Paskaitoje – holokaustas, tremtis ir Antrasis pasaulinis karas Kaune

468

Rugsėjo 24 d., pirmadienį, 17 val. „Sugiharos fondas – Diplomatai už gyvybę“  kviečia į „Šiaurės Kasablankos akademijos“ viešą paskaitą: „Kauno balsai: Holokaustas, tremtis ir Antrasis pasaulinis karas: sakytinės istorijos liudijimai“. Paskaitą, kuris vyks Sugiharos namuose (Vaižganto g. 30, Kaunas) skaitys žinoma žurnalistė Ina Navazelskis.

Ina Navazelskis nuo 2001 m. dirba Jungtinių Amerikos Valstijų Holokausto Memorialinio muziejaus Vašingtone Sakytinės istorijos skyriuje (United States Holocaust Memorial Museum, Washington DC, Oral History Branch), yra atlikusi apie 300 interviu su Holokaustą išgyvenusiais asmenimis, liudininkais ir išvaduotojais lietuvių, anglų ir vokiečių kalbomis.

Per daugiau nei 30 metų žurnalistės darbo I. Navazelskis koncentruojasi į rytų Europos regioną ir jo naujausiąją istoriją, yra daug rašiusi apie Baltijos šalis Antrojo pasaulinio karo metais ir vėliau tokiuose leidiniuose kaip: „Newsday“, „The Washington Post“, „The Christian Science Monitor“, „St. Petersburg Times“, „Chicago Tribune“, „Philadelphia Inquirer“, „Transitions Magazine“, „Index on Censorship“, „Die Zeit“, „Sueddeutsche Zeitung“, jos publikacijos skelbtos ir „Kauno dienoje“  bei žurnale „Ieva“.

Be žurnalistinių publikacijų I. Navazelskis yra parašiusi tris knygas: „Leonid Brezhnev“ (Chelsea House Publishers; New York, 1987),  „Alexander Dubcek“  (Chelsea House Publishers; New York, 1990) ir lietuvių kalba „Fragmentai ir lūžiai: reportažai iš Vilniaus 1990 – 1991 metais“  (Versus Aureus, 2012).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.