VDU pirmą kartą surengs Jungtinių Tautų simuliaciją

Gegužės 22 d., 15 val., VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) Jungtinių Tautų studentų klubas surengs pirmąjį „JT modelį“ – tikrovišką Jungtinių Tautų organo, šiuo atveju Generalinės Asamblėjos, susitikimo simuliaciją. Dalyviai kviečiami registruotis socialiniame tinkle „Facebook“.

Renginio metu studentai turės atstovauti JT ambasadoriams, diskutuoti ir bandyti sugalvoti sprendimus konfliktams, kurie bus pateikti simuliacijoje. „JT modeliu“ siekiama dalyvius išmokyti bendradarbiauti, priimti nutarimus ir pagerinti savo viešojo kalbėjimo gebėjimus, vadovavimo ir problemų sprendimo įgūdžius.

Priklausomai nuo pasirinktos šalies, dalyviai bus priskirti komitetams. Renginyje bus imituojami 4 iš 6 Jungtinių Tautų komitetų:

• Pirmasis komitetas (Nusiginklavimo ir tarptautinio saugumo) yra susijęs su nusiginklavimo ir tarptautinio saugumo reikalais
  • Antrajame komitete (Ekonomikos ir finansų) sprendžiami ekonominiai klausimai
  • Trečiasis komitetas (Socialinis, humanitarinis ir kultūrinis) nagrinėja socialines ir humanitarines problemas
  • Šeštajame komitete (Teisės komitetas) dirbama su tarptautiniais teisiniais klausimais

Komitetuose bus aptartos šios temos:

1. Irano branduolinis susitarimas (1-asis komitetas)
  2. Ekonominė krizė Graikijoje ir PIIGS šalys (2-asis k.)
  3. Kaip kovoti su ISIS ir kitomis džihado grupėmis (1-asis k.)
  4. Kaip kovoti su nelegalia imigracija į Pietų Europą ir imigrantų mirtimis (3-asis k.)
  5. Palestina ir Izraelis (6-asis k.)
  6. Krizė Ukrainoje (1-asis k.)
  7. Sirijos pabėgėlių krizė (3-asis k.)

Dalyviai galės išsirinkti savo atstovaujamą šalį iš organizatorių pateikto sąrašo. Platesnė informacija apie komitetus ir temas bus pateikta dalyviams asmeniškai.

Dalyviams draudžiama atstovauti savo gimtajai šaliai – taip jie skatinami įdėti pastangas tyrinėjant savo pasirinktos valstybės interesus įvairiose srityse. Studentai prašomi ištirti pasirinktą šalį ir parengti trumpą dokumentą, kuriame būtų išsakyta jų pozicija (angl. position paper) komitetų nagrinėjamais klausimais. Simuliacijos dalyviams bus suteikta papildoma medžiaga apie jų pasirinktą temą. Organizatoriai pabrėžia, kad kuo geriau informuoti bus studentai, tuo geresnė bus jų diskusija renginyje.

Jungtinių Tautų studentų klubo atstovų teigimu, „JT modelio“ dalyvių tikslas – būti deramai apsirengus, deramai elgtis, deramai atstovauti savo šaliai (o ne sau), elgtis kaip diplomatams ir problemų sprendėjams, rasti bendrą sutarimą bei priimti nutarimus.

„Tai puiki galimybė išmokti vertingų įgūdžių, kurie leis tapti geresniais oratoriais, diplomatais ir problemų sprendėjais. Nepraleiskite progos dalyvauti – tokį renginį labai naudinga paminėti savo gyvenimo aprašyme“, – tvirtina organizatoriai.

Registruotis galima socialiniame tinkle „Facebook“ pasirenkant valstybę, kuriai bus atstovaujama (vieną valstybę reprezentuoti gali ne daugiau kaip 3 žmonės – bet savo gimtosios šalies pasirinkti negalima).

Daugiau informacijos apie JT Modelį

Kas vyksta „Model UN“ susitikimo metu?
„Model UN“ procedūra
Apie pasiūlymų teikimą