasmetinę tarpdalykinę mokslinę konferenciją „Bažnyčios ir visuomenės santykiai Lietuvoje VII“, kuri šiemet skiriama Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti.

UNESCO konferencijoje VDU – apie 300 ekspertų iš viso pasaulio

Spalio 24-25 dienomis pirmą kartą Baltijos ir Šiaurės šalyse vyks didžiausia  UNESCO konferencija – svarbiausias Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitės renginys. Konferencija VDU suburs daugiau nei 300 dalyvių – žurnalistų ir ekspertų iš UNESCO, Europos Komisijos, „Twitter“ ir kitų aukščiausio lygio institucijų, organizacijų ir universitetų, kurie aptars žiniasklaidos laisvę, manipuliavimą rinkėjais, virtualų saugumą, dezinformaciją, dirbtinį intelektą, e. valdymą ir kitus klausimus.

Bertos Tilmantaitės nuotr.

Susitikimas su „Pelkių paviljono“ kuratoriais N. ir G. Urbonais

Prestižinėje Venecijos architektūros bienalėje, Lietuvos paviljone šiemet veikia unikalus projektas – eksperimentinė laboratorija „Pelkių mokykla“, kur ne tik atvežta 15 tonų tikros lietuviškos pelkės, bet ir vyksta diskusijos tarp daugiau nei 100 pasaulio architektų, menininkų, mokslininkų. Jau pirmadienį Kaune įvyks pokalbis ir paskaita, kurioje apie šį projektą pasakos jo autoriai, Masačusetso technologijos instituto (MIT, JAV) tyrėjai Nomeda ir Gediminas Urbonai.

VDU mokslininkai su partneriais laimėjo „Horizon 2020“ finansavimą

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) tyrėjai su kolegomis iš Nyderlandų, Ispanijos, Italijos ir Slovėnijos ieškos sprendimų, kaip palaikyti ekologišką miestų aplinką. Jie laimėjo Europos Komisijos programos „Horizon 2020“ finansavimą. Penkiuose miestuose – Kaune, Barselonoje, Liublianoje, Lukoje ir Utrechte – bus vykdomi miestiečių ir mokslininkų projektai, kurie tyrinės miesto aplinką, gyventojų sveikatos problemas ir jų tarpusavio ryšį. Aplinkoje bus vertinama transporto oro tarša, triukšmas, medienos deginimo teršalai, miesto planavimas ir mobilumas.

Visos naujienos

Įvykiai

Visi įvykiai