VDU kviečia pasimatyti parodoje „Karjera & Studijos Lietuvoje“

Kovo 28–29 d. moksleiviai kviečiami apsilankyti Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje parodoje „Karjera & Studijos Lietuvoje”, kurioje moksleiviai turės galimybę susitikti su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atstovais ir pasikalbėti, kaip tinkamai pasirinkti studijas, kodėl verta rinktis nemokamas gretutines studijas VDU ir kuo studijos, grindžiamos artes liberales principais, yra pranašesnės.

VDU atstovus bus galima sutikti net 3-ose zonose: pagrindiniame stende Akademinėje erdvėje, Karjeros bei Renginių erdvėse.

Akademinėje erdvėje prie pagrindinio VDU stendo lauks universiteto atstovai, pasirengę atsakyti ir pakonsultuoti moksleivius aktualiausiais klausimais: nuo studijų programų, stojamųjų egzaminų, priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarkos pristatymo iki konkursinio balo skaičiavimo bei konsultacijų, kaip įstoti į pasirinktą specialybę.

Karjeros erdvėje VDU atstovai itin lauks tų, kurie domisi įvairiausiais eksperimentais arba svajoja išbandyti juos patys. Čia bus galima susitikti su VDU Akademinio jaunimo mokslinės draugijos „Modusas“ nariais, kurie pakvies į gamtos mokslų mugę. Joje apsilankiusieji ne tik išvys Lietuvoje gyvenančius egzotinius gyvūnus, tačiau ir galės atlikti cheminius eksperimentus, patyrinėti ląsteles. Drąsiausieji turės galimybę rankose laikyti ugnį.

VDU Socialinių mokslų fakulteto atstovai pristatys kognityvinių funkcijų lavinimo programą virtualioje realybėje. Moksleiviai susipažins su virtualios realybės pritaikymu psichologijoje ir galės išbandyti savo atminties galimybes, atliekant užduotis virtualios realybės aplinkoje. Virtuali realybė taip pat gali būti naudojama atsipalaidavimo įgūdžiams lavinti, todėl bus galima pasinaudoti proga ir mokytis sąmoningo atsipalaidavimo (angl. mindfulness).

VDU suteiks galimybę moksleiviams įdomiai ir prasmingai praleisti laiką žaidžiant tarptautinio projekto metu sukurtą mokomąjį stalo žaidimą „GAMLEC“ (angl. gaming for mutual learning in elderly care), kuris leidžia paprastai, žaismingai ir tvariai įgyti žinių apie vyresnio amžiaus žmonių, kuriems reikalinga priežiūra ar globa, gyvenimo kokybę.

Mugės lankytojus pasinerti į virtualių laboratorijų realybę kvies ir VDU STEAM didaktikos centras. Čia kiekvienas gali išbandyti skirtingų disciplinų integraciją, tyrinėjant virtualias laboratorijas ir interaktyvias eksperimentų veiklas. Ši erdvė yra skirta tiek mokiniams, tiek suaugusiems, siekiantiems patirti mokymąsi naujai, naudojant pažangiausias technologijas ir įtraukiančią virtualią realybę.

Pranešimai Renginių erdvėse

Kovo 28 d., ketvirtadienį, 11:00-11:30, 5.2 salėje pranešimą „3 dalykai, pakeitę mūsų pasaulį – apie nestandartinį mąstymą, kūrybiškumą ir pasirinkimus“ skaitys VDU Švietimo akademijos kanclerio pavaduotojas Mindaugas Nefas.

Kovo 29 d., penktadienį, 11:00-11:30, 5.1 salėje VDU diplomatijos ir tarptautinių santykių programos absolventas, Mokomojo dalyko pedagogikos: šokio ir teatro pedagogikos dėstytojas, šiuolaikinio šokio atlikėjas, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas, pedagogas Marius Pinigis pristatys pranešimą „Nuo diplomuoto politologo iki šokėjo. Kaip atrasti ir išnaudoti kūrybiškumą mokykloje?“.

Kovo 29 d., 12:00-12:30 val., 5.2 salėje pranešimą „Nuo mokytojo iki komiko – kelias link svajonių profesijos“ skaitys VDU absolventas, komikas ir tikybos mokytojas Justinas Visickas.

Daugiau informacijos apie renginį

Informuojame, kad renginyje gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.