Skelbiamas vertimo konkursas bakalauro ir magistro studijų studentams

Spalio 19–lapkričio 12 d. Kaune vyks iškilaus vokiečiakalbio rašytojo Franzo Kafkos kūrybai ir biografijai skirta paroda „Franzas Kafka šiuolaikiniuose menuose“, kuri yra tarptautinio projekto „KafkART. Tarpmedialūs susitikimai“ dalis. Šia proga projekto organizatorė Vytauto Didžiojo universiteto Vokiečių ir prancūzų filologijos katedra skelbia vertimo konkursą  studentams.

Konkurso dalyviai kviečiami išversti F. Kafkos autobiografinį fragmentą „Jeder Mensch ist eigentümlich“, kuris priskiriamas prie svarbių autoriaus savivokos tekstų. Manoma, kad šį fragmentą F. Kafka parašė 1916–1923 metais. Organizatoriais prašo vertėjus nurodyti savo elektroninio pašto adresą, į kurį bus atsiųsta dalyvio anketa bei išverstinas tekstas. Visą tekstą galima paskaityti čia, o originalo kalba skaitomo įrašo paklausyti čia.

Organizatoriai ragina visus Lietuvos universitetų įvairių disciplinų studentus aktyviai dalyvauti konkurse. Tai puiki galimybė pasitikrinti užsienio ir gimtosios kalbos mokėjimą, patobulinti vertimo įgūdžius ir artimiau susipažinti su vokiečiakalbe literatūra. Visiems dalyviams bus įteikti pažymėjimai apie dalyvavimą konkurse, o geriausių vertimų autoriai bus apdovanoti prizais.

Organizatoriai vertimų lauks iki 2011 m. spalio 25 d. Vertimus ir dalyvių anketas siųsti el. paštu vertimai.kafkart@gmail.com.

Pirmosios vietos nugalėtojo laukia trijų mėnesių trukmės interaktyvūs, tutoriaus vadovaujami aukštesniosios pakopos vokiečių kalbos kursai DUO-online.
Antroji vieta. Dovanų kuponas vokiečių kalbos egzaminui TestDaF (vokiečių kalbos kaip užsienio kalbos testui) laikyti. Šio egzamino pažymėjimą pripažįsta visos Vokietijos aukštosios mokyklos.
Trečioji–ketvirtoji vietos. Vokiečių kalbos žodynai „Wahrig deutsches Wörterbuch“.
Penktoji–dešimtoji vietos. Konkurso atminimo dovanos.

Komisija: Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos pirmininkė Jurgita Mikutytė, vertėja Vilija Gerulaitienė, Sigita Barniškienė (VDU), Aurelija Mikolaitytė (VDU).

Daugiau informacijos rasite čia

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *