VDU džiaugsmingai sutiko naujus mokslo metus (FOTO)

Nors šiemet VDU mokslo metus pradėjo anksčiau, tikroji jų pradžios šventė universiteto studentų, dėstytojų ir darbuotojų laukė rugsėjo 1 dieną, šeštadienį. Pagausėjusi VDU bendruomenė naujuosius mokslo metus sutiko kaip visuomet džiaugsmingai.

Rugsėjo 1-osios renginius pradėjo šventiniai fakultetų susitikimai su pirmakursiais. Čia naujųjų VDU studentų laukė sveikinimai, nauji draugai ir kitos staigmenos. Vėliau visi VDU bendruomenės nariai  buvo laukiami prie Vytauto Didžiojo paminklo, kur universitetą pasveikino Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, o tuomet visi kartu linksmai įsiamžino tradicinėje bendroje nuotraukoje nuo Kauno miesto savivaldybės stogo.

Po tradicinės iškilmingos eisenos su Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas“, 14 val. Vienybės aikštėje prasidėjo iškilminga Mokslo metų pradžios šventė. Čia pirmakursiai prisiekė būti ištikimi universitetui, išgirdo VDU rektoriaus ir garbingų svečių sveikinimus: šiltus žodžius studentams išsakė JE Lietuvos Respublikos Prezidentas (VDU Tarybos pirmininkas) Valdas Adamkus, LR Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, LR Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, JE Ukrainos ambasadoriaus p. Valerii Zhovtenko patarėjas p.  Sergii Popyk. Vėliau visi susirinkusieji ragavo didelį šventinį VDU Rugsėjo 1-osios tortą.

Tuo šventiniai renginiai, skirti mokslo metų pradžiai, nesibaigė: rugsėjo 3 d., pirmadienį, 12 val. Santakos parke, prie Palaimintojo Jono Pauliaus II paminklo vyko Šv. Mišios, kuriose dalyvavo visų Kauno universitetų bendruomenės.

Šiemet studentai Vytauto Didžiojo universitete šurmuliuoja dar nuo rugpjūčio 27 dienos. Tuomet prasidėjo jau tradicija tapę „Įvado į studijas VDU“ renginiai, kurių metu pirmakursiams ne tik buvo pristatyta studijų programa, dalykai bei dėstytojai, bet ir vyko kino seansai, koncertai, intriguojantys neformalūs pokalbiai, susitikimai su žinomais žmonėmis ir daug kitų įdomybių, kuriose buvo laukiami ir vyresni VDU studentai.

Turininga įvadinė savaitė taip pat laukė ir užsienio studentų. Jiems specialią programą paruošė VDU Tarptautinių ryšių tarnyba, tarptautinė studentų organizacija ESN VMU ir mentoriai. Rugpjūčio 27 – rugsėjo 2 d. vykusiuose renginiuose užsienio studentai buvo kviečiami susipažinti su Artes liberales universiteto erdvėmis ir Kauno miestu, dalyvauti smagiame orientaciniame žaidime. Humanitarinių mokslų fakultetas ir Užsienio kalbų institutas supažindino iš svetur atvykusius studentus su galimybėmis mokytis lietuvių ir kitų užsienio kalbų. Savo įspūdžiais universitete dalinosi Teisės fakulteto prodekanas prof. Charles Szymanski bei magistrantūros 2 kurso studentė Gabrielle Kempton iš JAV. Apie Lietuvą ir lietuvius užsienio studentams pasakojo prof. Rūstis Kamuntavičius.

Studentai, į VDU suvažiavę ne tik iš įvairių Lietuvos kampelių, bet ir daugelio užsienio valstybių, smagiai susipažino „VDU radijo“ organizuotame susipažinimo vakarėlyje, džiugiai pasitiko Rugsėjo 1-osios šventę, o dabar skuba atversti naują, intriguojanti savo gyvenimo puslapį universitete.

Sėkmingų jums mokslo metų!

Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą ir Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) bei Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

Daugiau nuotraukų iš rugsėjo 1-osios šventės galima rasti VDU „Facebook“ puslapyje.