Teatro diskusijų klubas kviečia į praktinius seminarus

Šiais metais VDU Teatro diskusijų klubas organizuoja praktinių-kūrybinių seminarų ciklą „Pajusk teatrą!“, kurių metu visi besidomintys praktiniais teatro metodais turės puikią galimybę su jais susipažinti ir išbandyti praktiškai. Pirmasis seminaras, „Prisiminimas kaip kūrybinis procesas“, vyks kovo 13 d. 18.20 val. Teatro diskusijų klube (Vytauto pr. 72–106).

Biografija – seniausias rašytinio pasakojimo žanras, atsiradęs Antikoje, paplitęs viduramžiais šventųjų gyvenimo aprašymais, įsitvirtinęs Renesanso epochoje enciklopediniuose žodynuose. Žmogaus gyvenimo istorija nuo gimimo iki mirties yra biografijos objektas, o chronologinė seka formuoja pasakojimo struktūrą. Biografijos autorius operuoja realiais faktais, kurie gali būti sutraukti į glaustą informacinį pranešimą ir išplėtoti į asmenybės raidos, jos aplinkos bei laiko studiją.

„Kiekvienas galėtume atsiminti ir papasakoti tūkstančius įvairiausių istorijų iš savo gyvenimo. Svarbiausia, kad jos yra labai ypatingos, nes pačių išgyventos. O kaip pavadinti tokias istorijas, kurios prisiminimuose yra išlikusios tik kaip fragmentai, siluetai, epizodai: kvapas, rankų švelnumas, garsas, skardus juokas, skonis ir t.t.? O ką galime sukurti iš fragmentiškų epizodų iš mūsų gyvenimo? Praktinio seminaro metu dalyviai patys galės patirti, kaip jie gali kurti ir atkurti savas istorijas“, – renginį pristato organizatoriai.

Filosofė Jekaterina Lavrinec teigia, kad pastaraisiais metais polinkis fiksuoti ir tiražuoti savo patirtis yra bendra tendencija. Paplitus įvairioms techninėms priemonėms, leidžiančioms fiksuoti tikrovės fragmentus (fotoaparatai, kameros, telefonai ir kt.), užsiveda patirties reprezentavimo mechanizmas: nuolat produkuojamos istorijos apie save.

Registracija į praktinį seminarą kovo 13 d. vyksta iki kovo 12 d. 12 val. el paštu: silvijacizaite@gmail.com.

Vietų skaičius ribotas. Daugiau informacijos teikiama el. paštu: silvijacizaite@gmail.com.