VDU vyks 7-12 klasių moksleivių konferencija

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademija kviečia 7-12 klasių moksleivius dalyvauti konferencijoje „Mokomės kartu: nuo Antikos iki dirbtinio intelekto“.

Lapkričio 24 d., penktadienį, 10 val. konferencija vyks VDU Švietimo akademijoje Vilniuje (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius).
Gruodžio 14 d., ketvirtadienį, 10 val. konferencija vyks VDU Švietimo akademijoje Kaune (K. Donelaičio g. 52, Kaune).

Konferencija skirta 7–12 klasių moksleiviams. Konferencijos tikslas – sukurti sąlygas aukštą motyvaciją turinčių mokinių gabumams ir kūrybiškumui atsiskleisti STEAM, filosofijos, etikos, lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbų, istorijos ir geografijos, teatro, šokio, muzikos srityse; ugdyti/stiprinti mokinių dalykines ir bendrąsias kompetencijas gilinantis į socialines, kultūrines ir pilietines problemas, skatinti kaupti patirtį rengiant ir pristatant projektines veiklas, tiriamuosius bei kūrybinius darbus, pranešimus savo interesų srityje, patirti tyrinėjimo ir atradimo džiaugsmą akademinėje aplinkoje.

Vilniuje konferencijoje įvadinį pranešimą skaitys  tinklaraštininkas,  nuomonės formuotojas, Paulius Mykolaitis, visiems geriau žinomas kaip Paul de Miko.

Kaune konferenciją ir atidarys kviestinis svečias (informuosime vėliau).

Kviečiame moksleivius registruotis kaip pranešėjams arba dalyviams. Pranešėjai gali parengti pristatymus, projektus, pranešimus, kurie bus sugrupuoti į sekcijas:

• Socialinių mokslų (geografija ir istorija);
  • STEAM (matematika, biologija, chemija, technologijos, fizika, informacinės technologijos);
  • Lietuvių kalbos ir literatūros;
  • Užsienio kalbų (anglų, prancūzų, vokiečių, ispanų ir kt.; moksleiviai gali rengti pranešimus užsienio kalba);
  • Menų (dailės, muzikos. Dailės – vizualinė raiška ir kompozicija (nupiešto paveikslo ar darbų portfolio pristatymas. Muzika – muzikiniai gebėjimai (grojimas instrumentu/dainavimas); Šokis – pasirinkto šokio žanro kūrybinės kompozicijos atlikimas. Trukmė – 2-4 min.)
  • Filosofijos ir etikos;
  • Dalyvauti teatro dirbtuvėse. (Profesionalus ir akademinis VDU teatras kviečia moksleivius iš arčiau susipažinti pirmuoju profesionaliu universiteto teatru Lietuvoje. Renginio metu dalyviai galės iš arčiau susipažinti su teatro struktūra. Kaune
  • Mąstymo laboratorija (ikimokyklinė, pradinio, specialioji pedagoginė).

Parengto pranešimo pristatymui skiriama 10 minučių. Kūrybinės užduoties atlikimui skiriama 2-4 minutės. Konferencijos sekcijų grupės nariai – edukologijos krypties doktorantai, dėstytojai bei ugdymo krypties studentai.

Registracija iki lapkričio 19 d., jei norite dalyvausite Vilniuje. Iki gruodžio 10 d., jei dalyvausite Kaune.

Konferencijos uždaviniai:

• Stiprinti mokinių projektinio, tiriamojo, kūrybinio darbo rengimo kompetencijas;
  • Ugdyti/stiprinti mokinių dalykines ir bendrąsias kompetencijas;
  • Ugdyti mokinių humanistines vertybes, sąmoningumą, atsakomybę už savo veiksmus, formuoti aplinkai palankaus elgesio įgūdžius;
  • Formuoti mokinių praktinės/tiriamosios veiklos, kūrybiškumo, mokslinio mąstymo, duomenų analizės ir gautų rezultatų pateikimo įgūdžius;
  • Ugdyti mokinių gebėjimus raiškiai kalbėti, sklandžiai dėstyti mintis, kūrybiškai mąstyti;
  • Padėti mokiniams sėkmingai pasirengti ateities karjerai;
  • Stiprinti ryšius su socialiniais partneriais.

Moksleiviams ir jų mokytojams bus išduoti sertifikatai.

Informuojame, kad renginyje gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.