Rytų Azijos dieną – buvusios UNESCO ekspertės vizitas

Balandžio 30 d., 11 val., VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks kasmetinė Rytų Azijos diena – tradicinis renginys, skirtas rytietiškos kultūros gerbėjams ir visiems, besidomintiems šiuo regionu. Vienas svarbiausių akcentų šiemet – švietimo ekspertės iš Tailando vieša paskaita.

„Rytų Azijos dieną norime sutelkti Azijos studijų studentus ir absolventus, dėstytojus bei socialinius partnerius. Renginio metu dalyviai dalinsis patirtimi, potyriais bei lūkesčiais darbo rinkoje, verslo praktikų srityse“, – pasakojo vienas iš renginio organizatorių, VDU Azijos studijų centro darbuotojas Arvydas Kumpis.

Šiais metais Rytų Azijos diena daugiausia dėmesio skirs verslui  – todėl pirmoje renginio dalyje veiklas pristatys šių sričių darbuotojai: Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarptautinių ryšių skyriaus vadybininkė Ingrida Braziūnienė, UAB „Kimono“ direktorė Asta Kavaliauskaitė. Orientuojantis į atnaujinamas Rytų Azijos magistrantūros studijas, neliks užmiršta ir politikos sritis – Rytų Azijos taikos ir bendradarbiavimo iniciatyvas pristatys William Alberque, NATO Ginklų kontrolės ir koordinavimo skyriaus vadovas.

Antroji sesija bus orientuota į studentų praktinį pasiruošimą – bus vedamos gyvenimo aprašymo (CV) rengimo kūrybinės dirbtuvės, savo patirtimi dalinsis Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų studentai, kurie jau grįžo iš mainų programų tolimojo krašto universitetuose. Susirinkusieji taip pat galės padiskutuoti su absolventais ir pasisemti jų gerųjų patirčių.

Baigiamasis šių metų renginio akcentas – vieša dr. Namtip Akssornkool (Tailandas) paskaita. N. Akssornkool yra nepriklausoma raštingumo bei švietimo ekspertė, buvusi Raštingumo ir neformaliojo švietimo bei Pagrindinio išsilavinimo skyrių vadovė Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) būstinėje Paryžiuje.

Savo paskaitoje „Lietuva – Pietryčių Azija: plėtotina partnerystė?“ sociolingvistikos mokslų daktarė, pasaulinio lygio praktikė apžvelgs pagrindines Lietuvos ir savo gimtojo regiono ryšių kryptis, ypač ekonomikos ir tarpkultūrinio bendradarbiavimo srityse.

Renginio programa (gali keistis)

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *