Vasarą šalia Laisvės alėjos atgims VDU akademinis kiemelis (FOTO)

VDU bendruomenė Kauno kultūriniam, akademiniam gyvenimui bei turiningam laisvalaikiui dovanoja dar vieną gražią iniciatyvą. 2010 m. vasarą naujam gyvenimui atgims ir jaukia bendravimo, dienos bei vakarinių kultūrinių reginių erdve taps miesto širdyje, šalia Laisvės alėjos, esantis VDU akademinis kiemelis.

"Prieš keliolika metų buvęs išpuoselėta miesto vieta, kurioje tryško fontanas, kiemelis tarp VDU centrinių rūmų  ir buvusio „Merkurijaus“ paskutiniuoju metu buvo pamirštas, o fontanas – išjungtas. Siekdami sugrąžinti šią vietą Kauno akademinei bendruomenei bei miesto visuomenei, ketiname jį sutvarkyti ir paversti šalia gyvuojančio „Menų centro“ įvykių zona", – sakė Universiteto sekretorė prof. Auksė Balčytienė.

Kaip teigia iniciatyvos autoriai, siekiant išsaugoti šios vietos pradinės paskirties atminimą, kiemelio interjere bus išlaikyta vandens tematika. Tikimasi, kad čia įkurdinus originalius meninius bei interjero dizaino sprendimus, buvusio fontano vietoje prasiverš Kauno kultūrinio gyvenimo srovės.

"Interjero sprendimuose tai atsispindės taip: vandens srovę pakeis iš įrengto apšvietimo trykštantys šviesos spinduliai, simbolizuojantys švietėjišką kiemelio misiją, o jaukias sėdėjimo vietas atstos išradingai panaudotos vonios, kviečiančios „išsimaudyti“ meno vandenyse. Erdvę virš laiptų, esančių fontano išorėje, planuojame panaudoti kaip nedidelių gyvo garso muzikinių bei meno, kultūros renginių, filmų peržiūrų, susitikimų vietą, atvirą visuomenei", – pasakojo VDU akademinio kiemelio interjero projekto autorė dizainerė Justė Balčiūnaitė.

Tam, kad būtų galima realizuoti šią kūrybinę iniciatyvą, universitetas labai laukia rėmėjų paramos – Kauno įmonių, galinčių prisidėti finansiškai arba menininkų sumanymui realizuoti reikalingomis interjero apdailos medžiagomis. Norintieji daugiau sužinoti apie VDU akademinio kiemelio projektą ir paremti šią iniciatyvą kviečiami kreiptis į Universiteto sekretorę prof. Auksę Balčytienę, tel. 8 37 228696, el. p. a.balcytiene@adm.vdu.lt