VDU pradedami vykdyti nauji moksliniai projektai

94

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo finansavimą vykdyti naujus mokslinius projektus: „Augalinių baltymų valorizavimas į aukštos biologinės vertės žaliavas tvaresnio žemės ūkio koncepcijai“ (projekto kodas: 10-038-T-0027) ir „Aukštos pridėtinės vertės žaliavų identifikavimas ir perspektyvos pienininkystės ūkių tvarumo didinimui ir plėtrai“ (projekto kodas: 10-038-T-0002).

Projektu „Augalinių baltymų valorizavimas į aukštos biologinės vertės žaliavas tvaresnio žemės ūkio koncepcijai“ (vadovas prof. dr. Saulius Mickevičius) bus sprendžiama problema, susijusi su Lietuvoje auginamų baltymingų augalų nepakankamai efektyviu panaudojimu maisto ir gyvulininkystės reikmėms. Projekto metu bus pritaikyti novatoriški biotechnologiniai sprendimai Lietuvoje auginamų žirnių, lęšių ir avinžirnių apdorojimui, siekiant suteikti jiems pridėtinę vertę.

Projekto metu bus atlikta kompleksinė analizė, vertinant ne tik pridėtinę sukurtų žaliavų vertę, bet ir jų saugą. Taip pat bus analizuojamos itin vertingų komponentų iš augalinės baltyminės žaliavos sintetinimo galimybės (pvz., neurotransmiterių: gama aminobutyrinės rūgšties ir feniletilamino).

Projekto tikslas: Pasirengti sėkmingam dalyvavimui Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos horizontas“ kvietimuose,  pritaikyti novatoriškus biotechnologinius sprendimus augalinių baltymų (Lietuvoje auginamų žirnių, lęšių ir avinžirnių) valorizavimui į aukštos biologinės vertės žaliavas tvaresnio žemės ūkio koncepcijai

Projekto vadovas: prof. dr. Saulius Mickevičius. Kiti komandos nariai: Vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Romas Ruibys ir mokslo darbuotoja dr. Marina Sidorenko

Projekto trukmė: 2024-04 – 2024-09

Projekto vertė: 15 000 eur

ES finansavmas: 15 000 eur

Tuo metu projektu „Aukštos pridėtinės vertės žaliavų identifikavimas ir perspektyvos pienininkystės ūkių tvarumo didinimui ir plėtrai“ (vadovas dr. Romas Ruibys) ketinama spręsti problemą, susijusią su pasirengimu dalyvauti Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos “Europos horizontas” kvietimuose, apimančiuose didesnės pridėtinės vertės produktų gavybą žemės ūkio sektoriuje.

Projekto metu bus sukurta vertinga duomenų bazė, apie galvijų priešpienio proteominių ir lipidominių profilių komponentų sudėtį. Sukurta duomenų bazė sudarytų prielaidas reikšmingai šios srities plėtrai tarptautiniu lygmeniu, įsijungiant į tarptautinius mokslininkų konsorciumus. Praktiniu aspektu, būtų identifikuota išskirtinė niša efektyvesniam šios vertingos žaliavos panaudojimui didesnės pridėtinės vertės produktų gamybai.

Projektu siekiama pasirengti sėkmingam dalyvavimui Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos horizontas” kvietimuose, sukuriant vertingą duomenų bazę, apie galvijų priešpienio proteominių ir lipidominių profilių komponentų sudėtį Lietuvos ūkiuose.

Projekto vadovas: vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Romas Ruibys. Kiti komandos nariai: prof. dr. Saulius Mickevičius ir mokslo darbuotoja dr. Marina Sidorenko.

Projekto trukmė: 2024-02 – 2024-07

Projekto vertė: 15 000 eur

ES finansavmas: 15 000 eur

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus