Mokslas

Naujienos

„Routledge“ išleistoje knygoje – doc. dr. R. Baločkaitės straipsnis

VDU Regionistikos katedros docentės dr. Rasos Baločkaitės straipsnis „Buržuazija kaip vidinis Orientas sovietinėje lietuvių literatūroje“ buvo įtrauktas į knygą „Coloniality, Nationality, Modernity. A Postcolonial View on Baltic Cultures under Soviet Rule“, kurią šiemet išleido britų leidykla „Routledge“.

R. Zontovičius: jei idėja gera, Silicio slėnis tave ras

„Vien tik gera idėja yra mažai verta – yra populiarus posakis Silicio slėnyje, kad už 5 dolerius ir idėją gali gauti tik „Starbucks“ kavos puodelį. Vertybė yra ne idėja, o įdirbis ir rezultatai. Reikia mokėti prisitaikyti, keisti savo idėją, siūlyti žmonėms ir žiūrėti, ar jiems tinka. Todėl labai gerai, kad Lietuvoje atsiranda startuolių inkubatoriai – erdvės pradedančioms įmonėms, inovacijų bazės, kur įvairios komandos kviečiamos burtis“, – sako Romanas Zontovičius, rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ partneris, mentorius, dirbantis pradedančių įmonių Mekoje – Silicio slėnyje, JAV.

VDU mokslininkai atliko migracijos priežasčių tyrimą

VDU mokslininkų grupė išsamiai ištyrė vieną opiausių Lietuvos problemų – migraciją, jos priežastis ir galimus būdus sugrąžinti emigrantus atgal į gimtinę. Vyriausybės kanceliarijos ir Užsienio reikalų ministerijos užsakymu atliktas tyrimas yra pristatomas jau šiandien, birželio 21 d., nuo 9 val., MKIC Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (Saulėtekio al. 5, Vilnius), kur vyksta Lietuvos demografijos forumas „Ar vėl tapsime 3 milijonų šalimi?“.

Konferencijoje – Lietuvos ir Lenkijos istorija, politika, kultūra

Birželio 20-21 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius) vyks tarptautinė konferencija „1918 metai Lietuvoje ir Lenkijoje iš dabartinės Vidurio-Rytų Europos perspektyvos: istorija, politika, kultūra“, skirta Lietuvos ir Lenkijos valstybių atkūrimo šimtmečiui.

Seksualinio priekabiavimo prevencija – mitas ar tikrovė?

Nors Lietuvoje su seksualiniu priekabiavimu susiduria beveik kas antra moteris, 2015 m. tyrimas parodė, kad vos 14 proc. gydytojų rezidentų, daugiausia moterų, sugebėjo teisingai identifikuoti savo patirtį, o skundų skaičius dėl šio reiškinio nekyla jau daug metų – seksualinis priekabiavimas iki šiol išlieka sunkiai atpažįstamu net ir tarp tų, kurie jį patiria.

Visos naujienos

Įvykiai

Visi įvykiai