VDU Psichologijos klinikoje – konsultacijos ir mokymai

VDU Psichologijos klinika plečia savo veiklą – šis Socialinių mokslų fakulteto padalinys šiais metais rengs įvairias psichologines konsultacijas, mokymus, mokslinius tyrimus – čia lankytis kviečiami moksleiviai, mokytojai, studentai, įmonių darbuotojai, vadovai, psichologai ir t. t.

Klinikos vadovė dr. Loreta Zajančkauskaitė-Staskevičienė pažymėjo, kad padalinio veikla orientuota ne tik į universitetą, bet ir į visos Lietuvos visuomenę. „Manome, kad Psichologijos klinikoje turi „susitikti“ tai, kas universitete svarbiausia: mokslas, praktika ir mokymasis. Taikydami mokslo žinias praktikoje, siekiame teikti kokybiškas paslaugas universiteto, Kauno bei visos Lietuvos bendruomenei, iš šios patirties mokytis ir ugdyti naują psichologų kartą“, – sakė klinikos vadovė.

VDU Psichologijos klinika palaiko ir plečia ryšius su įvairiomis ugdymo, sveikatos priežiūros, verslo organizacijomis: darbuotojai pastebi, kad jose aiškiai matomas psichologijos žinių taikymo poreikis. Planuojant veiklas, klinikoje numatytos svarbiausios strateginės kryptys – psichologinis konsultavimas (studentams, organizacijoms, visuomenei), mokymai (mokiniams, jų tėvams, mokytojams, organizacijų vadovams, darbuotojams ir t. t.) ir moksliniai tyrimai.

Nuolat tobulinamos, tarptautinių ekspertų puikiai įvertintos studijų programos – mokyklinės, organizacinės ir sveikatos psichologijos magistro bei psichologijos bakalauro programa – leidžia klinikai pasitikėti savo resursais, siūlyti aukšto lygio žinias ir paslaugas ne tik studentams. Tuo tarpu studentams ir ateityje planuojama siūlyti nemokamas individualias psichologo konsultacijas bei anoniminį konsultavimą internetu.

Ypatingas dėmesys klinikoje skiriamas moksleiviams. „Matome, kad verta organizuoti daugiau renginių mokiniams – jaučiame didelį jų susidomėjimą tiek psichologijos mokslu, tiek VDU“, – atkreipė dėmesį dr. L. Zajančkauskaitė-Staskevičienė. Jos teigimu, klinikoje planuojamos konsultacijos mokiniams renkantis profesiją, įvairios paskaitos, jau tradicija tampančios mokslinės konferencijos, į kurias mokiniai atvažiuoja iš visos Lietuvos.

Į klinikos veiklas įsitraukia vis daugiau Bendrosios ir Teorinės psichologijos katedrų darbuotojų – klinikos atstovai džiaugiasi kolegų pasiryžimu dalintis žiniomis ir praktiniais įgūdžiais. Pasak klinikos vadovės, pasiteisino ir bendrų renginių organizavimas drauge su socialiniais partneriais – tai padeda geriau atsižvelgti į tikslinės grupės poreikius.

Tikimasi, kad kolegų psichologų iniciatyvos ir Socialinių mokslų fakulteto administracijos palaikymas padės VDU Psichologijos klinikai ženkliai prisidėti prie psichologijos žinių sklaidos visuomenėje ir universiteto bendruomenėje.