Prasideda VDU Studentų parlamento rinkimai: tapk pokyčių dalimi!

Spalio 26 d. prasidėjo prašymų kandidatuoti į Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Studentų parlamentą teikimas. Studentai, norintys atstovauti savo fakultetui VDU Studentų parlamente, iki lapkričio 16 d. 23:59 elektroniniu paštu valdyba@vdusa.lt turi pateikti prašymą ir motyvacinį laišką.

VDU Studentų parlamentas yra aukščiausias Studentų atstovybės (SA) valdymo organas. Jo nariai priima, papildo ir keičia VDU SA įstatus, reglamentus ir procedūrines taisykles. Taip pat, parlamento nariai slaptu balsavimu renka ir atstatydina VDU SA prezidentą, svarsto bei tvirtina VDU SA veiklos ir finansinę ataskaitas. Studentų parlamento nariai yra atsakingi už VDU studentų problemų sprendimą ir atsakymą į iškilusius klausimus.

Studentų parlamentas prezidento teikimu tvirtina studentų atstovus į VDU Senatą, fakultetų tarybas, ginčų nagrinėjimo komisiją ir kitas VDU institucijas. Labai svarbu, jog visų išrinktų narių balsų dauguma Studentų parlamentas gali pareikalauti pakartotinai svarstyti universiteto savivaldos institucijų priimtus sprendimus studijų klausimais.

„Dalyvavimas Studentų parlamento veikloje yra ne tik geras būdas realizuoti save ir savo idėjas, bet ir tapti pokyčių dalimi, – teigia VDU SA Valdybos pirmininkė Greta Šmaižytė. – Turi galimybę iš arčiau pamatyti, kas vyksta universitete, kaip priimami sprendimai, diskutuoti ir atstovauti savo fakulteto studentams.“ Ji pabrėžia, kad drąsiai kandidatuoti gali ir pirmakursiai. Be to, nereikia būti VDU SA nariu, kad galėtum aktyviai įsitraukti į Studentų parlamento veiklą.

G. Šmaižytė pasakoja, kad dėl COVID-19 sukeltos situacijos šiek tiek keičiasi rinkimų tvarka: „Šiemet nereikės rinkti savo fakulteto studentų parašų. Užteks užpildyti prašymą ir laisva forma parašyti motyvacinį laišką.“ Anot Valdybos pirmininkės, pačių rinkimų tvarka nesikeis: rinkimai prasidės lapkričio 18 d. „Outlook“ platformoje ir vyks 48 val. Kiekvienas studentas turės vieną balsą už vieną kandidatą. Bakalauro ir magistro studijų pakopų bei vientisųjų studijų studentai turės teisę balsuoti tik už savo fakulteto atstovą. VDU Studentų parlamento rinkimuose išrinkti į VDU Studentų parlamento narius laikomi tie studentai, kurie yra surinkę daugiausiai balsų „Už“.

Kiekvienam fakultetui (pagal jame studijuojančiųjų skaičių) atstovaus atitinkamas parlamento narių skaičius: Ekonomikos ir vadybos fakultetas (EVF) – 6 atstovai; Gamtos mokslų fakultetas (GMF) – 4 atstovai; Humanitarinių mokslų fakultetas (HMF) – 7 atstovai; Informatikos fakultetas (IF) – 4 atstovai; Katalikų teologijos fakultetas (KTF) – 3 atstovai;  Menų fakultetas (MF) – 5 atstovai; Muzikos akademija (MA) – 3 atstovai; Teisės fakultetas (TF) – 4 atstovai; Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas (PMDF) – 6 atstovai; Socialinių mokslų fakultetas (SMF) – 6 atstovai; Švietimo akademija (ŠA) – 8 atstovai; Žemės ūkio akademija (ŽŪA) – 11 atstovų.

Studentai, norintys tapti Studentų parlamento nariais, iki lapkričio 16 d. 23:59 el. paštu valdyba@vdusa.lt kviečiami atsiųsti užpildytą prašymą ir laisva forma parašytą motyvacinį laišką.