„PMDF dienose“ – vieši renginiai visuomenei ir moksleiviams

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas balandžio 16-20 dienomis kviečia moksleivius, mokytojus, plačiąją visuomenę, žiniasklaidos atstovus į renginių ciklą „PMDF dienos 2018“.  Įvairių renginių metu bus galima susipažinti su fakulteto bendruomene, dalyvauti tarptautinėse diskusijose, seminaruose ir veiklose bei turiningai praleisti laiką jau tradicinėmis tapusiose PMDF dienose.

Naujos idėjos Europai beieškant – tarptautinis seminaras apie Trijų jūrų iniciatyvą

Šiais metais PMDF dienų atidarymo renginys, vyksiantis balandžio 16 dieną, bus skirtas Trijų jūrų iniciatyvos idėjai. Renginys organizuojamas kartu su Lenkijos institutu, Lenkijos Respublikos ir Rumunijos ambasadomis Vilniuje.

„Šiuolaikinė Europa susiduria su dideliais iššūkiais ir vis dar neišspręstomis krizėmis. Didėjantis euroskepticizmas rytinėse ES šalyse kelia naujų klausimų apie Europos ateitį ir naujų idėjų virsmą politinėmis iniciatyvomis“, – teigia VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto prodekanė dr. Sima Rakutienė.

Trijų jūrų iniciatyva yra bendradarbiavimo platforma, kurią inicijavo Lenkija ir Kroatija kartu su dvylika valstybių, esančių tarp Adrijos, Baltijos ir Juodosios jūrų. Bendradarbiavimo formato tikslas – gilinti ES sanglaudą stiprinant Centrinės Europos šalių infrastruktūrą, energetinį ir ekonominį bendradarbiavimą. Ši iniciatyva gali būti regiono šalių galimybė įveikti infrastruktūrines kliūtis ir suprasti abipusį rinkų patrauklumą. Jos narės – Austrija, Bulgarija, Kroatija, Čekija, Estija, Lietuva, Latvija, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija ir Vengrija. Seminare dalyvaus Lenkijos, Rumunijos, Lietuvos, Suomijos ekspertai, diplomatai, mokslininkai.

Islamo tyrinėtojo, profesoriaus Egdūno Račiaus naujos knygos pristatymas

„Musulmonų (ne) integravimo ES šalyse tematika yra viena aktualiausių temų, nagrinėjamų šiuolaikinės politikos procesų kontekste“, – akcentuoja dr. S. Rakutienė. Islamo tyrinėtojas, VDU profesorius Egdūnas Račius pastaruoju metu išleido keletą knygų musulmonų bendruomenių Europoje tematika. Jo naujausia monografija „Musulmonai Rytų Europoje“, šiemet išleista Edinburgo universiteto leidykloje, nagrinėja islamo išpažinėjus ir siekia atsakyti į klausimą, kiek Rytų Europoje praktikuotas islamas matytinas kaip (Rytų) Europos islamas, o jo išpažinėjai – ne tik kaip musulmonai Rytų Europoje, bet ir kaip europiečiai musulmonai. Šios knygos pristatymas vyks balandžio 16 d.

Moksleivių diena Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete – renginiai moksleiviams ir mokytojams

Trečiadienį, balandžio 18 dieną, moksleiviai turės puikią galimybę dalyvauti PMDF renginiuose, atvirose paskaitose ir veiklose. „Šiais metais atskira diena skiriama moksleiviams, norintiems susipažinti su fakultetu ir studijų galimybėmis“, – teigia PMDF prodekanė Ingrida Unikaitė-Jakuntavičienė. Ryte vyks susitikimas su žurnalistu ir politikos apžvalgininku Rimvydu Valatka, vėliau – JAV ambasados renginys apie seksualinį priekabiavimą, o po pietų bus surengtos veiklos moksleiviams „Europrotai“ ir „Media Lab“. Daugiau informacijos – programoje.

Tarptautinė diskusija apie pasaulinę vystomojo bendradarbiavimo darbotvarkę

Balandžio 19 d. vyks tarptautinė diskusija apie pasaulines vystomojo bendradarbiavimo problemas ir tarptautinių organizacijų darbotvarkes, siekiant jas spręsti bei atskirų šalių nacionalinius prioritetus šioje srityje. VDU lankysis Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Kanados laikinoji reikalų patikėtinė Beth Richardson, Suomijos diplomatas, ambasadorius, profesorius Alpo Rusi, ambasadorė, LR Užsienio reikalų ministerijos vystomojo bendradarbiavimo departamento vadovė Violeta Motulaitė.

Užsienio svečių paskaitos ir tarptautinė konferencija

„PMDF išskirtinis bruožas yra mūsų fakulteto tarptautiškumas“, – akcentuoja fakulteto prodekanė dr. Sima Rakutienė. – „Fakultetas suburia didelę tarptautinių studentų ir dėstytojų bendruomenę, aktyviai bendradarbiaujame su užsienio partneriais“. „PMDF dienų“ programoje taip pat įtrauktos paskaitos, kurias skaitys užsienio svečiai iš Lenkijos, Ukrainos, Bosnijos ir Hercegovinos, Rumunijos, Suomijos ir kitų šalių.

Renginius užbaigs tarptautinė mokslinė konferencija „Šiuolaikiniai politiniai procesai: iššūkiai ir galimybės“, kurioje pranešimus skaitys tiek Lietuvos, tiek užsienio svečiai.

„PMDF dienų 2018“ programa