Pažintis su egzotiška Korėjos kultūra

2853

Liepos 9–11 d. visoje Lietuvoje vyko Korėjos dienos „Korėja ateina į Lietuvą“. Jų metu Kauno, Vilniaus ir Druskininkų miestiečiai bei miestų svečiai turėjo galimybę susipažinti su egzotiškos ir vis dar mažai pažintos Korėjos kultūra.

Liepos 9 d. Korėjos dienų renginiai vyko Vilniuje, Mokytojų namų kiemelyje. Liepos 10 d. renginiai Druskininkuose tapo įvadu į septintąjį Druskininkų teatro festivalį, o baigiamieji liepos 11 d. renginiai Rotušės aikštėje ir Kauno Ryšių istorijos muziejuje buvo skirti VDU Azijos studijų centro įkūrimo dešimtmečiui paminėti.

Visus tris vakarus renginių kulminacija tapo dinamiškas ir spalvingas tradicinės korėjiečių muzikos ir šokių koncertas, kurio metu ansamblis „Yeongnam Yesuldan“ iš Pietų Korėjos linksmino moteriškais vėduoklių šokiais, archajinio instrumento gayageum muzika, atliko akrobatinius triukus su būgnais. 2001 metais įsteigtas kolektyvas „Yeongnam Yesuldan“ skleidžia Korėjos tradicinius šokius ir dainas bei saugo kultūrinį paveldą. Kolektyve dalyvauja vien tik profesionalūs šokėjai ir dainininkai, geriausiai atostovaujantys Korėjos tradiciją. Šie talentingi artistai kasmet pasirodo tarptautiniuose folkloro festivaliuose Kinijoje, Tailande, Japonijoje, JAV ir yra pelnę ne vieną apdovanojimą.

Prieš renginius vykstančiose kultūros mugėse buvo galima pasigaminti tradicinių popierinių rankdarbių, apsivilkti puošnų rūbą hanbok, užrašyti savo vardą korėjietišku raidynu hangeul.

„Pasaulis vis dažniau įvertina gilias Korėjos istorines tradicijas ir sėkmingą modernizaciją. Man ypač malonu, kad mūsų universitetas yra Korėjos studijų lyderis Baltijos šalyse, ir aktyviai plėtoja studijų bei mokslo mainus su šia šalimi“, – sakė Vytauto Didžiojo universiteto Viešųjų ryšių prorektorė prof. Auksė Balčytienė.

Anot Azijos studijų centro vadovo dr. Aurelijaus Zyko, toks renginys Lietuvoje vyksta nebe pirmą kartą. „2009 m. įvykęs koncertas Kaune buvo labai sėkmingas, daug lankytojų susilaukė ir pernai metų renginys „Korėja ateina į Kauną“. Tai rodo, jog Lietuvos visuomenė domisi kol kas mažai pažinta korėjiečių kultūra. Aš ir pats labai nekantrauju dar kartą pasinerti į šį dinamišką spalvų ir garsų pasaulį“, – pasakojo dr. A. Zykas.

Renginius organizavo Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras kartu su Korėjos kultūros centru Varšuvoje, Korėjos–Baltijos verslo asociacija ir organizacija „Kultūros cechas“.
Renginio partneriaiKauno Ryšių istorijos muziejus, Vilniaus mokytojų namai.

Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.