VDU Gamtos mokslų fakultete lankėsi LR Žemės ūkio viceministras

Kovo 19 d. Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų fakultete (VDU GMF) lankėsi Lietuvos Respublikos Žemės ūkio viceministras Vytautas Abukauskas, tvarios žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento Maisto pramonės ir kooperacijos skyriaus vedėja Jolita Martutaitytė bei šio skyriaus patarėja Aurika Banienė.

Svečiai susitiko su VDU Gamtos mokslų fakulteto dekanu prof. dr. Sauliumi Mickevičiumi, prodekanu dr. Karoliu Gedvilu ir VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro (KTPC) vadovu Edvinu Samiu.

Vizito metu apžiūrėta naujai įrengta Adityvios gamybos technologijų laboratorija, kurioje buvo pristatytas biologinio spausdinimo sistemos galimybių panaudojimas siekiant sukurti inovatyvius – alternatyvius baltyminius maisto produktus ar jų sudedamąsias dalis. Panaudojant biologinio spausdinimo sistemą atsiveria galimybės vystyti novatoriškus maisto produktus tiek augalinės, tiek gyvūninės kilmės alternatyvių baltymų grupių pagrindu. Viena iš galimybių yra kurti ląstelių karkasus iš augalinės kilmės baltymų ir ant jo užsodinti/spausdinti gyvūninės kilmės ląsteles ar specifines suspensijas, taip sukuriant novatorišką maisto produktą.

Svečiai iš Žemės ūkio ministerijos taip pat domėjosi biotechnologijos krypties studijomis Gamtos mokslų fakultete.