VDU atstovai dalyvavo Europos aljansų susitikime Versalyje

Birželio 30 d., Versalio mieste, Prancūzijoje, vyko Europos universitetų susitikimas („Campus of European Universities“), kuriame dalyvavo VDU rektorius prof. dr. Juozas Augutis ir kiti „Transform4Europe“ Europos universiteto atstovai. Šis aukščiausio lygio renginys sukvietė apie 600 dalyvių iš keturiasdešimt vieno Europos universiteto bei užbaigė Prancūzijos pirmininkavimo ES Tarybai renginių ciklą.

Renginio programa prasidėjo diskusijomis tarp politikų, universitetų aljansų ir Europos Komisijos atstovų. Praktiniuose seminaruose dalyviai diskutavo apie bendrus iššūkius, partnerysčių plėtojimą, studentų įtraukimą ir kitus aukštojo mokslo puoselėjimui svarbius klausimus.

Informaciniuose stenduose kiekvienas Europos aljansas, tarp jų ir „Transform4Europe“, turėjo galimybę pristatyti savo veiklas ir dalintis gerosiomis praktikomis su kitais renginio dalyviais.

Vytauto Didžiojo Universiteto (VDU) rektorius prof. Juozas Augutis prisiminė, kaip prasidėjo Europos universitetų aljansų istorija. „Prieš keletą metų Europos universitetų aljansų įkūrimo idėja kilo iš Prancūzijos prezidento E. Makrono iniciatyvos“, – pasakojo rektorius. „Nenuostabu, jog Prancūzijos prezidentavimo Europos komisijai metu, ji ėmėsi lyderystės organizuoti visų aljansų susitikimą Paryžiuje. Susitikimo tikslas yra įvertinti, kaip vystosi Europos aljansai, kokių iššūkių jiems kyla, kokios vertybės universitetuose yra svarbiausios“.

VDU rektorius džiaugiasi, jog aljansai užtikrintai įgauna pasitikėjimą ir iš aukštesnių institucijų. „Labai smagu, kad tiek iš Europos komisijos atstovų, tiek iš Prancūzijos švietimo ministrės, universitetų asociacijų ir visų aljanso atstovų skambėjo tikėjimas, kad aljansų vaidmuo labai svarbus, formuojant Europos ateities piliečius ir ugdant Europos sąjungos vertybes“, – mintimis dalinosi  VDU rektorius prof. J. Augutis.

VDU kartu su dar šešiais Europos universitetais priklauso „Transform4Europe” Europos universitetų aljansui. Šia iniciatyva siekiama transformuoti ir palaipsniui integruoti „Transform4Europe“ universitetus į vieną tvarų europinį aljansą: su bendra valdymo struktūra, ją palaikančiomis sistemomis bei centralizuotai teikiamomis paslaugomis. Tarp svarbiausių „Transform4Europe” tikslų – jungtinės studijų programos, taip pat verslumo, daugiakalbystės bei nuolatinio studentų ir darbuotojų mobilumo skatinimas, sukurta Europos žinių ir inovacijų ekosistema.

Daugiau informacijos apie „Transform4Europe“

The content of this publication represents the views of the author only and is his/her sole responsibility. The European Commission and the Agency do not accept any responsibility for use that may be made of the information it contains.