Universitete – Senato posėdis, skirtas VDU atkūrimo 30-mečiui

Balandžio 26 d., penktadienį, 14 val., VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas) vyks iškilmingas VDU Senato posėdis, skirtas universiteto atkūrimo 30-mečiui.

Renginio metu susirinkusiuosius pasveikins Senato pirmininkė doc. Vilma Bijeikienė ir rektorius prof. Juozas Augutis.

Mintis atkurti Kaune 1950 m. sovietų uždarytą Vytauto Didžiojo universitetą ir sugrąžinti tarpukariu jam duotą vardą kilo dar iki Lietuvos nepriklausomybės atstatymo. Sąjūdžio atmosferoje gimė siekis gaivinti ir modernizuoti tarpukario VDU idėjinę tradiciją, kuri skatino kurti Universitetą tokį, kuris griautų sovietmečiu susiformavusią aukštojo mokslo institucinę kultūrą, hierarchinį valdymą, bendravimo bei mentaliteto struktūras ir kartu atvertų kelią spartesniam vakarietiškos akademinės kultūros formavimuisi.

1989 m. balandį paskelbtas VDU Atkūrimo aktas buvo pirmas bendras Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių mokslininkų žingsnis, lėmęs ir tolesnį bendradarbiavimą plėtojant universiteto veiklas. 1990 m. gruodį priimtas VDU Statutas įteisino ne tik universiteto autonomiją ir akademinės laisvės principą, mokslo ir studijų vienovę, bet ir Lietuvai tuo metu naujas trijų pakopų studijas. Nuo pat atkūrimo pradžios Universitete itin rūpintasi stipriu užsienio kalbų ugdymu, šios tradicijos gyvos ligi šiol.

VDU tapo pirmąja  aukštąja mokykla Baltijos jūros šalių regione, kurios studijų sistemoje įsitvirtino artes liberales idėjos, atskleidžiančios asmeninę studento laisvę, puoselėjančios atsakomybę ne tik savarankiškai pasirenkant studijų dalykus, bet ir bendraujant studentams bei dėstytojams, rengiant ir įgyvendinant kūrybos ir kritinės minties palaikymo projektus.

Apie VDU atkūrimo 30-metį

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *