Prasidėjo nemokamos VDU konsultacijos abiturientams (PAPILDYTA)

Kovo 3 dieną prasidėjusios šeštadieninės konsultacijos sulaukė gausaus būrio moksleivių. Entuziastingai nusiteikę jaunuoliai rinkosi VDU, kur nuo 9 val. jiems prasidėjo įvadinė paskaita, supažindinanti su bendra konsultacijų tvarka ir Vytauto Didžiojo universitetu. Vėliau susirinkusieji lankėsi savo pasirinktose paskaitose.

VDU primena, jog moksleiviai gali rinktis  specialias lietuvių kalbos, matematikos, istorijos, anglų kalbos, biologijos, chemijos ir informacinių technologijų paskaitas, parengiamuosius kursus stojantiesiems į menų programas, diagnostinius anglų kalbos testus bei kitas paskaitas.

Registracija į kovo 24 dienos konsultacijas vykdoma internetu čia.

Konsultacijos abiturientams

Anot VDU Studijų marketingo tarnybos direktorės Justinos Šimkevičiūtės, brandos egzaminai yra labai svarbus ir atsakingas etapas gyvenime. „Mes siekiame jauniems žmonėms suteikti pasitikėjimo savo jėgomis, padėti jiems pasiruošti kuo geriau, pasiekti geriausių rezultatų ir tuo pačiu priartėti prie savo svajonių. Pastarųjų metų patirtis parodė, kad moksleiviams šios nemokamos konsultacijos yra tikrai naudingos. Tai patvirtina ir kiekvienais metais vis augantis konsultacijose dalyvaujančiųjų skaičius bei atvykstantys ne tik abiturientai, bet ir žinias norintys pagilinti 11-oje klasėje besimokantys moksleiviai“, – minėjo  J. Šimkevičiūtė.

Visas pasiruošimas egzaminams drauge su VDU truks šešias dienas: kovo 3, 10, 17, 24 ir balandžio 21, 28 dienomis. Kiekvieną dieną konsultacijos vyks VDU Centriniuose rūmuose (S. Daukanto g. 28) nuo 10 val. iki 17 val. Pirmąją konsultacijų dieną moksleiviai bus kviečiami į įvadinę paskaitą (nuo 9 iki 9.45 val.), kurios metu jie gaus pagrindinę informaciją apie konsultacijų organizavimą. Konsultacijų metu dalyviai taip pat turės galimybę atlikti standartizuotą anglų kalbos gebėjimų įvertinimo testą ir taip pasitikrinti savo žinias. Šiais metais konsultacijų ciklą pabaigs VDU profesorės Vilmos Žydžiūnaitės paskaita-seminaras „Kaip pasirinkti kokybiškas studijas“.

Bendrą konsultacijų programą rasite čia, o išsami kiekvienos dienos programa pateikta čia.

Kiekvienai konsultacijų dienai būtina registruotis atskirai. Registracija į kiekvienos dienos konsultacijas yra skelbiama likus dviem savaitėms iki konsultacijų pradžios ir baigiama dvi dienas prieš konsultacijas. Konsultacijose galės dalyvauti tik užsiregistravę ir patvirtinimą gavę moksleiviai. Vietų skaičius konsultacijose yra ribotas.

Parengiamieji kursai stojantiems į menų studijų programas

Kasmet konsultacijų metu Vytauto Didžiojo universitetas nustebina moksleivius naujienomis. Šiais metais prie tradicinių paskaitų prisijungs ir VDU Menų fakultetas su parengiamaisiais kursais stojantiesiems  į naujųjų medijų meno ir vaidybos studijų programas.

Parengiamųjų kursų programa stojantiesiems į naujųjų medijų meno programą suskirstyta į du blokus:  fotografiją ir kadruotę. Kiekvienam jų bus skiriama po tris dienas. Kursai vyks kovo 16, 30 d. (trečios konsultacijos laikas derinamas) bei balandžio 13, 20, 27 dienomis. Kontaktinis asmuo registracijai ir informacijai: l.penekaite@mf.vdu.lt.

Konsultacijas stojantiesiems į vaidybos studijų programą ves aktorė Goda Piktytė. Konsultacijos vyks šeštadieniais, 12–15 val., kovo 24 d., balandžio 21 d. ir gegužės 5 d., VDU galerijoje „101“ (Laisvės al. 53). Kontaktinis asmuo registracijai ir informacijai: a.slapikiene@mf.vdu.lt.

Pasak VDU Menų fakulteto prodekanės doc. dr. Linaros Dovydaitytės, stojant į menų programas, didžiąją dalį konkursinio balo sudaro stojamasis egzaminas, kurio metu tikrinami stojančiųjų praktiniai sugebėjimai. „Štai kodėl VDU Menų fakultetas nuo kovo vidurio kviečia apsilankyti nemokamuose paruošiamuosiuose kursuose, kurių metų moksleiviai ne tik sužinos apie stojamojo egzamino užduotis ir pasiruoš jas atlikti, bet ir susipažins su būsimais dėstytojais bei studijų aplinka“, – teigė L. Dovydaitytė.

Daugiametė VDU patirtis ir kasmetinės moksleivių apklausos leidžia vis labiau tobulėti ir geriau patenkinti moksleivių poreikius. „Konsultacijų metu bus akcentuojamos svarbiausios mokyklos programų temos, atkreipiamas dėmesys į labiausiai problemiškas užduotis.  Moksleiviai turės galimybę dėstytojams užduoti visus jiems rūpimus klausimus bei gauti atsakymus į juos. Taip pat tai – puiki proga susipažinti su universitetu ir dėstytojais iš arčiau, sužinoti visą aktualią informaciją apie rūpimas studijų programas bei gyvenimą universitete“, – privalumus vardino J. Šimkevičiūtė.

Šiais metais konsultacijos, padėsiančios pasiruošti egzaminams, vyks VDU Centriniuose rūmuose (Daukanto g. 28). Naujos auditorijos, kompetentingi, puikūs savo srities žinovai ir mokyklų programas išmanantys dėstytojai – visa tai moksleiviams leis jaustis  patogiai ir įgyti naudingų žinių.

Kviečiame žiūrėti Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.