VDU AJMD „Modusas“ kviečia į diskusiją apie moteris moksle

Balandžio 12 d., penktadienį, 16 val. VDU AJMD „Modusas“ kartu su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Gamtos mokslų fakultetu kviečia dalyvauti įkvepiančioje diskusijoje „Moterys moksle: iššūkiai ir galimybės“. Šiame renginyje susipažinsite su dinamišku mokslo pasauliu ir nepaprastomis moterimis, kurios griauna stereotipus ir yra pavyzdys, rodantis, kiek daug gali pasiekti moterys mokslo ir verslo srityje!

Išklausykite įkvepiančių pranešėjų, kurios pasidalins savo asmeninėmis istorijomis, laimėjimais ir iššūkiais mokslo bei verslo srityse.

Dalyvaukite diskusijoje, skatinančioje susimąstyti tokiomis temomis kaip lyčių lygybė, darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra bei pasirinkimas studijuoti STEM srityje.

Atraskite naujas galimybes, kuriomis gali pasinaudoti mokslo karjeros siekiančios moterys.

Data: 2024-04-12

Laikas: 16.00 val. (registracija – 15.30 val.)

Vieta: VDU Gamtos mokslų fakultetas (Universiteto g. 10-165 aud., Akademija, Kauno raj.)

Renginys nemokamas.

Renginio metu jūsų lauks diskusija trimis pagrindinėmis temomis:

1️. Mokslininkės. Renginio pranešėjos pasidalins savo asmeninėmis patirtimis, pergalėmis ir iššūkiais, kylančiais dirbant mokslo srityje. Tikime, kad šios moterys savo istorijomis įkvėps ir suteiks Jums naujų idėjų – ne tik kaip įveikti kliūtis, bet ir pasiekti revoliucinius atradimus.

Diskusijos dalyvaus:

• Prof. dr. Julija Kiršienė, Mokslo prorektorė, Vytauto Didžiojo universitetas
  • Doc. dr. Vilma Bijeikienė, Komunikacijos prorektorė, Vytauto Didžiojo universitetas
  • Doc. dr. Inga Adomonytė, Direktorė, Asociacija ,,Slėnis Nemunas”
  • Doc. dr. Viktorija Vaštakaitė-Kairienė, Lietuvos mokslų akademijos (LMA) Jaunosios akademijos vicepirmininkė, pirmoji Europos jaunosios akademijos narė iš Lietuvos
  • Doc. dr. Aida Adomavičienė, Agronomijos fakulteto dekanė, Vytauto Didžiojo universitetas
  • Dr. Rūta Palepšienė, vyresnioji mokslininkė, biotechnologijų startuolis „Genomika“
  • Dr. Rūta Sutulienė, vyresnioji mokslo darbuotoja, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras
  • Prof. dr. Jana Radzijevskaja, biologijos katedros vadovė, vyriausioji mokslo darbuotoja, VDU Gamtos ir technologinių mokslų tyrimų institutas
  • Doc. dr. Jūratė Žaltauskaitė, vyresnioji mokslo darbuotoja, VDU Gamtos ir technologinių mokslų tyrimų institutas
  • Dr. Raminta Rodaitė, vyresnioji mokslo darbuotoja, Lietuvos Energetikos Institutas

2️. Verslo atstovės. Renginio pranešėjos aptars mokslo ir verslo sankirtą bei iššūkius, kuriant startuolių įmones STEM srityje. Diskutuosime apie betarpiško bendradarbiavimo svarbą tarp verslo ir mokslo sričių bei iš to kylančias galimybes.

Diskusijoje dalyvaus:

Dr. Daiva Staradumskytė, kapiliarinės elektroforezės vertės srauto vadovė, „Thermo Fisher Scientific Baltics“

Eglė Čapkauskė, eksperimentinės plėtros (MTEP) ir kokybės užtikrinimo skyrių vadovė, „Cosmoway“

Giedrė Mockienė, žmonių ir kultūros vadovė, „Nando“

Meda Šermukšnė, įkūrėja ir vadovė, nevyriausybinė organizacija „Gyvi gali“

3️. Švietimo atstovės ir studentės. Renginio pranešėjos diskutuos, kaip svarbu skatinti jaunų merginų susidomėjimą STEM sritimi. Diskutuosime apie strategijas, kaip paskatinti ir paremti naująją mokslininkių, inžinierių ir inovatorių kartą, kuri dar tik pradeda savo karjeros kelią mokslo srityje.

Diskusijoje dalyvaus:

• Prof. dr. Lina Kaminskienė, Švietimo Akademijos kanclerė, Vytauto Didžiojo universitetas
  • Doc. dr. Judita Žukauskienė, didaktikos centro vadovė, Vytauto Didžiojo universitetas
  • Dovilė Kaminskė, direktorė, Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnazija
  • Neringa Barauskaitė-Šarkinienė, Biologijos doktorantūros studentė, Vytauto Didžiojo universitetas
  • Martyna Buklytė, AJMD „Modusas“ prezidentė, Aplinkotyros ir aplinkos apsaugos bakalauro studentė, Vytauto Didžiojo universitetas
  • Gabrielė Ilgūnaitė, Maisto mokslo bakalauro studentė, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas

Renginys yra viena iš Erasmus KA2+ programos projekto FEMSTEM veiklų.

„Moterų dalyvavimo STEM srityse skaitinimas, siekiant patenkinti pramonės 4.0 poreikius – FEMSTEM” (2023-1-ES01-KA220-HED-000155347)

Projekto koordinatorius: Baskų krašto universitetas (Ispanija)

Projekto partneriai:

Vytauto Didžiojo universitetas (Lietuva)

Association Valencia Inno Hub (Ispanija)

Kipro universitetas (University of Cyprus) (Kipras)

NVO RESET (Kipras)

Tesalio universitetas (University of Thessaly) (Graikija)

NVO Stimmuli (Graikija)

Informuojame, kad renginyje gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *