VDU lankysis socialinės politikos ekspertas iš JAV

Rugsėjo 29 d., pirmadienį, 16 val., VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks socialinės politikos eksperto dr. Paulo Drauso (Mičigano-Dearborno universitetas, JAV) vieša paskaita „Challenges to Sustainable Urban Development in USA: the Case of Detroit“.

Paskaitoje bus ištirtas XX a. Amerikos urbanistinės, industrinės ir apgyvendinimo politikos palikimas bei jo sąsajos su šiandienos miesto ir priemiesčių problemomis – skurdu, nedarbu, nusikalstamumu ir narkomanija. Dabartinės pastangos atstatyti ir „naujai įsivaizduoti“ (angl. re-imagine) Detroito miestą privalo atsižvelgti į praeities strategijos palikimą ir pažeistą kraštovaizdį.

Dr. Paulas Drausas yra socialinės politikos ekspertas, dirbantis Mičigano-Dearborno universiteto Elgsenos mokslų departamente (Department of Behavioral Sciences, University of Michigan-Dearborn). 1992–2000 m. Dr. P. Drausas dirbo visuomenės sveikatos priežiūros srityje, kovoje su tuberkulioze. Daktaro laipsnį įgijo Čikagos Loyola universitete 2001 m. Remdamasis disertacijos rezultatais, 2004 m. jis išleido knygą „Consumed in the City: Observing Tuberculosis at Century‘s End“.

Dr. P. Drausas yra paskelbęs straipsnių apie sveikatą, elgesį ir socialinius kontekstus, susijusius su piktnaudžiavimu narkotinėmis medžiagomis Ohajo kaimo vietovėse, heroino vartotojų bei buvusių sekso darbuotojų socialiniais tinklais, kasdieniais įpročiais ir užsidirbimo strategijomis Detroite. Naujausi jo tyrimai yra skirti santykiui tarp apylinkės kraštovaizdžio pasikeitimų ir atstumtų (angl. marginalized) gyventojų Detroite.

Renginio skelbimas (anglų k.)