VDU krepšininkai jau 19-tą kartą tampa LSKL čempionais

Balandžio 29 dieną Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai triumfavo 2023–2024 metų Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate. Trenerio Arūno Juknevičiaus auklėtiniai didžiajame LSKL finale rezultatu 106:86 (30:14, 19:17, 34:20, 23:35) nugalėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkų komandą ir devynioliktą kartą į viršų kėlė šios lygos nugalėtojų taurę.

Daugkartiniai LSKL ir Europos studentų krepšinio čempionai visus reikalus išsprendė jau pirmajame kėlinyje, kai trūktelėjo į priekį 30:14. Po šio šalto dušo KTU studentams buvo sudėtinga atsitiesti ir intrigos atkurti nebepavyko.

VDU iškovojo 19-ąjį LSKL čempionų titulą, o šįkart pirmu ryškumu žibėjo jaunasis žalgirietis Danielius Lavrinovičius. Jis per 21,5 minutės pelnė 22 taškus (7/7 dvit., 1/9 trit., 5/6 baud.), sugriebė 10 ir perėmė 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 6 pražangas, po kartą suklydo ir pažeidė taisykles bei surinko 32 naudingumo balus. Sportininko žaidimas neliko neįvertintas – Danielius Lavrinovičius pripažintas LSKL finalo MVP.

VDU gretose taip pat išsiskyrė Titas Januševičius, per 27 minutes surinkęs 22 taškus (6/10 dvit., 3/5 trit., 1/1 baud., 7 rez. perd., 23 naud. bal.), 16 taškų (9 atk. kam.) pridėjęs Gabrielius Čelka ir 15 taškų pelnęs Augustinas Mikštas.

„Per savo trenerio karjerą Lietuvos studentų krepšinio lygoje neturėjau lengvesnio finalo – buvau ramus, įtampos išvengiau. Smagu, kad devintus metus iš eilės tapome LSKL čempionais, o per visą istoriją tai jau 19-asis LSKL čempionų titulas. Jei kitąmet viskas sėkmingai susiklostys, bus dvi sukaktys – 20-asis titulas ir dešimtasis iš eilės“, – kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

Jis teigė, kad vasarą VDU krepšininkų laukia rimtas iššūkis – liepos mėnesio viduryje tiek 5×5, tiek 3×3 komandos dalyvaus Europos universitetų žaidynėse Vengrijoje.

„Tikslas – patys aukščiausi rezultatai. Pripratome prie aukso, tad kitos medalių spalvos jau nebetenkina“, – šyptelėjo A. Juknevičius.

LSKL nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vydas Gedvilas, LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas ir Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) prezidentė Indrė Čelkienė.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *