VDU surengs Romo Sakadolskio žurnalistikos forumą

Rugsėjo 16 d. simbolinėje vietoje – Vilniaus televizijos bokšte – vyks Vytauto Didžiojo universiteto organizuojamas Romo Sakadolskio žurnalistikos forumas. Ši diskusijų platforma sujungs Lietuvos ir užsienio žurnalistikos profesionalus, medijų tyrėjus bei būsimuosius žurnalistus.

Forumo tikslas – aptarti žurnalistikos žanrus, žurnalisto darbo ir akiračio kokybę. Jis turėtų tapti tradicine proga siaurame rate pasikalbėti žurnalistams profesionalams ir tyrėjams. Pirmąjį Romo Sakadolskio žurnalistikos forumą sudarys pranešimų ir diskusijų ciklas, skirtas aptarti keletą svarbių šiuolaikinės žurnalistikos problemų. Atskira forumo dalis bus skirta tiriamajai žurnalistikai. Apie ją diskutuos ir pranešimus skaitys Birutė Davidonytė, Dovydas Pancerovas, Jurga Tvaskienė ir Donatas Puslys.

Kita forumo dalis bus skirta žurnalistikai, kaip kasdienybės dramos pasakotojai ir kūrėjai, žurnalistikos santykiams su visuomene ir valstybe. Pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus Leif Lonsmann – buvęs Danijos visuomeninio radijo vadovas, „15 min“ vyr. redaktorius Vaidotas Beniušis, monografijos „Žiniasklaidos politika Lietuvoje“ autorius Deimantas Jastramskis, DELFI gynybos temų ekspertas Valdas Saldžiūnas, socialinių žurnalistinių projektų kūrėjas Artūras Morozovas, nepriklausomas Rusijos žurnalistas Romanas Dobrachotovas, TV3 žurnalistė Jolanta Svirnelytė, „Verslo žinių“ vyr. redaktorius Rolandas Barysas.

Atskira diskusija bus skirta universiteto ir žurnalistikos santykiams. Diskusiją moderuos Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Auksė Balčytienė, o trijų Lietuvos universitetų atstovai aptars akademinės minties įtaką šiuolaikiniams žurnalistikos profesionalams ir studentams. Diskutuos filosofas Paulius Gritėnas, žurnalistas Virgis Valentinavičius, prof. Audronė Nugaraitė.

Forumą užbaigs Romo Sakadolskio vardo žurnalistikos apdovanojimai. Jie bus skirti už išskirtinę fakto, nuomonės, pramogos ir tiriamąja žurnalistiką, tuo siekiant pabrėžti atskirus žurnalistikos žanrus ir jų svarbą visuomenei.

Vytauto Didžiojo universitetas su besidominčia bendruomene pasidalins Romo Sakadolskio žurnalistikos forumo pranešimų vaizdo įrašais.