Studentai analizuos moderniojo teatro pradininko kūrybą

1773

VDU Teatrologijos katedros „Teatro klubas“ kviečia į antrąją paskaitų ciklo „Studentai apie teatrą“ paskaitą „A. Strindbergo dramaturgija šiuolaikiniame Lietuvos teatre“. Paskaita vyks balandžio 27 d., trečiadienį, Menų fakultete (Laisvės al. 53–502) 18 val.

Pagrindinė ciklo „Studentai apie teatrą“ idėja ir tikslas – pasidalinti teatro žiniomis su akademine ir miesto bendruomene. „Dažnai jaunieji menotyrininkai ir teatrologai atlieka puikius tyrimus ir sukaupia gausias žinias apie teatro istoriją, šiuolaikinio teatro procesus, analizuoja teatro fenomeną, aptaria menininkų portretus. Ir dažnai nutinka taip, jog šios žinios taip ir lieka „sudulkėti“ stalčiuose ir lentynose. Paskaitų ciklas „Studentai apie teatrą“ siekia paprasta, kasdiene kalba, be jokių akademinių vingrybių ir terminologijos pasidalinti savo žiniomis, paaiškinti, papasakoti, padiskutuoti“, – teigė „Teatro klubo“ koordinatorė dokt. Greta Klimavičiūtė-Minkštimienė.

Antrojoje ciklo paskaitoje Teatrologijos ir scenos menų vadybos magistrantė Deimantė Dementavičiūtė pristatys žymiausio XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios Švedijos rašytojo, laikomo moderniojo teatro pradininku, Augusto Strindbergo dramaturgijos esminius bruožus, kuo ši kūryba ypatinga ir aktuali. D. Dementavičiūtė supažindins su A. Strindbergo pjesių pastatymais Lietuvoje: kokios ir kada buvo pastatytos pjesės (nuo 1990 metų), kokie režisieriai jas statė, kuo buvo panašūs ir skyrėsi šie pastatymai.

Anot G. Klimavičiūtės-Minkštimienės, pirmoji ciklo paskaita pateisino lūkesčius – susirinko tiek jaunesnieji menotyros studentai, tiek ir studentai iš kitų universitetų. „Buvo įdomu tai, jog atėjo netgi vyresnio amžiaus žmonių. Taip pat mūsų nuostabai paskaitoje dalyvavo ir lėlių teatro režisūrą Maskvoje baigęs režisierius D. Armanavičius, kuris po paskaitos vykusią diskusiją apie lėlių teatro vietą šiuolaikiniame Lietuvos teatro kontekste bei jo problemas praturtino be galo įdomiomis įžvalgomis“, – pasakojo „Teatro klubo“ koordinatorė.

Kitose ciklo paskaitose žadama kalbėti apie moterų vaizdinius E. Nekrošiaus ir O. Koršunovo W. Shakespeare‘o pastatymuose, vyrų įvaizdžius G. Varno spektakliuose, šiuolaikinį šokį Lietuvoje, Beno Šarkos teatrą, kolektyvinę sovietmečio atmintį šiuolaikiniame Lietuvos teatre.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus