VDU profesoriams: nominacijos už žmogaus teisių pažangą

513

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu ir Norvegijos Karalystės ambasada rengia Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus 2016, kurių metu bus apdovanoti lygybės ir įvairovės srityje pasižymėję asmenys, organizacijos, jų idėjos, projektai, iniciatyvos, poelgiai, veiksmai.

Šiemet pristatomos devynios apdovanojimų nominacijos. Dviejose kategorijose nominuoti ir Vytauto Didžiojo universiteto profesoriai:

Edgūnas Račius – Religijų įvairovės apdovanojimas, kuris skiriamas asmeniui, organizacijai, idėjai ar projektui, kuris prisidėjo prie religijos laisvės principo įtvirtinimo ir sklaidos bei religijų įvairovės pažinimo ir priėmimo skatinimo Lietuvoje. Prof. E. Račius nominuotas už pastangas įveikti stereotipinį visuomenės mąstymą apie šiuolaikinį islamą ir jo išpažinėjus. Už viešus pasisakymus ir komentarus, skatinančius nestereotipinį požiūrį į kitaminčius ir kitatikius, jų kultūrą ir politiką. 2016 m. parengė studiją „Musulmonai ir jų islamai“.

Artūras Tereškinas –Lyčių lygybės apdovanojimas, kuris skiriamas už nestereotipinio požiūrio į moteris ir vyrus sklaidą ir įtvirtinimą visuomenėje. Prof. A. Tereškinas nominuotas už vyriškumo studijų ir mokslinių tyrimų plėtrą, visuomenės nuomonės apie šiuolaikinį vyriškumą keitimą.

Kviečiame balsuoti ir palaikyti VDU profesorius, kurie savo darbais 2016 metais l prisidėjo prie žmogaus teisių pažangos Lietuvoje.

Nugalėtojai bus apdovanoti kovo 29 dieną iškilmingos ceremonijos metu Valdovų rūmuose Vilniuje. Renginį tiesiogiai transliuos LRT Kultūros kanalu.

Balsavimas vyksta iki internetu kovo 27 d. 23:59 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.