VDU nuo šiol – dar daugiau mokslinį aktyvumą skatinančių iniciatyvų

Vytauto Didžiojo universitete, siekiant aukščiausios mokslo ir tyrimų kokybės, norint paskatinti mokslininkų aktyvumą, sudaryti jiems sąlygas dirbti palankioje, kūrybiškoje aplinkoje, kasmet įvertinami aktyviausi dėstytojai bei mokslo darbuotojai. Šiais metais penkiems VDU mokslininkams, per pastaruosius kelerius metus ženkliai viršijusiems mokslinės produkcijos bei mokslinės veiklos rodiklius, paskirtos didžiausios metinės atlyginimo priemokos.

„Universitete diegiama ir nuolat tobulinama dėstytojų bei mokslo darbuotojų vertinimo ir skatinimo sistema mums leidžia už aktyviausiai vykdomą mokslinę, metodinę ir organizacinę veiklą įvertinti mūsų mokslininkus bei tyrėjus papildomomis mokslingumo priemokomis. Kiekvienais metais tarp jų būna ir keletas tokių, kurie lyderiauja savo publikacijų gausa, paskelbtais moksliniais rezultatais konferencijose, dalyvavimu tarptautiniuose projektuose bei kita veikla. Jų pasiekimais džiaugiamės bei didžiuojamės“, – sakė VDU mokslo prorektorius prof. Juozas Augutis.

Savo moksline veikla už 2006–2009 metus universitete aktyviausi yra Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Socialinės ir politinės katedros vedėjas profesorius Gintautas Mažeikis, Gamtos mokslų fakulteto Aplinkotyros katedros profesorė Vida Stravinskienė, Socialinių mokslų fakulteto Edukologijos katedros profesorė Vaiva Zuzevičiūtė, Bendrosios psichologijos katedros docentas Visvaldas Legkauskas ir Humanitarinių mokslų fakulteto Etnologijos ir folkloristikos katedros docentė Rasa Račiūnaitė-Paužuolienė.

Pasak VDU mokslo prorektoriaus, artimiausiu metu universiteto mokslinės veiklos skatinimo srityje bus pristatyta ir naujų iniciatyvų.

„Šių metų pradžioje pirmą kartą universitete organizavome VDU Aktyviausių doktorantų ir jaunųjų mokslininkų konkursą, kuriame vienkartines stipendijas gavo 13 doktorantų bei 4 jau disertacijas apgynusios jaunosios mokslininkės. Šiemet planuojame skelbti ir daugiau įvairių konkursų, kurie kvies visus universiteto dėstytojus bei mokslo darbuotojus teikti paraiškas gauti VDU mokslo fondo lėšų reikšmingų mokslinių monografijų leidybai, dalyvavimui tarptautinėse konferencijose ir kitoms veikloms“, – sakė J. Augutis.

***
Informaciją apie mokslo (meno) veiklą universitete teikia Mokslo tarnyba, administruojanti meno ir mokslo doktorantūros studijas, koordinuojanti mokslo ir tyrimų klasterių veiklą, tarpininkaujanti ir palaikanti universiteto ryšius su įvairiomis tarptautinėmis bei nacionalinėmis mokslo ir tyrimų institucijomis, fondais bei partneriais, užtikrinanti informacijos sklaidą apie universiteto mokslo (meno) veiklos rezultatus, atliekamus tyrimus, mokslininkų bei tyrėjų pasiekimus, supažindinanti universiteto dėstytojus ir mokslo darbuotojus su aktualiausiomis šios srities naujovėmis Lietuvoje ir pasaulyje. Daugiau informacijos – VDU.lt skiltyje „Mokslas“.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *