Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkėms – LSKL sidabras

2204

Balandžio 15 d. Lietuvos studentų krepšinio lygos pirmos merginų grupės finalo rungtynes VDU komanda, po įtemptos ir permainingos kovos, rezultatu 64:74 pralaimėjo LKKA krepšininkėms ir užėmė garbingą antrąją vietą.

Paulius Bakanauskas, paulius.bakanauskas@fc.vdu.lt

Pirmąjį kėlinį geriau pradėjo VDU krepšininkės, pelniusios keturis taškus, be atsako ir sėkmingai laikė šį skirtumą visą kėlinį. Nors LKKA krepšininkės daugiausia tritaškiais vis apmažindavo skirtumą, VDU irgi atsakydavo taikliais metimais, per šį kėlinį surinkusi 13 taškų (rezultatyviausia buvo M. Solopova).

Antrąjį kėlinį VDU pradėjo spurtu 7:0, o M. Solopova privertė visus susirinkusius žiūrovus ploti pataikydama metimą iš beveik aštuonių metrų. Vėliau žaidimas susilygino, bet VDU toliau sėkmingai neprisileisdavo LKKA krepšininkių arčiau keturių taškų.  Po dviejų kėlinių švieslentė skelbė VDU komandos pranašumą 37:33. Šiame kėlinyje vėlgi labiausiai išsiskyrė M. Solopova, pelniusi 9 taškus.

Trečiąjį kėlinį pradėjo LKKA merginos, pelnydamos penkis taškus iš eilės ir pirmą kartą per visas rungtynes persvėrė rezultatą savo naudai  37:38. Tai privertė  VDU komandai imti minutės pertraukėlę. Po jos mūsų universiteto krepšininkės išlygino rezultatą ir vėl persvėrė savo naudai. Nors VDU komandai buvo pavykę atsiplėšti aštuonių taškų skirtumu, LKKA ir toliau įrodinėjo, kad finale kovos tik dėl pergalės ir skirtumą sumažino iki vieno taško. Kėlinys pasibaigė 53:50, o kėlinyje tradiciškai išsiskyrė M. Solopova, pelniusi 9 taškus.

Ketvirtasis kėlinys ir toliau žadėjo įtemptą kovą, nes LKKA iš pradžių išlygino rezultatą, o vėliau ir persvėrė savo naudai 53:56. Nors VDU ir prisivydavo, LKKA kaskart atsakydama sėkmingomis atakomis laikė persvarą savo rankose.  Sėkminga LKKA gynyba sustabdė M. Solopovą, kuri per šį kėlinį pelnė tris taškus. Likus žaisti pusantros minutės, LKKA jau buvo įgijusi dešimties taškų. Kaip paaiškėjo, šis skirtumas buvo lemiamas.

Rungtynėse labiausiai išsiskyrė VDU krepšininkė M. Solopova, pelniusi net 34 taškus. Primename, kad pusfinalyje VDU eliminavo Klaipėdos universiteto krepšininkes rezultatu 86:78.

Kviečiame žiūrėti A. Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.