Apskritojo stalo diskusijoje – apie VDU Globalios Lietuvos kontekste

Spalio 27 d., ketvirtadienį, 14 val. S. ir S. Lozoraičių muziejuje (K. Donelaičio g. 58) vyks apskritojo stalo diskusija „VDU – Globalios Lietuvos kontekste“.

Diskusijoje dalyvaus vienas ryškiausių jaunųjų lietuvių pianistų, VDU docentas, „The Juilliard School“ Niujorke absolventas Edvinas Minkštimas, HSBC banko Vašingtone (JAV) viceprezidentas Rokas Beresniovas, VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka, Pasaulio lietuvių akademijos projektų koordinatorė Vida Bagdonavičienė ir istorikas, kultūros tyrinėtojas, publicistas, Vytauto Didžiojo universiteto istorijos profesorius, Lietuvių Išeivijos instituto direktorius Egidijus Aleksandravičius. Diskusiją moderuos VDU prof. Auksė Balčytienė.

Apskritojo stalo diskusijoje dalyviai pasidalins savo patirtimi ir įžvalgomis apie VDU išskirtinumo reikšmę bei VDU konkurencingumo didinimo svarbą. Diskusijoje dėmesys taip pat bus skiriamas tarnystei Lietuvai, diasporos būrimo idėjoms, pristatytos Pasaulio lietuvių akademijos (PLA) idėjos, kalbama apie socialinius ryšius ir įvairias partnerystes su verslu, tarptautinėmis asociacijomis, dalyvavimą reitingų agentūrų projektuose, labdaros ir tarnystės viešajam gyvenimui misiją.

Diskusijos metu HSBC banko Vašingtone (JAV) viceprezidentas Rokas Beresniovas, kuris taip pat yra socialinio tinklo „Global Lithuanian Leaders“, jungiančio tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenančius savo srities profesionalus, lyderius, neabejingus Lietuvai, jos žmonėms, mokslui, kultūrai bei Lietuvos vietai pasaulyje valdybos narys, pristatys universiteto apžvalgą iš „verslo kultūros” perspektyvos. Diskusijos svečias taip pat aptars tolesnį universiteto vystymosi kelią, suderinamą su globalios visuomenės praktika ir lūkesčiais. Diskusijoje taip pat bus kalbama apie profesinių santykių, padedančių studentams įgyti verslumo įgūdžių, ugdymo svarbą, aptariami kriterijai, kuriais vadovaujantis yra vertinamas universiteto konkurencingumas. R. Beresniovas taip pat kalbės apie absolventų ir diasporos visuomenės vaidmenį, galintį prisidėti prie Lietuvos gerovės.

Diskusijos metu VDU docentas Edvinas Minkštimas, „Global Lithuanian Leaders“ atstovas, pasakos apie lietuvių ir lietuvių kilmės menininkus, jų pasiekimus pasaulyje. „Universitetai – aukštojo mokslo židiniai – šiais laikais yra tarsi dvasios šventovės, žiburiai, kurie sutelkia daugelio protų kūrybines jėgas ir stimuliuoja jų sinergetiką“, – sako E. Minkštimas. Anot E. Minkštimo, universitetai Globalios Lietuvos ir pasaulio kontekste atlieka labai svarbia misiją, kuri laikui bėgant vis stiprės. Apie tai ir daugiau kalbės diskusijos svečias.

Diskusija – atvira visiems, tad maloniai kviečiame dalyvauti.

Daugiau informacijos teikia:
Vytauto Didžiojo universiteto
Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto
Viešosios komunikacijos katedros profesorė
Auksė Balčytienė