VDU kvietė į labdaros koncertą Japonijai paremti (papildyta 04.01)

Kovo 29 d., antradienį, 18 val. VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) vyko labdaros koncertas, kurio metu buvo renkamos aukos Japonijos žmonėms paremti. Susirinkusieji neliko abejingi daug paramos Lietuvai suteikusiai Japonijai.

Indrė Sekevičienė, i.sekeviciene@vkt.vdu.lt

Labdaros koncerte dalyvavusi Japonijos ambasadorė Lietuvos Respublikai Jos Ekscelencija Miyoko Akashi išreiškė dėkingumą už Lietuvos norą paremti, solidarumą šiuo sudėtingu metu. „Gavome daug laiškų, kuriuose žmonės teigė norintys padėti. Prie Ambasados durų radome gėlių, žvakių, origamių. Esu be galo dėkinga už šio renginio organizavimą ir kvietimą jame dalyvauti“, – teigė Jos Ekscelencija Miyoko Akashi. Kalbėdama apie Tekančios saulės šalį sukrėtusią nelaimę, Japonijos ambasadorė pabrėžė solidarumo, vienybės  svarbą. „Japonijos gyventojai yra kantrūs, tikintys ir vieningi. Net ir nukentėjusieji padeda, kuo tik gali silpnesniems“, – teigė M. Akashi.

„Mūsų širdys yra kartu su Japonija. Tragiški įvykiai tęsiasi, aukų skaičius didėja. Tūkstančiai prarado artimuosius, namus, vaikai neturi pastogės. Šiandien yra ta diena, kai mes galime ištiesti pagalbos ranką. Rengiamas labdaros koncertas – yra mažiausia, ką galime padaryti“, – teigė VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka, dėkodamas visiems susirinkusiesiems ir įvairiais būdais prisidedančiais prie gražios solidarumo akcijos.

Anot  VDU Azijos studijų centro vadovo Aurelijaus Zyko, Kauno, Vytauto Didžiojo universiteto ryšys su Japonija yra ypač glaudus. „Japonija yra viena iš Azijos šalių, kurios mes, lietuviai, ekonominiais pasiekimais ir išsaugotomis tradicijomis visada ypatingai žavėjomės, jautėme šiai šaliai dvasinį artumą. Tarpukariu Kaune gyveno žymus japonų diplomatas Č. Sugihara, o visuomenės veikėjas S.Kairys (vėliau VDU profesorius) XX a. pradžioje parašė pirmąsias lietuviškas knygeles apie Japoniją. Ne paslaptis, kad ir po Nepriklausomybės atkurtame universitete Azijos studijos prasidėjo nuo susidomėjimo būtent šia šalimi. Japonija visada buvo Lietuvos draugė. Ji viena pirmųjų pripažino mūsų Nepriklausomybę, rėmė mus sunkiu metu. Tuo skaudesnė mūsų bendruomenei yra ši didžiulė Japoniją ištikusi nelaimė", – teigė A. Zykas.

Vytauto Didžiojo universitete vykusiame labdaros koncerte skambėjo VDU Muzijos akademijos studentų atliekami kūriniai: Stasio Šimkaus kūrinys ,,Kur bakūžė samanota“ (atliko Liudas Mikalauskas (bosas), akomponavo Virginija Unguraitytė (fortepijonas)), Juozo Tallat -Kelpšos ,,Už aukštųjų kalnelių“ (atliko Liudas Mikalauskas (bosas), akomponavo Virginija Unguraitytė (fortepijonas)), Moriso Ravelio ,,Undinė“ iš fortepijoninio ciklo „Nakties vaiduokliai“ (atliko Motiejus Bazaras (fortepijonas), Modesto Musorgskio „Lopšinė“ (atliko Liudas Mikalauskas (bosas), akomponavo Virginija Unguraitytė (fortepijonas), Sergėjaus Rachmaninovo Etiudas-paveikslas op. 39, nr. 6 (atliko Motiejus Bazaras (fortepijonas)), W. A. Mocarto Divertismentas Nr.3 (atliko VDU Muzikos akademijos styginių instrumentų orkestras, vadovas Robertas Bliškevičius).

Labdaros koncerte buvo paaukota virš 3000 Lt. Surinktos aukos pervestos į Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos sąskaitą. Apie gerumo akciją ir dalyvavimą joje labdaros koncerto svečiams ilgai primins VDU japonistikos klubo „Hashi“ narių lankstyti bei dovanojami origamiai. Susirinkusiesiems buvo dalijami ir žurnalo „IQ. The Economist“, aktyviai remiančio katastrofos nuniokotą Japoniją, balandžio numeriai.

Renginį organizavo Vytauto Didžiojo universitetas, Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“, VDU Azijos studijų centras, Didžiosios Aulos muzikos draugija.

1962 m. Japonijoje įkurta labdaros organizacija „Nippon Foundation“ praėjusiais metais padovanojo Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekai daugiau kaip 100 šalies kultūrą, mokslą, meną reprezentuojančių leidinių anglų kalba. Kovo mėn. 11 d. Japoniją sukrėtus žemės drebėjimui ir praūžus cunamiui, ši organizacija prašo finansinės pagalbos nelaimės ištiktam regionui rekonstruoti ir nukentėjusiems žmonėms paremti. Daugiau informacijos kviečiame skaityti čia.

Kviečiame žiūrėti Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą ir Luko Motiejūno (lukas.motiejunas@fc.vdu.lt) videoreportažą