VDU Azijos savaitėje – apie egzotiškas kultūras, kalbas ir kovos menus

Kovo 5-9 dienomis Kaunas trumpam virs egzotiškų Rytų Azijos kultūrų centru. Čia vyks Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Azijos savaitė, organizuojama jau ketvirtus metus iš eilės. Renginiai vyks VDU ir kitose viešose erdvėse.

„Prieš ketverius metus prasidėjusi VDU Azijos savaitė kilo kaip studentų iniciatyva, prie kurios organizavimo noriai prisidėjo ir mūsų centras, – teigia Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas. – Labai džiaugiuosi, kad jis jau tapo tradicija. Kasmet matyti, kaip renginys auga, pritraukdamas vis naujus draugus, pasiūlydamas naujas galimybes. Nepaisant to, kad renginyje pristatome labai skirtingas, o kartais ir susipriešinusias, šalis, man smagu, kad jos draugiškai gali susitikti čia, Kaune. Taip vystome taikos idėją“.

VDU Azijos savaitė yra penkių dienų trukmės renginių ciklas, skirtas supažindinti Lietuvos visuomenę su Rytų Azijos šalimis (Japonija, Kinija ir Korėja), populiariai ir patraukliai perteikiant kultūros, kalbų, kovos menų ypatybes, pristatant virtuvę bei kitas įvairenybes. Į festivalio atidarymą atvyks trijų šalių ambasadoriai.

Pirmoji VDU Azijos savaitės diena – tai žodžio diena. Jos metu skambės trys skirtingos Azijos kalbos, o studentai varžysis savo sugebėjimais reikšti mintis egzotiškais žodžiais. Antradienį, skonių dieną, bus galima pagaminti ir paragauti trijų šalių patiekalų. Trečiadienį, judesio dieną, bus siūloma pasitreniruoti groti japoniškais būgnais, stebėti kovos menų pasirodymus.

Ketvirtadienis, patirčių diena, bus spalvingiausias, nes tą dieną bus pristatomi puošnūs korėjietiški šokiai, vyks kultūrų mugė, būgnų koncertas, veiks Azijos blusų turgus. Azijos savaitės renginių ciklą užbaigs idėjų diena, vyksianti penktadienį, kovo 9 d. Tos dienos rytmetį bus organizuojamos kūrybinės dirbtuvės su partneriais iš verslo sektoriaus, o pavakarę bus siūloma praleisti varžantis proto kovų turnyre.

Šių metų naujiena – kino vakarai, kurių metu bus pristatomi keturi skirtingi Azijos šalių filmai.

„Kiekvienų metų Azijos savaitės renginių simboliai skirtingi. Šiais metais juo pasirinkome drakoniukus, kurie yra plačiai šiuose kraštuose paplitusi mitologinė būtybė, nešanti laimę, dovanojanti lietų ir derlingumą“, – teigė Azijos studijų centro vyresnioji koordinatorė Vaida Tumosaitė, atsakinga už festivalio įgyvendinimą.

Renginį organizuoja VDU Azijos studijų centras, japonistikos klubas „Hashi“, kinų kalbos ir kultūros klubas „Wu wei“ bei korėjiečių kultūros klubas „Hallyu“. Prie renginio prisideda Japonijos ambasada Lietuvoje, Korėjos Respublikos ambasada Lenkijoje, Kinijos Liaudies Respublikos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasada Japonijoje, Korėjos kultūros centras Varšuvoje, Korėjos bendruomenė Vilniuje, „Global Japan Office“ Kaune, Taivano centras ir kiti.

Daugiau informacijos teikia:

• Aurelijus Zykas