VDU EVF paminėta Pasaulinė pinigų savaitė

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Ekonomikos ir vadybos fakultetas (EVF) kartu su VDU „Investavimo klubu“ kovo 20 d. organizavo renginį „Investicijos ir mokesčiai“, kuris skirtas Pasaulinei pinigų savaitei paminėti. Renginyje dalyvavo ir su studentais savo patirtimi dalinosi Lietuvos banko Bankininkystės tarnybos Investicijų valdymo departamento Prekybos skyriaus vadovė Rasa Platūkienė, „EY Lietuva”, Mokesčių paslaugų skyriaus vyr. darbo grupės vadovė Raimonda Gaižauskienė bei „Synergy Finance“ fondų valdytojas dr. Lukas Macijauskas.

Renginio metu studentai sužinojo apie investicijų portfelio taisykles, limitus, rinkos įtaką, veiksnius skatinančius mokėti bei vengti mokesčių mokėjimo ir diskutavo apie investicijų mega tendencijas.

Renginį organizavo VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dėstytojos docentė dr. Asta Gaigalienė ir lektorė dr. Gintarė Leckė.

Anot doc. dr. Astos Gaigalienės, norint, kad universitete įgytos žinios taptų realiais veiksmais, kartais reikia tiesiog padrąsinimo, paraginimo ir pasidalinimo patirtimi apie savo nesėkmes ir sėkmes. „Investavimas dažnai suvokiamas, kaip itin sudėtingas procesas, kuriam reikia atsakingai ruoštis, sukaupti didelę pinigų sumą, džiugu, jog renginio metu bent dalį šių mitų pavyko paneigti“, – renginio metu kalbėjo viena iš jo organizatorių.

Tuo metu dr. G. Leckė džiaugėsi, jog renginio metu studentai ne tik susipažino su techniniais investavimo aspektais, tačiau suprato, kad ir jų jausmai, tokie kaip baimė ar godumas, gali turėti svarbų vaidmenį investavimo procese.

Šių metų Pasaulinės pinigų savaitės šūkis buvo „Apsaugok savo pinigus – užsitikrink ateitį“.