Tarptautinėje konferencijoje – dėmesys daugiakalbio pasaulio ateičiai

Birželio 9-10 dienomis Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyks VI-oji tarptautinė mokslinė konferencija „Darnioji daugiakalbystė 2023“ (angl. Sustainable Multilingualism 2023). Konferencijoje susirinks pusantro šimto daugiakalbystės tyrėjų, mokslininkų ir studentų iš viso pasaulio.

„Darnioji daugiakalbystė 2023“ yra septintoji VDU Užsienio kalbų instituto ir Lietuvos kalbų pedagogų asociacija organizuojama tarptautinė mokslinė konferencija, suburianti kalbų politikos formuotojus, kalbų ir daugiakalbės kompetencijos tyrėjus, dėstytojus, studentus bei visus besidominčius daugiakalbystės klausimais pasidalinti savo patirtimi, įžvalgomis ir perspektyvomis. Dviejų dienų tarptautiniuose susitikimuose bus nagrinėjamos daugiakalbystės visuomenėje (kalbų politikos įgyvendinimo, kalbų išsaugojimo, kalbinių teisių užtikrinimo bei kt.), kalbų mokymo(-si) ir daugiakalbės bei tarpkultūrinės kompetencijos plėtojimo, daugiakalbystės ir profesinės praktikos, dėstytojo daugiakalbės kompetencijos tobulinimo bei šiuolaikinės lietuvių kalbos, kuri sudaro mūsų daugiakalbės kompetencijos pagrindą, tyrimų temos.

Plenariniai konferencijos pranešėjai, pasaulyje pripažinti mokslininkai, pristatys naujausius savo tyrimus apie kalbų mokymo(si) ir vertimo iššūkius bei daugiakalbio pasaulio ateitį. Šių metų konferencijos programoje – keturi plenariniai pranešimai, kuriuos skaitys:

• Enrica Piccardo – daugiakalbystės tyrimų centro vadovė iš Toronto universiteto (Kanada), Bendrųjų Europos kalbų metmenų (2020) ir Routledge daugiakalbio kalbų mokymo vadovo bendraautorė,
  • François Grin – Ženevos universiteto (Šveicarija) ekonomikos, kalbų ir mokymo observatorijos direktorius,
  • Maria Teresa Zanola – Europos kalbų tarybos (ELC/CEL) prezidentė, Milano Katalikiškojo Šv. Širdies universiteto (Italija) prancūzų kalbotyros profesorė, terminologijos ir kalbų politikos observatorijos direktorė,
  • Lietuvą atstovaus VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Viešosios komunikacijos katedros profesorė Auksė Balčytienė.

Pilna programa skelbiama konferencijos svetainėje. Konferencijos plenariniai pranešimai ir paralelinės pranešimų sesijos yra atviros VDU bendruomenei.

Informuojame, kad renginyje gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.