Prezidento rinkimų diskusijoje Vilniuje – VDU ir VPAI ekspertai

Gegužės 12-ąją, sekmadienį, Lietuvoje vyks Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – šia proga jau trečią kartą diskusijai susiburs Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Vilniaus politikos analizės instituto (VPAI) ekspertai, kurie Vilniuje aptars ne tik rinkimų rezultatus, bet ir jų pasekmes tolesnei Lietuvos politinės sistemos raidai.

Pasak VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekano, politologo prof. Šarūno Liekio, galima sakyti, jog susiformavo tam tikra tradicija – ekspertai jau surengė du aptarimus, kurie vyko savivaldos rinkimų naktimis. Artėjant trečiajai diskusijai ir Prezidento rinkimams, ekspertai susibūrė į akademinį „Balzako klubą“.

„Lietuvos prezidento rinkimai ir du referendumai, įvyksiantys gegužės 12 dieną, yra įsitraukusios į šalies valdymą Lietuvos visuomenės šventė. Demokratijos funkcionavimui reikia aktyvių piliečių, kurie savo diskusijose, išreikštais interesais, dalyvavimu politikoje apibrėžia visuomeninius tikslus ir jų įgyvendinimą. Tik žmonėms dalyvaujant rinkimuose, o  vėliau ir politikos formavimo procese, demokratija tampa teisėta ir vadovaujančia visuomeniniams pasirinkimams jėga“, – tikina prof. Š. Liekis.

Vilniaus politikos analizės instituto direktorė Virginija Būdienė teigia, jog ši prezidentinė rinkimų kampanija buvo viena iš įdomiausių. „Intrigą kūrė vien jau tai, kad nebuvo vieno aiškaus lyderio, kurio pergalę būtų galima lengvai prognozuoti. Priešingai, turėjome ne vieną stiprų kandidatą, o kampanijoje netrūko ir agresyvoko spaudimo rinkėjams. Nors pagrindinė kova dėl patekimo į antrąjį turą vyksta tarp trijų visuomenės apklausose pirmaujančių kandidatų, tačiau ir kiti pretendentai nebuvo tik statistai. Kai kurie jų gali sumaišyti kortas lyderiams“, – sako VPAI vadovė.

Diskusijoje rinkimų naktį dalyvaus VDU ir VPAI ekspertai prof. Lauras Bielinis, Virginija Būdienė, prof. Artūras Grebliauskas, Algis Davidavičius, prof. Antanas Kulakauskas, prof. Algis Krupavičius, Marius Laurinavičius, prof. Gintautas Mažeikis, prof. Audronė Nugaraitė, Donatas Puslys, 15min.lt užsienio aktualijų žurnalistas Gintaras Radauskas, dr. Viktorija Rusinaitė, doc. Gintaras Šumskas ir doc. Rytis Zemkauskas. Moderatorius – Mindaugas Norkevičius.

LR Prezidento rinkimų stebėjimas ir aptarimas kartu su VDU ir VPAI ekspertais vyks gegužės 12 d., sekmadienį, nuo 20 val. iki 23 val. restorane „Balzac“ Vilniuje.